Skocz do zawartości

Swiece do Seven Fifty


Gość Anonymous
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anonymous

Na wiosne mam zamiar zmienic swiece. Aktualnie mam zalozone zalecane przez producenta NGK DPR8EA-9. W instrukcji obslugi Sevenki napisane jest zeby przy "dluzszej jezdzie z wysokim predkosciami" stosowac DPR9EA-9. Wolno to ja nie jezdze,ale zastanawiam sie czy faktycznie warto zakladac "zimniejsze " swiece? Bo nie wiem jak to odbije sie na eksploatacji motocykla, czy nie bedzie sie on zachowywal gorzej do czasu osiagniecia przez silnik wysokiej temperatury?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo nie wiem jak to odbije sie na eksploatacji motocykla, czy nie bedzie sie on zachowywal gorzej do czasu osiagniecia przez silnik wysokiej temperatury?

 

Na obu świecach silnik będzie się zachowywał poprawnie tylko pilot tego sprzętu nie powinien go przeciążać przed osiągnięciem temperatury pracy.

Jeżeli gonisz sprzęt na wysokich to jak najbardziej wskazane jest założenie świec DPR9EA-9

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

A teraz jeszcze pytanko- do dadza( w moich subiektywnych odczuciach prowadzenia sprzeta) takie swiece ? Czy tutaj chodzi li tylko o to ze swiece beda mniej dostawaly po dupie podczas ostrzejszego poganiania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W jeździe tego nie odczujesz tak naprawdę, ma to najwiekszy wpływ na trwałość samych świec i silnika. Oprócz obrotów musisz też brać pod uwagę pokonywane dystanse i miejsce (miasto / trasa). Jeśli smigasz na krótkich dystansach , sporo w mieście, często na niedogrzanym silniku, to zostaw cieplejsze świece.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...