Skocz do zawartości

Potrzebna pomoc w kilku sprawach


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od pewnego czasu zajmuje sie przerabianiem mojej Jawy TS na enduro/cross. Jestem juz na ukonczeniu mojej wydumy:) Jednak potrzebuje pomocy w kilku sprawach, tzn.:

-czy bedzie mozliwosc wlozenia wachacza tylniego z CZ Cross do ramy z Jawy

-gdzie moge dostac zebatki do Jawy 15z. na przod i 48-46 na tyl

-czy koła z Jawy wytrzymają wieksze obciozenia (przednie przeszprychowane na 21")

-czy mozna w JAwie przerobic kickstarter na wygodniejszy czyli osobny do biekow i osobny do odpalania

- i najwazniejsze, jak zrobic dyfuzor w Jawie tzn. CZy jesli 2 cylindry to musza byc 2 dyfuzory i 2 koncowki tlumikow oraz w jaki psosob obliczyc objetosc tych dyfuzorow.

Wiem ze niektore z moich pytan moga byc conajmniej glupie jednak chcialem wypisac problemy ktore aktualnie posiadam.

Pozdrawiam Wszytskich:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koła powinny wytrzymać (chyba że masz zamiar skakać jak na crossie to może być gorzej)

 

Dwa cylindry – dwa dyfuzory – dwa tłumiki Pod tym linkiem możesz zobaczyć przykładowe dyfuzory http://www.polmot.skip.pl/images/teksty/tu...uning/tun13.jpg niestety nie mam pojęcia który najlepiej przypasować do zJawy tak by mieć przyzwoite parametry.

Zębatki poszukaj w sklepach internetowych – przednia może się znajdzie ale co z tyłem to nie mam pojęcia

Miałem ramę od CZ 516 i Jawy TS i nawet komuś miałem sprawdzić czy ten wahacz da się przeszczepić – niestety tego nie zrobiłem – chyba ten z CZ jest węższy w ramie więc przy odpowiednim zdystansowaniu będzie pasował do Jawy – niestety nie jestem tego pewny. Już dawno oglądałem te ramy.

Z tego co się orientuje to z kopajką nie bardzo da się cokolwiek zrobić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kolejne pytanie:) Czy w mojej Jawie zdało by egzamin koło przednie od Yamahy DT 80 z 84r (czyli beben) Czy raczej darowac sobie to kóło. Pozdrawiam i prosze o odpowiedz rowniez na wczesniejsze pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Mam kolejne pytanie:) Czy w mojej Jawie zdało by egzamin koło przednie od Yamahy DT 80 z 84r (czyli beben) Czy raczej darowac sobie to kóło. Pozdrawiam i prosze o odpowiedz rowniez na wczesniejsze pytania.

W terenie bardzo jest wazne duze kolo z przodu (najlepiej wlasnie 21"), tylko pewnie bys musial pokombinowac z mocowaniem bebna i sprawdz czy oska ma taka sama srednice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam. Potrzebuje dokladniejszych informacji co do wahacz, tzn. czy koło od JAwy wejdz bez problemu w wahacz z CZ czy mogą być komplikacje. BO mam juz taki wahacz odlozony u jednego kolesia, tylko wlasnie nie wiem czy go kupowac. A odnosnie tych dyfuzorów, kiedys ktos chcial sprzedac na allegro CZ 350 przerobioną na crossa i zamisat dyfuzorów miał po porstu odwróce kolanka które za głowicami się łaczyly i tam szly dalej do tłumika pod boczną osłoną. Co o tym myslicie?

Pozdrawiam i prosze o odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Dzwonilem dzis do sklepu do KAtowic i jestem bardzo zadowolony. Zębatka bez problemu, linka tez. Polecam ten sklep. Wszystkie osoby ktore mają jakies pojecie o przeróbkach nadal prosze o pomoc w wyzej wymienionych pytaniach. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wielkiego pojęcia o przeróbkach nie mam ale nie doradzam koła od dt-tki 50. To jest przecież malutki leciutki i powolny motorowerek a jawa napewno bedzie dośc dużo ważyć...no i ten hamulec może być troche za slaby. Mysle poszykaj czegoś od wiekszej maszyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...