Skocz do zawartości

Grzanie crossa ZIMA


Rekomendowane odpowiedzi

  • Administrator

I musi popracować na wolnych obrotach z lekkimi przegazówkami coby świecy nie zalać dobre 10minut. Tak długo aż cały układ wydchowy nabierze wysokiej temperatury, a z tłumika przestanie wydobywać się jasny obłoczek pary (jak przestanie to znaczy że wilgoć odparowała i można moto wstawic do garażu).

Pytanie tylko po co zimą "grzać crossa" :roll:

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I musi popracować na wolnych obrotach z lekkimi przegazówkami coby świecy nie zalać dobre 10minut. Tak długo aż cały układ wydchowy nabierze wysokiej temperatury, a z tłumika przestanie wydobywać się jasny obłoczek pary (jak przestanie to znaczy że wilgoć odparowała i można moto wstawic do garażu).  

Pytanie tylko po co zimą "grzać crossa"  

pzdr

Dominik wydaje mi sie ze Hormonowi chodzilo o to jak rozgrzac crossa przed jazda w zime :D. Ja sie nie bede udzielal bo mi ssanie szlag trafil i po prostu jak jest zimny trzymam manetke na wyzszych obrotach niz na biegu jalowym (ponizej 4 tys obr/min). Nie wiem czy dobrze robie ale bez ssania nie mam wyjscia i to napewno lepsze niz odkrecenie gazu do oporu az motor zacznie dobrze ciagnac :?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie pod temat sorki za glupie pytanko ale po przeczytaniu na preclach jednego posta ktory mowil mniej wiecej o tym ze dt 125 i inne 125 2 t sa bardzo wysilone i powinno sie nie utryzmywac w nich w miare stalych obrotow (ze grozi to przytarciem) czyli zrozumialem zeby jezdzic tak jak wyczynowym crossem , ciagle zmieniajac obroty. Moim zdaniem ten kto to pisal nie mial zbytnio racji bo dyskfalifikuje to dt do jakis krotkich trasek gdzie jak wiadomo nie palujemy , utrzymujemy w miare jednolite obroty np zapinamy 6 i 7 tys obrotow i heja...

 

P.S. Jeszcze raz sory za podpiecie sie do tematu ale chyba dla takiego bzdeta nie oplacaloby sie tworzyc nowego

 

A co do watku to polecam stosowanie kawalka kartona by zaslonic kawalek chlodnicy. Swojego czasu forumowy qmpel trajka66 mial problemy z rozgrzewaniem moto zima , nie pomagaly nawet wymiana swiecy na cieplejsza (czy zimniejsza nie pamietam :oops: ) . Wpadlismy wtedy na pomysl zasloniecie zima chlodnicy. Motor rozgrzewal sie do opd temperatury , jak to na zime przystalo mial odpowiednie chlodzenie powietrzem , moze nie sprawdzi sie w takim sprzecie jak ma hormon ale moze pomoze to innym . Bo takie rozgrzewanie moto bywa uciazliwe zima a wiadomo jazda na zimnym silniku skraca zywot ww .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlacze sie pod temat sorki za glupie pytanko ale po przeczytaniu na preclach jednego posta ktory mowil mniej wiecej o tym ze dt 125 i inne 125 2 t sa bardzo wysilone i powinno sie nie utryzmywac w nich w miare stalych obrotow (ze grozi to przytarciem) czyli zrozumialem zeby jezdzic tak jak wyczynowym crossem , ciagle zmieniajac obroty. Moim zdaniem ten kto to pisal nie mial zbytnio racji bo dyskfalifikuje to dt do jakis krotkich trasek gdzie jak wiadomo nie palujemy , utrzymujemy w miare jednolite obroty np zapinamy 6 i 7 tys obrotow i heja...  

Jasne , ze nie miał racji jakby w crsówkach ciągle zmeniac obroty LOL to po co by sie scigac. Jżeli byłes na jakiś zadodach albo trningu to wiesz na czym polega jazda crosówką. Cały czas ogień i nie odpuszczasz ( bo Cie wyprzedzą)

Po drugie Dt wcale nie jest az tak wysilona a zblokowana to już wogle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Załozylem ten temat poneiwarz moje moto jest u mechanika . Poniewarz padło lozysko na wale , tlok krzywo wchodzill w cylinder . Pytalem sie mechanika co bylo tego przyczyna i powiedzial mi ze jezdzilem na nierozgrzanym silniku ( zle go rozgrzewalem . Czyli na oko 10 min mam go zostawic az sam sie nagrzeje ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

yhm ja mojego odpalalem i zostawialem na jakies 3 min bo wtedy kumpel brame zamykal i sie ubieralismy, a pozniej 1 .... i do wysokich obrotow i 2 i wysokie i 3 i juz norma,

ale wtedy juz po 3 min to praktycznie ssanie mozna bylo prawie wylaczyc

juz sie boje co moglo sie stac ;/

w 4T tez trzeba tak dlugo grzac? czy to tylko do 2T sie odnosi ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...