Skocz do zawartości

ETZ 251 słabo ciągnie na 5...


makumba
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Sprzedałem swoją ETZ, ale kupiec ma problemy, twierdzi że słabo ciagnie na piątym biegu. Silnik jest 1500 km po kapitałce i było robione wszystko oprócz gaźnika. Moto ma przyśpiech jak należy, a na piątce ponoć słabo. Twierdzi również że mu dużo pali. Co to może być? Sprawdzić ssanie? Wymienić dysze i iglicę? Sprawdzić co za dysza tam siedzi, co za czort. W poprzednim zezonie szła 130 z pasażerem.

Wymienił już świece i filtr powietrz i to samo...

Nara i pozdrowienia z Suwałk...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Twierdzi również że mu dużo pali.

Ale jeżeli jeżdzi szybko to musi dużo palić-jeżeli jeżdzi z pasażerem to już w ogóle.Jeżeli trzyma cały czas powyżej 100km/h to spalanie powyżej 5,5litra nie powinno go dziwić :!: Ale jeżeli pali mu naprawde dużo-powyżej 6,5 litra to faktycznie jest coś nie tak.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie...

 

Sprawa jes tego typu, że jak jeździłem nim w zeszłym sezonie to mototek miał coś takiego jak by swoje dobre i złe dni. Czasami ciągnoł super nawet na 5, a czasami trzeba było go bujeć aby poszedł 110 na czwórce. To chyba miało coś wspołnego z pogodą czy coś takiego. Wiem że to dziwne, ale tak było. Myślę że zmiana zębatki z przodu załatwiła by sprawę, prawdopodobnie na piątce nie ma siły aby wejść na obroty, na których silnik ma najwiękrzy moment obrotowy. Co wy na to?

 

Pozdrowienia z Suwałk.

Jutro rejestruję swój nowy motorek, oj będzie się działo.

PS. Szukam ludzi z okolicy którzy mają doświadczenie z XJ 600 Diversion. Chodzi o posłuchanie silnika itd...

[email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak problem jest w regulacjach skoro jeżdziła dobrze a teraz nie.Zębatka załatwiła by w jakiejś mierze sprawe bo faktycznie na 5 za bardzo powera nie ma ale przy tych samych prędkościach MZ paliłaby więcej ze względu na wyższą prędkość obrotową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

5 bieg w sumie jest biegiem wyrównawczym, więc maszyna na nim praktycznie wgl. się nie będzie zberać.

jedynie troche, ale nie ma, co tutaj oczekiwać niewiadomo jakich rezultatów :)

a jeszcze jak masz dużą zębatke z przodu to tym bardziej będzie zamulony na tym 5 biegu. Pozdr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...