Skocz do zawartości

Płyn chłodzący


Rekomendowane odpowiedzi

Yellow!

 

Kupiłem dzisiaj płyn chłodzący MOTUL MOTOCOOL EXPERT -25, ale nigdzie nie napisali na nim, czy nadaje się do chłodnic/silników aluminiowych. Może ktoś posiada taką informację? (ON jest żółty!!!)

http://www.sklep.larsson.com.pl/?a=showman...&c=62&uid=&sid=

Nadaje się to do Transalpa?

Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm w opisie nie ma wzmianki o tym czy nadaje się do chłodnic aluminiowych. Widzę, że pozostałe produkty mają taką wzmiankę.

Lepiej poczekać na mądrzejszych :)

 

A tak w ogóle, to po co kupiłeś płyn chłodniczy do -25 stopni ??

 

Wybierasz się teraz na Sybir ??

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po przestudiowaniu opisów w języku angielskim, niemieckim i francuskim wynika, że jednak się nadaje.

 

A tak w ogóle, to po co kupiłeś płyn chłodniczy do -25 stopni ??

Wybierasz się teraz na Sybir ??

 

No na Sybir to może nie, ale jakoś specjalnie nie widziałem płynu (przynajmniej Motula) o niższej temperaturze. Jest jeszcze w ofercie - 35 st. C.

 

A swoją drogą to trochę dziwne, że nawet na butelce nie jest napisane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sybir to jedna sprawa, pamietamy o tym, że płyn działa lepiej niż woda też przy +30 stopni - po pierwsze nie dopuszcza do korozji, odkładania się kamienia (jak woda z kranu :-), po drugie gotuje się on przy wyższej temperaturze, po trzecie w pewien sposób smaruje pompę cieczy. Warto go używać nawet jak się śmiga cały rok w np. w Afryce :-).

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak Pawle zgadzam się z Tobą całkowicie. Zastanawia mnie tylko po co w motocyklu, który załóżmy jest używany od wiosny do późnej jesieni płyn o temp.krzepnięcia do -35 stopni ?? ;)

 

Przecież w tych porach roku chyba temperatura nie spada do 0 stopni ;)

 

Ciekawi mnie też to jak zachowuje się taki płyn w wysokich temperaturach panujących latem ??

 

Dzięki za odpowiedzi ;)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yellow!

 

Kupiłem dzisiaj płyn chłodzący MOTUL MOTOCOOL EXPERT -25' date=' ale nigdzie nie napisali na nim, czy nadaje się do chłodnic/silników aluminiowych. Może ktoś posiada taką informację? (ON jest żółty!!!)

http://www.sklep.larsson.com.pl/?a=showman...&c=62&uid=&sid=

Nadaje się to do Transalpa?

Dzięki

 

 

To podstawowy płyn chłodzący motula, nie musisz się w ogóle obawiac tylko go lać do chłodnicy. Jeżdżę na nim, a też mam chłodnice alu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zeby Ci w zimie w garazu nie zamarzl i nie rozwalil chlodnicy.

 

Fajny masz garaż jak jest w nim -20 lub -30, ale nieważne, bo nie o to mi chodziło ;)

Najlepszym dowodem na istnienie obcej inteligencji w kosmosie jest to, że nas nie odwiedzają...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...