Skocz do zawartości

MZ etz 250 Problem!!


AddaM
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zobacz moze na pych bedzie lepiej...

odpal wskakuj i od razu gaz- moze po prostu trzeba go troche rozjezdzic.

kiedys znajomy robil szlif i byl tak pasowny ze kopka za pierwszym razem nie przekreciles tloka a na pych to normalnie kolo stalo w miejscu- dopiero po kilku probach udalo sie ruszyc tlok i juz bylo GIT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a po tym jakmoto zgasło to jak wygląda swieca?jest sucha, zalana?

Siweca jest zalana!Moze obnizyc iglice?Na kturym rowku powina byc w okresie docierania??

Jaka wedlug was jest najlepsza swieca??Ja na NGK mam przebicia,musze kupic nowa.

 

P.S.Gdzie moge kupic białe blaty na zegary?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zaciagne ssanie to ta dzwigienka zostaje na dole, wczesniej mialem tak ze musialem ja przytrzymywac bo wracala na gore.

 

Ten tloczek co w nim jest iglica - jak on powinien byc wlozony?Nie ma zadnego bolca naprowadzajacego w gażniku a wyciecie na tloczku jest.Na pewno nie jest wszystko jedno bo ma on takie wyciecia na dole. Jak to ma byc :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w gaźniku powinieneś mieć taki mały bolec(to dzieki niemu przepustnica nie obraca sie wokół własnej osi) jeśli go nie masz to musisz poszukac na forum jak go dorobić było już o tym pisane. A co doprzepustnicy - strona z wycięciem powinna być skierowana do filtra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten bolec dorabiaj obowiazkowo !!

bo podczas jazdy moze ci sie tloczek (ten z iglica ) w gornym poozeniu przyblokowac ( przekreci sie i juz tak zostanie ). naprawde niemile doswiadczenie jak dajesz moto caly gaz np na 2 a tu ci gaz nie odbija z powrotem...

mialem tak i nie zycze nikomu...

 

dorob ten bolec z jakiegos gwozdzika albo cos - naprawde to dla Twojego bezpieczenstwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pewien problem silniekiem.Silnik jest po remacie(szlif, japonski tlok,nowa krzywka od zapłonu,kondensator,swieca,przerywacz,lozyska na wale) i mam problemy z odpaleniem.Zaplon ustawiam nastepujaca: wkladam pret metalowy i ustlam gmp, po czy zjezdzam tlokiem 2,5 mm i ustawiam na przerywaczu 0,3 mm.Nie chce zapalic.Nastepnie przesowam ta plytke regulacyjna (ta na 2 sroby) w dol i w gore, i zapala ale na momet, pochwili gasnie.Coraz strzeli z wydechu (asz uszy bola  :twisted: ).Kopniak mocno odbija.Moze cos robie zle??ile powinien miec volltow akumulator , moj ma 13,2.To dobrze?a i jeszcze jedno cieknie mi olej z takiej dziurki kolo zebatki, co sie da z tym zrobic??W gazniku (30n3-1)nowe dysze.pozdr.

 

Albo ja czegoś nie rozumiem w tym opisie ustawiania zapłonu albo Ty to źle robisz. Strzały z tłumika świadczą ewidentnie o zbyt późnym zapłonie (odbijanie kopniaka o zbyt wczesnym) i z tego opisu ustawiania wynika (wg. mnie) że jednak masz źle ustawiony. Skoro iskra mam być 2,5-3mm przed GMP to nie może być wtedy przerwy na przerywaczu 0,3mm tylko ktwdy powinna być iskra na świecy. Przerwę ustawiasz wcześniej, a potem tak kręcisz płytką przerywacz zeby iskra była właśnie jak tłok jest 2,5mm przed GMP.

Odnośnie problemów z zapalaniem po szlifie to nie wiem o co chodzi, mnie zapaliła bez żadnego problemu i to nie na pych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam teraz nastepujacy problem gdy kopie kick-startera ten nie porusza walu korbowego.Gdy wezme moto na podstawke centralna i wrzuce bieg to gdy kopie nie obraca sie wal tylko kolo(powino chodzic razem) Gdy wykrece swiece i nie ma takiej komprechy to tlok normalnie smiga, ale gdy zatkam palcem otwor(po swiecy)to nawet nie chce sie poruszyc.Co to moze byc w morde misia??pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Sprzeglo.

Pewno spadlo ze stozka.

 

Pozdrawiam

Ja tez tak mysle bo jak podkrecilem sprzeglo to zaczelo cos tam lapac .I co ja mam z tym zrobic??Moze ktos mi dac instrukcje jak to zrobic poprawnie,na co zwrucic uwage przy zakladaniu??pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...