Skocz do zawartości

mam problem z oc


Gość hammerfall
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

nie wiem kim jest dybcio i naprawde malo mnie to interesuje. po prostu wiem jak szybko mozna dzisiaj stracic robote i nigdy bym nie wydzwanial po urzedach za taka blachostke !!

a ty kaczy wkręcie wez mnie nie rozsmieszaj co do madrosci zyciowej bo najlepszy popis kretynizmu dales zakladajac post z zapytaniem jak wyjac silnik z ramy a pozniej jak go zalozyc. 4 godziny sie biedaczyna meczyla nad wlozeniem silniczka i duuuupa. w 4 godziny to sie generalny remont silnika robi, sklada sie wszystko do kupy i jeszcze godzine smiga po szosie buahahahaha

wiesz o czym to swiadczy ?? ze twoj poziom inteligencji nie przewyzsza neandertalczyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem kim jest dybcio i naprawde malo mnie to interesuje. po prostu wiem jak szybko mozna dzisiaj stracic robote i nigdy bym nie wydzwanial po urzedach za taka blachostke !!

a ty kaczy wkręcie wez mnie nie rozsmieszaj co do madrosci zyciowej bo najlepszy popis kretynizmu dales zakladajac post z zapytaniem jak wyjac silnik z ramy a pozniej jak go zalozyc. 4 godziny sie biedaczyna meczyla nad wlozeniem silniczka i duuuupa. w 4 godziny to sie generalny remont silnika robi, sklada sie wszystko do kupy i jeszcze godzine smiga po szosie buahahahaha

wiesz o czym to swiadczy ?? ze twoj poziom inteligencji nie przewyzsza neandertalczyka.

 

Ty pajacu z zabitej wsi, nawet nie umiesz czytac ze zrozumieniem co widac po tym do jakiego tematu sie dojebales (gwoli wyjasnienia mocowania byly niewymiarowe). 4 godziny generalny remont -BUAHAHAH to moze u was na wsi u pana zenka co jak wypije połówke to nawet w 3 zrobi :lol: :lol: :lol: Pozatym nie widze nigdzie mądrosci zyciowej w zakladaniu silnika do ramy?

Druga sprawa. Zauwaz ile razy mnie zje*ali za jakis durny pomysl na forum a ile ciebie? Nie masz za grosz samokrytycyzmu, jestes typowym wiejskim cwaniaczkiem ktory na wszystkim sie zna, wszedzie ma cos do powiedzenia, kogo i jak by tu oszukac (dla ciebie pajacu - urzednikow albo policje)

Tak samo w mechanice 2T - ty jestes jednoosobową plagą tego działu. Ze wspomne chociaz temat gdzie chciales sie pochwalic tą swoja MZ skladana z czesci ze szrotow - zmarszczyles sie chyba ze kazdy ja skrytykowal jak tylko sie da

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmmmm - jakby ci to napisać.......

 

Nie jest w mojej gestii dzwonić i opieprzać kogoś za coś czego być może nie zrobił. A tym bardziej nie będę się wysilał żeby kogoś z pracy wyrzucili - tak jak to sugerujesz. Ja po prostu chciałem się dowiedzieć u źródła, jak to jest, że w przepisach jest napisane że wyrejestrowanie czasowe jest na max 9 miechów i tyczy sie tylko pojazdów ciężarowych o DMC większej od 3,5 tony, a tu się okazuje że nie dość że samochód osobowy to jeszcze na dwa lata 8O Albo jest to KIT albo ktoś nieźle sobie przepisy nadinterpretował :? Tyle mam do powiedzenia na ten temat.

 

Adios :!:

 

PS. W jednym ze swoich mało wnoszących postów napisałeś, że "lubisz szukać dziur w przepisach" - najpierw poznaj te przepisy a później szukaj w nich dziur, OK :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dybcio wielkie sory ,w zasadzie ,to masz racje ,jestem dociekliwy , a ze kumpel kierownik wydzialu kom.... wziolem flache pojechalem. jeszcze raz ssssssory .Masz racje ,ale ja tez ! dlatego tak walczylem o swoje. W tym przypadku jak i w podobnych np. wyjazd na placowke dypl. misja wojskowa,kontrakt dlugo terminowy itp .Sklada sie podanie w Ministerstwie Komunikacji o czasowe........... No wlasnie i na tej podstawie.......... Jeszcze raz sosy. Sprawdzilem tez w ubezpieczalni jezeli na wyjezdzie np kilku letnim jezdzisz samochodem i masz glejt o bezszkodowosci to w kraju nie tracisz znizek. ;) PS Pozdrawiam i dziekuje ze dzieki tobie wiem wiecej.CZLOWIEK UCZ SIE CALE ZYCIE A I TAK GUPIM UWRZE. :lol: :lol: :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dybcio wielkie sory ,w zasadzie ,to masz racje ,jestem dociekliwy , a ze kumpel kierownik wydzialu kom.... wziolem flache pojechalem. jeszcze raz ssssssory .Masz racje ,ale ja tez ! dlatego tak walczylem o swoje. W tym przypadku  jak i w podobnych np. wyjazd na placowke dypl. misja wojskowa,kontrakt dlugo terminowy itp .Sklada sie podanie w Ministerstwie Komunikacji  o czasowe........... No wlasnie i na tej  podstawie.......... Jeszcze raz sosy. Sprawdzilem tez w ubezpieczalni jezeli na wyjezdzie np kilku letnim jezdzisz samochodem i masz glejt o bezszkodowosci to w kraju nie tracisz znizek. ;) PS Pozdrawiam i dziekuje ze dzieki tobie wiem wiecej.CZLOWIEK UCZ SIE CALE ZYCIE A I TAK GUPIM UWRZE. :lol:  :lol:  :lol:

Nie ma mnie za co przepraszać, ja się nie obraziłem ;) Fajnie że mogłeś się czegoś ode mnie dowiedzieć ;) Ja od Ciebie też sie właśnie dowiedziałem o tym czasowym wycofaniu z ruchu na specjalną okazję ;) Nie spotkałem się z tym wcześniej ale to ma sens. Ważne że teraz wiem, że istnieje taka możliwość :D

No to obydwoje się czegoś od siebie nawzajem dowiedzieliśmy :P

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku nabycia pojazdu zarejestrowanego mamy 14 dni na opłacenie podatku od nabycia praw majątkowych - 2% wartości pojazdu, i 30 dni na przerejestrowanie. Mamy też obowiązek wykupienia polisy OC najpóźniej w dniu przerejestrowania.

Natomiast wiele zmieniło się ostatnio w kwestii korzystania z polisy OC poprzedniego właściciela po upływie wspomnianych 30 dni. Nie jestem na bieząco w temacie, ale wydaje mi się że jest to do załatwienia na drodze umowy. Jednak zainteresowanych odsyłam do najbliższej placówki ubezpieczeniowej.

W razie planowanego zakupu pojazdu którego właściciel zalega z opłatami OC, warto również tam wypytać o szczególy i konsekwencje.

 

Dalsza dyskusja jest bezcelowa, dopóki ktoś nie przedstawi sprawdzonych informacji, popartych namiarami na stosowne akty prawne.

kulikowisko.pl www.facebook.com/KULIKOWISKO

Uwaga!!! Nowa lokalizacja kursów prawa jazdy:

  • teoria: Mokotów-Służew
  • praktyka: Ursus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Natomiast wiele zmieniło się ostatnio w kwestii korzystania z polisy OC poprzedniego właściciela po upływie wspomnianych 30 dni. Nie jestem na bieząco w temacie, ale wydaje mi się że jest to do załatwienia na drodze umowy.  

 

postaram sie to wytlumaczyc. jezeli popelnie blad to mnie poprawcie gdyz ubezpieczenia to nie moja dzialka ...

jest to w ten sposob.

jezeli poprzedni wlasciciel w momencie sprzedazy pojazdu ma np jeszcze przez pol roku OC wazne to w takim razie moze ci on wedle uznania podarowac w prezencie 8) swoja polise .

w takim wypadku idziesz do zakladu ubezpieczeniowego ( w ktorym pojazd mial polise ) , przedstawiasz dokument stwierdzajacy zawarcie polisy a oni przepisuja ta polise na Twoje nazwisko i mozesz jezdzic przez ten czas bez problemu ( czasami bedziesz musial doplacic jezeli wyniknie sytuacja ze poprzedni wlasciciel posiadal wiecej % znizki niz Ty a wtedy ubezpieczyciel domaga sie wlasnie dodatkowych paru groszy )

zas jezeli wlasciciel nie bedzie chcial dac ci tego papierka to nic nie zrobisz i musisz ubezpieczyc od razu za SWOJE PIENIADZE.

zas wtedy poprzedni wlasciciel idzie do ubezpieczyciela i moze sobie odebrac te pieniadze ktore mu przysluguja ( dostaje zwrot za te miesiace ktore nie bedzie posiadaczem pojazdu )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprostowanie...

pomylilem troche fakty...sorry za pomylke ale mowilem ze to nie moja dzialka :D tamtego posta pisalem z glowy ( bez ustawy ) a wiecie jak z tymi glowami bywa hehehe

dla bardziej dociekliwych podaje ustawe. 22 maja 2003 .

o ubezpieczeniach obowiazkowych, ubezpieczeniowym funduszu gwarancyjnym i polskim biurze ubezpieczycieli komunikacyjknych.

artykul 31 oraz 32

 

a wiec tak w telegraficzym skrocie poprzedni wlasciciel musi przekazac polise nowemu wlascicielowi a ten jak mowilem czasami bedzie musial doplacic albo nie w zaleznosci od % znizki.

zas poprzedni wlasciciel musi w terminie 30 dni od zbycia pojazdu powiadomic ubezpieczyciela i podac dane nowego wlasciciela.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Dopiszę się do tematu....

 

Ojciec zwlekał z opłatą OC, bo twierdził, że je wykupił.

Jak poszedł do urzędu to okazało się że jednak miałem rację. Na dodatek od 1 stycznia jest przepis, który pozwala jedynie na zwłokę 7 dni z kontynuacją zapłaty. Teraz rządają 3500zł kary za przerwanie ciągłości w opłacie (to jest prawie trzykrotna wartość sprzętu!!!).

Czy ta kara jest stała niezalerznie od wartości pojazdu, czy to motorynka, czy ciężarówka 18tonowa????

:?

 

Możę znacie adres funduszu gwarancyjnego PZU w Warszawie???

Z góry dzięki.....

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam troche inny problem:

Kupujac Jawke nie wiedzialem, ze jest cos takiego w PZU jak znizka na "weterana szos", nie upomnialem sie o nia (a mi sie nalezy, Jawencja miala w momencie kupna 27 lat) i zaplacilem pierwsza rate OC 100%. Czy przy zaplacie drugiej raty moge sie upomniec o "zalegla" znizke (raczej watpie)? A jesli nie, to czy druga rate moge zaplacic juz ze znizka czy dalej 100%?

I jeszcze jedna rzecz: czy znizka przysluguje tylko na OC czy na NW tez?

Jawa 50 Mustang 1977 => Yamaha XJ 600N 1999 :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...