Skocz do zawartości

Płyn chłodniczy w cylindrze


Enduras
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A wiec dzisiaj daje ze strzykawki do gaźnika benzynki(bo bak i reszta są u lakiernika) odpala za pierwszym kopsem elegancko, ale nie ma płynu chłodniczego bo wcześniej była woda to ją wylałem(już z 4-5tygodni temu).Dobra pojechalem po płyn chłodniczy na stacje , zalewam odpalan odpalił dryndryndryn buuuuuuuu , potem to samo 5świec i nic dałem pod świece paliwko nic, patrze a świeca ma na sobie płyn chłodniczy :?

 

Wiec chłopaki od czego zacząć działać ? Chodzi oczywiście o Yamahe DT 125 .

 

 

PS Podejżenie to to że uszczelka pod głowicą je*ła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po uszczelce.

Ja w Aprilii miałem podobny przypadek, ale mniej kosztowny w skutkach. Z korka wlewu oleju do skrzyni wydobywała się piana 8O

Winowajcą okazał sie uszczelniacz wałka pompy wodnej, i borygo uciekało do skrzyni.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to po uszczelce.

Ja w Aprilii miałem podobny przypadek, ale mniej kosztowny w skutkach. Z korka wlewu oleju do skrzyni wydobywała się piana 8O  

Winowajcą okazał sie uszczelniacz wałka pompy wodnej, i borygo uciekało do skrzyni.

W DT 125 to akurat kosztowny wydatek. Sam tak miałem i na pompce jest taki dziwny podwójny siemering. Nie można go dostać w żadnym sklepie ani hurtowni z tego typu częściami i trzeba kupywać orginał za 60zł :arrow: praktycznie tyle co uszczelka. Oprócz piany defekt tego simeringu w DT mozna zobaczyć przez okienko do sprawdzania poziomu oleju bo kolor zmiena sie na beżowy lub prawie biały.

Enduras zdejmij głowice. Jak masz bak u lakiernika to masz mało roboty bo wystrczy odkręcić tylko mocowanie głowicy od ramy. Odpiąc kabelek i odkręić głowice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniałem simmering pompy wodnej w DT80 bo w chlodnicy miałem smar i pianę z oleju, za komplet simmeringów silnikowych zapłaciłem 55zł. Myślę że produkują też takie komplety do DT125, nick na allegro kolesia to "motoczesci", możesz spytać czy ma simmeringo albo uszczelki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...