Skocz do zawartości

Problem z detką


Rekomendowane odpowiedzi

Mam jeszcze pytanko co do tej świecy...bo jak miałem DT 80 to wkładałem zawsze do niej tą nieszczęsną NGK BR9ES ale nie byłem z niej zadowolony, teraz jak szukałem na larssonie to do takiej DT jak moja było kilka świec oprócz tej podstawowej NGK za 14 zł były tez takie po 70 i 80zł, czy ktoś może mi powiedzieć czy warto zainwestwać w taką świecę, może macie z nimi jakieś doswiadczenie? A aprpopo pytania o moje moto to dałem za nią 3200zł a rok to 1997

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba sie skusze, bo detka wygląda mi na wpełni odplokowaną a mozę nawet po jakimś małym tuningu bo na "3" robi setke (niektórzy mi w to nawet nie wierzą, ale tak jest) a podobny nie każda tak idzie, a co do mnie to też lubię sobie dobrze odkręcić.... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie w Suzuki DR125 jest podobnie gdy jest zimno, tj. z poczatku myslalem ze sie cos skopalo ale pozniej doszedlem do wniosku ze ssanie jak sie zaciagnie na maxa to gdy je puszczam to troche odskakuje i u mnie wlasnie to byl problem, teraz przy odpalaniu jak stoi dlugo w garazu to musze ssanie zaciagnac i przytrzymac, kopnac raz i odpala, potrzymac chwilke i puscic bo zalapuje juz obroty

ale to w warunkach temp. zewnetrznej ponizej 0*C,

 

wiec moja rada przydus te ssanie na maxa, i delikatnie nacisnij kickstartera zeby przesunal tlok i zaciagnal troche mieszanki i kopnil go z wyczuciem :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie chyba sie skusze' date=' bo detka wygląda mi na wpełni odplokowaną a mozę nawet po jakimś małym tuningu bo na "3" robi setke (niektórzy mi w to nawet nie wierzą, ale tak jest) a podobny nie każda tak idzie, a co do mnie to też lubię sobie dobrze odkręcić.... :twisted:[/quote']

To że robi stke na 3 to nic nie znaczy. Wystrcza odpowiednie przozenia. Npisz czy masz orginalny wydech a wtedy sie dużo wyjasni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie jak wyregolowac gaznik w dt??

Tak jak w każdym motocyklu. Ustwawiasz skład mieszanki paliwowo powietrznej poprzez regulacje powietrza i ustawianie poziomu iglicy.

musisz tak kombionowac żeby motocykl nie dławił sie prze dodawaniu gazu. Podopowiedza w która strone masz kręcić moze byc kolor swiecy po jeździe. Jasno brązowy jest ok ceimny to za duzo paliwa. jasny za duzo powietrza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc

jesli wyjezdziles cale paliwo do końca i ciężko zapala to najprowdopodobniej zapchałeś gaźnik. Musisz przeczyścić i pewnie bedzie grało.

A co do palenia w Dt to polecam po długim przestoju kopnąc raz bez zapłonu na pełnym gazie, czy nawet 2, a dopiero potem kopnąć na zapłonie.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mama 125, Strzalek_t wiem ze trzeba "odpowiednio" ale jak byc pewnym ze gaznik jest odpowednio ustawiony, jam mam do regulacji tylko iglice i 1 srobe ( dysz powietrza) wiec duzo niee jest, kolor siwecy jest ok, ale jak ustawic gaznik idelanie, napewno jest jakis sposob tak jak jest zeby ustawic zaplon(oczywiscie niee w dt:P)--->>odpowiednie przyrzady pomiarowe :(

czekam na odp :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mama 125' date=' Strzalek_t wiem ze trzeba "odpowiednio" ale jak byc pewnym ze gaznik jest odpowednio ustawiony, jam mam do regulacji tylko iglice i 1 srobe ( dysz powietrza) wiec duzo niee jest, kolor siwecy jest ok, ale jak ustawic gaznik idelanie, napewno jest jakis sposob tak jak jest zeby ustawic zaplon(oczywiscie niee w dt:P)--->>odpowiednie przyrzady pomiarowe :(

czekam na odp :([/quote']

Jeżeli kolor swiecy jest odpowiedni i na rozgżanym silniku płynie wchodzi na obroty to już nie da sie lepiej ustawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...