Skocz do zawartości

Junak - regeneracja zaw. przedniego


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Nie znalazlem nigdzie na forum pokrewnego tematu. Dlatego zapytam, czy ktos z Was orientuje sie ile powinien wynosic koszt regenreacji przedniego zawieszenia? Tuleje (pewnie trza wytoczyc nowe - z czego?) kolumny, simmeringi... Jesli ktos mial z tym do czynienia, to prosilbym o jakis wykaz, co i ile go kosztowalo, jak zrobil itd.

Dzieki za kazda pomoc :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

Szczerze mówiąc niebardzo orwientujęsięw takich kosztach... mimo że ja całego janka składałem z przysłowiowego maku - między innymi calutkie widełki... powiem w ten sposób - że jeżeli chodzi o tuleje to miałem nowo wytoczone z tego co kumam jakiejś odmiany miedzi.. simmeringi to koszt kilku złotych - które warto zainwestować . Problem jeszcze w tym że są dwa (przynajmniej o tylu ja wiem) rodzaje przedniego zawieszenia... jaj mam obudwa i skaładałęm to - które w/g opinii jest mniej awaryjne...

koszty - jak pisałem simmeringi to kwestia 2-4 złgóra - nie podam dokłądej ceny bo to jedyny rachunek któy gdzieś posiałem :/ - ja kupowałem w Kemocie - Wałbrzych

Tuleje... no myślę że jak sam skombinujesz materiał (ważne żeby nie był zmęczony) to nawet gdzieś w wagonówce (kolej) wytoczą to Tobie za browarka - tylko przypilnować ich trzeba żeby wymiarów nie spaprali...

oczywiście nowy olej...

 

Pozdrawiam... heh teraz sam siedzę nad uszczelnieniem kapiącego oleju przez wałek zmiany biegów :/ tyleję już mam - teraz szukam oringu - zdaje sięże wymiar 10 x 1 - nie mogę tego znaleźć nawet w serwisówce :/

 

acha - co do tylei - może znajdziesz na http://www.skuterdebica.hg.pl/ - oni mają coraz więcej tych części...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam..

wydawało mi się oczywiste że czysta miedź jest za miękka na takie rzeczi i szybko by się to zużyło... oczywiście że musi to być w twardszy stop... sorki za niedomówienie... i dziękuję za sprostowanie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bogdan10

Tulejki wykonane są z brązu -stop nazwa handlowa B101 .

Można je również wykonać z tekstolitu ,ale to już trochę zabawy -tulejki po zgrubnym wytoczeniu trzeba wygotować je w oleju ,a natępnie obróbka wykańczająca.

Obecnie polecałbym teflon z brązem - można go nabyć w sklepach typu PLAST MAS

 

Bogdan10

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co ja sie orientuje wszystkie orginalne tuleje przedniego zawieszenia , powtarzam orginalne wykonane są z żeliwa sferoidalnego .

lagi musza być zeszlifowane jesli nie spełniaja tolerancji i do tego nowego wymiaru trzeba dotoczyc tuleje, i nie u bolka w pkp tylko u rasowego tokarza - luz musi byc w granicach 5- 10 setek.

żeliwo kosztuje około 30- 40 zł .

prostowanie lag to koszt 20-25 zł od sztuki.

szlif to jakieś 60 -80 zł od sztuki

tokarz weżmie też jakies 40 zł za wytoczenie.

nie jest to tani remont ,ale raz wykonany ( dobrze) starcza na pół wieku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
z tego co ja sie orientuje wszystkie orginalne tuleje przedniego zawieszenia ' date=' powtarzam orginalne wykonane są z żeliwa sferoidalnego...[/quote']

 

 

a to tutaj mnie kolega zaskoczyl 8O juz kilka zawieszen przednich zrobilem i jeszcze sie nie spotkalem z zeliwnymi tulejkami w przednim zawieszeniu junaka :roll: Zreszta nie wiem jaki to by mialo miec sens z czysto tecznicznego punktu widzenia :?: Z tego co jest mi wiadomo byly tam zastosowane tuleje z brazu, ale jakiego Bog raczy wiedziec....

W dniu dzisiejszym wszyscy powaznie podchodzacy do restauracji motocykla uzywaja Braz BA1032 - ale czy to jest najodpowiednijeszy braz do tego celu, trudno powiedziec.....

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...