Skocz do zawartości

Sprzęgło - Ogar 200


Panzer
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Mam pewien problem, jade sobie jakos tak miech temu, przy hamowaniu za mocno wcisnolem sprzeglo i mi sie linka zerwala. Na drugi dzien kupilem linke od hamulca do motorynki (do mojego sprzegla) podobno taka pasuje do tego silnika w tej ramie. Zalożylem elegancko wrzucam na 1 wciskam sprzeglo i pcham a tu mi tlok skacze probowalem sie bawic srubka od sprzegla przy deklu ale nie pomaga i teraz pytanie jak wkrecam ta srubke przy deklu to chce ja do konca dokrecic to ona sie nie dokreca jest jakos 3mm od dekla i przeskakuje chyba na gwincie i nie wiem wlasnie czy to przez to ze tej srubki nie moge wkrecic dalej, to nie moge tego sprzegla ustawic. Wydaje mi sie ze to tarcze sie skleily, ale raz albo dwa na tydzien odpalam moto na luzie i sobie pyrka tak z 5 min(tak dla przemarowania czesci). :) CZy to moze byc ta srubka czy te tarcze???

Juz sie nie moge doczekac kiedy rusze na drogi bo u mnie juz snieg topnieje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sprubój wepchnąc jakimś młotkiem...zaznaczam wepchnąc a nie wbij..szpilke sprzęgła....jeśli nie to to kup oryginalna linke sprzęgła...przynajmniej masz pewnośc ...nierozumie dlaczego nie kupiłeś oryginalnejj....tyle samo kosztuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale tam jak chcesz wyregulować sprzęgło to musisz pierwsze odkręcić taka jak by nakrętke a później przekręcić to co jest w środku. Mi ostatnio linka pieprzła (zaraz przy klamce) to ją uciołem i wyregulowałem sprzęgło od nowa (działa do dzisiaj)

PS: czemu nie kupiłeś oryginalnej linki do sprzęgła??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi koles ktory sie zna na motorkach powiedzial ze linka nie moze byc ucinana i zawsze musi byc nowa, oryginalnej nie kupilem dlatego bo u nas w miescie nie ma orginalnych linek tylko takie nie wiadomo co i ponoc linka od hamulca do rometa pasuje do sprzegla ogara 200, ale mi sie wydaje ze to sie tarcze sprzeglowe skleily i nie chce puscic dlatego na dobrze ustawionym sprzegle nie wysprzegla mi sielnika jerzeli to tarcze sie skleily co mam zrobic zeby je rozkleic?? Sorry ze tak dlugo nie odpowiadalem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

słuchaj

1. nie powinieneś sprzegła regulowac ta srubką w deklu tylko ta przy lince

2 regulacja to jest kwestia paru mm naciągniecia dzwidni która trzyma linke jak za daleko dasz to to tłopk spowrotem bedzie sie ruszał

3. nie musi byc orginalna linka jak mi pekła linka to dałem zwykła rowerową od hamulca i jakos jeżdziłem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mati napisał:

 

 

1. nie powinieneś sprzegła regulowac ta srubką w deklu tylko ta przy lince

 

A do czego twoim zdaniem jest ta śrubka w deklu?? I dlaczego niby nie??

 

 

Panzer napisał:

 

Mi koles ktory sie zna na motorkach powiedzial ze linka nie moze byc ucinana i zawsze musi byc nowa

 

 

Powinna być nowa, ale ona mi puściła przy klamce tak, więc mogłem ją bez problemu uciąć i wyregulować sprzęgło na nowo.

PS: Akurat jedyny sklep z częściami był już zamknięty, bo było późno (była sobota, więc na następny dzień i tak bym linki nie kupił a chciałem gdzieś jechać)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początek - linki nie zrywaja się od "zbyt mocnego wciskania sprzęgła" - widocznie jej czas dobiegł końca.

Z tego co pamietam (to dawne czasy były) to w ogarku/jawce są raptem trzy tarcze sprzęgłowe więc nie ma bata żeby się tak skleiły, że nie daja się rozruszać. Jeżeli wczesniej było dobrze a po zmianie linki nie jest to znaczy, ze zła jest regulacja. Sumaryczny luz sprzęgła wyczuwalny na dzwigni powinien byc taki zeby miała ok. 0,5 - 1 cm ruchu jałowego (na końcu dźwigni) Dzwignia powinna też bez problemu dac się dociagnąć do momentu aż oprze się o manetkę. Aby ustawić śrubę w deklu poluzuj najpierw nakrętkę kontrującą potem delikatnie wkręć srubę do wyczuwalnego oporu a następnie minimalnie cofnij w takiej pozycji zakontruj, potem ustaw odpowiedni niewielki luz na lince i powinno zadziałać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...