Skocz do zawartości

Kilka pytań


Rekomendowane odpowiedzi

Witam!

Mam kilka pytań odnośnie Yamahy DT125R (z lat 96-00):

 

1. Czy samo przekrojenie wydechu i wyrzuceniu czego trzeba wystarczy żeby była odblokowana (jeżeli chodzi o układ wydechowy)?

2. Czy lepiej jest kupić odblokowaną (z Niemiec) czy zdławioną i samemu odblokować?

3. Czy warto kupować części używane? (W serwisie wał kosztuje ponad 2000 PLN, u gościa używany 100 PLN)

4. Czy można zdemontować osłonę przedniej tarczy? Będę jeździł w takim terenie jak Simsonem, czyli nie aż tak extremalnie. ;)

5. Czy opłaca kupować się z większym cylindrem? Czy wał to wytrzyma?

6. Ile szlifów może przeżyć cylinder?

7. Jak długo wytrzymuje łańcuch? (w serwisie za nowy + zębatki - 1000 PLN :!: )

8. Ile kosztują plastiki? (na wypadek gleby ;) )

9. A i proszę o przetłumaczenie tej oferty http://www.motoscout24.autoscout24.de/ger/...23&language=ger

Z góry dzięki. Jak mi coś jeszcze wpadnie to dopiszę.

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To już było wiele razy no ale dobra co mi tam:

1.Nie wystarczy musisz jeszcze zmienić końcówke albo zrobić wolny przelot.

2.Lepiej z niemiec odblokowaną.

3.Warto , ale zależy czy silnikowe czy jakieś pierdoły.

4.Tak można ją zdemontować.

5.Opłaca się, bo wał tak szybko nie klęknie a w niemczech jak tuningują to pożadnie wał też dają leprzy.

6.chyba 7 ale moge się mylić.

7.Zależy czy markowej firmy czy jakiś tańszy i zależy jak o niego dbasz.

8.Nowe dużo, używane w miare tanio.

9.Polecam Translatory ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z domowych sposob tak, bo wiadomo zaden ciety w garazu tlumik nie bedzie lepszy od jakiegos arrowa.

 

2. Zalezy czy sam sobie odblokujesz czy ktos ci to bedzie robil i jakie sa roznice w cenach zablokowanych i odblokowanych

 

3. Cos tez Twoj serwis jakis drogi wal do dt za 2000 zł 8O 8O.

A uzywane mozna jak sie znasz i umiesz sprawdzic czy sa w dobrym stanie.

 

4. W terenie jak sie duzo jezdzi nalezy ja zdjac bo czytalem kiedys w jakiejs madrej gazecie ze byl przypadek stopnienia sie tej oslony ;)

 

5. Lepiej kupic z normalnym cylindrem, chyba ze to jakis cylinder firmowy no i wiadomo wal mniej ci pociagnie na wiekszym tloku.

 

7. To zalezy czy jezdzisz po terenie czy po szosie, czy o niego dbasz (smarowanie,czyszczenie) i czy kontrolujesz jego naciag. A co do tego serwisu znowu skopiuje tekst: Cos tez Twoj serwis jakis drogi 8O 8O

 

9. A stronka nawet jakby ktos chcial Ci pomoc sie nie otwiera.

 

To na tyle moze ktos bardziej wtajemniczony w DT sie wypowie bo ja tak ogolnie napisalem.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Z domowych sposob tak, bo wiadomo zaden ciety w garazu tlumik nie bedzie lepszy od jakiegos arrowa.

Tłumik nie ale kolanko tuningowe firmy DEP jest to takie samo jak orginał tyle, że puste. A końcówke to trzbea kupic, bo samemu to cięzko zroic i przypasowac.

A wogle temat DT 125 było poruszany wiele razy i jest taka opcja SZUKAJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy można zdemontować osłonę przedniej tarczy? Będę jeździł w takim terenie jak Simsonem, czyli nie aż tak extremalnie.

 

W terenie jak sie duzo jezdzi nalezy ja zdjac bo czytalem kiedys w jakiejs madrej gazecie ze byl przypadek stopnienia sie tej oslony

stopi sie dopiero od ogromnej temperatury, ale to raczej mało prawdopodobne, kleiłem ta osłonke lutownicą i to jest dosyc twardy plastik ;) ale kiedys u mojej matki w katamaranie stopił sie kołpak na kole :mrgreen: winny temu był zabrudzony, przyblokowany tłoczek hamulcowy (chyba ze tak agresywnie jezdziła ;) )

 

Jak długo wytrzymuje łańcuch? (w serwisie za nowy + zębatki - 1000 PLN )

a nie lepiej kupywac te z larsona :?: :idea: tam komplet kosztuje w granicach 200 zł a przezyje minimum połowe przebiegu tego orginalnego :idea:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...