Skocz do zawartości

..::Licznik rowerowy+motocykl::..


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

A ja bym chciał sobie zamontować licznik do mojej CZ CROSS.

Licznik mam i jest to SIGMA SPORT BC 1200, ale nie wiem jaki ma zakres prędkości, moze wy wiecie?? I jak byście mieli jakis pomysł na solidne mocowanie to tez by sie przydało bo CZ-ką troche poskacze i nie chce, za po londowaniu nie ma licznika :D .

właśnie nie jestem pewna czy wszystkie sigmy maja prędkość do 299 km/h, gdyż pytałam się w dwóch miejscach własnie o BC 1200 i w jednym mi powiedziano, że ma ograniczenie do 99 km/h, a w innym że do 299 km/h spokojnie :D więc nie wiem...

 

Brawo  ładny licznik  A przedłuzyć kabel można bez obaw i problemu, żadle kilometry ci nie uciekna przez dorobiony kabelek  Ja sam przedłużałem bo całość montowałem na tylnim kole tyle że ja mam szprychy a u ciebie w GS będzie troszke kombinowania no ale będzie GIT  

Czyli mówisz, że spokojnie można takie rzeczy wyprawiać... to mnie cieszy :D

 

I jeszcze jedno - jest jeszcze problem z ustawieniem wielkości koła coby licznik dobrze wyliczałm prędkość :D

Gdzieś czytałam, że niby trzeba zmierzyć obwód koła i go wstawić do pomiarów, ale przeciez jak ja magnes przymocuję do tarczy hamulca to ona ma mniejszy obwód niż cale koło?? więc jak...

 

Pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już tłumaczę, nie jest istotne na jakiej wysokości jest umocowany magnes, najlepiej to widac w rowerze: obojętnie czy magnes uczepisz przy ośce czy prawie przy wentylu to magnes mija widelec zawsze w takim samym czasie, zrób sobie eksperyment przy najbliższym rowerku a zobaczysz ze wysokosc umiejscowienia magnesu nie jest istotna

pozdro

 

P.S.:fajne foty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Już tłumaczę, nie jest istotne na jakiej wysokości jest umocowany magnes, najlepiej to widac w rowerze: obojętnie czy magnes uczepisz przy ośce czy prawie przy wentylu to magnes mija widelec zawsze w takim samym czasie, zrób sobie eksperyment przy najbliższym rowerku a zobaczysz ze wysokosc umiejscowienia magnesu nie jest istotna

pozdro

no rzeczywiście... teraz sobie wyobraziłam magnes przyczepiony do koła w rowerze :? ale ze mnie gapa :oops: nie bylo pytania :D

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie ma lekko, trzeba wprowdzić obwód koła do "komputerka" licznika, a fakt zamocowania go na tarczy czy rancie felgi faktycznie jest nie istotny,

jak ja zakupiłem swoją Sigmę 700, było ksero jakiegoś TUV :D , i obwody kół w zależności od rozmiaru opony,

 

PS. i tak trzeba było tą wielkość doświadczalnie poprawiać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na stronie którą wcześniej podałem jest podany rozmiar który należałoby wklepać do licznika. Lepiej jednak samemu porządnie zmierzyć bo np u mnie nie bardzo się on zgadzał.

Boniek

gg 644826

Yamaha TDM900

Bikepics // Nefre FCI // lotnictwo.net.pl

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zeby licznik dobrze pokazywal najlepiej zmierzyc samemu,te wartosci w tabelach sa przyblizone do rzeczywistych, potem z prostego wzoru na obwod kola 2*Pi(3,14)*R(promien w milimetrach) i ta wartosc nalezy wpisac do licznika,a co do mierzenia predkosci to nie wazne gdzie jest zamocowany magnes(im blizej osi tym lepiej bo mniejsze sily bezwladnosci na niego dzialaja) bo i tak mierzymy czas pelnego obrotu kola i to mnozac przez obwod kola (droge) otrzymujemy predkosc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bez cytatów

 

a jak ktoś zauważył w innym wątku lub na grupie pl.rec.motocykle, już nie pamiętam, skalowanie licznika polega na przejechaniu oznaczonego odcinka trasy, zliczeniu przebiegu ze słupków drogowych + licznika przebiegu np. dziennego. ten ostatni zazwyczaj nie przekłamuje. potem trzeba dopasować wyniki uzyskiwane z licznika rowerowego do tych z mechaniczego, wyliczając z nich średnicę koła

a jak się licznik rowerowy zgadza z mechanicznym (przebiegu), to jest ok

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dodatkowo żeby taki licznik działał w czasie deszczu trzaba go chyba posmarować silikonem. Jechałem sobie 251 we wtorek i zastał mnie deszcz, i zanim wróciłem do domu wjechałem jeszcze w parę głębszych kałuż i licznik przestał działać. Po jakiejś dobie (chyba woda wyparowała) licznik zaczął działać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

żeby ustawić dobrze obwód koła wystarczy zaznaczyć kreską miejsce styku opony z podłożem (na oponie i na ziemi), przetoczyc motocykl o jeden obrót koła, tak żeby kreska na oponie stykała sie z ziemią, zaznaczyc kreske na ziemi i zmierzyc odległosc miedzy dwoma kreskami narysowanymi na ziemi. dokladniej obwodu nie da sie zmierzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w mojej YZ od tygodnia mam zamontowany licznik bezprzewodowy Trelock (pokazuje do 200km/h) ale niestety musiałem go zamontowa na przednim błotniku bo zakres działania to tylko 60cm więc na kierownicy było za daleko. Ale póki co działa bez problemu. :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

takie pytanie techniczne... jakie jest odsiwrzanie predkosci w tych licznikach. ja mam jakas archaiczna sigme w rowerze i tam predkosc odswierza chyba co 2.5 - 3.5 sek i to jest moim zdaniem sporo za wolno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

takie pytanie techniczne... jakie jest odsiwrzanie predkosci w tych licznikach. ja mam jakas archaiczna sigme w rowerze i tam predkosc odswierza chyba co 2.5 - 3.5 sek i to jest moim zdaniem sporo za wolno

Odświeżanie jest naprawdę dobre. Przy niższych prędkościach i szybkim wzroście prędkości licznik oczywiście musi to przemyśleć, ale przy jednostajnej jeździe szybszej jeździe idzie mu to napradę dobrze :icon_razz:

 

pzdr @starte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...