Skocz do zawartości

Filtr powietrza DELO i K&N


Rekomendowane odpowiedzi

Wiatm!

Mam pytanko, czy ma ktoś może jakieś doświadczenia z filtrami powietrza DELO? Zastanawiam się nad kupnem takiego do Hondy Transalp 650. Oryginał Hondy kosztuje ok. 300 zł i starcza na 18 tys. km a DELO kosztuje ok. 20 euro, więc gra jest warta świeczki. Z góry dziękuję.

 

11.02.05 - zmieniony temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedałem b.dużo filtrów powietrza DELO i nie było reklamacji jak również potrzeby dodatkowego strojenia silnika.

Jeżeli pytasz o K&N to jak najbardziej godny polecenia a regulacje powinno się i tak okresowo przeprowadzać. Najlepiej sprawdzić na ich stronie www jakie są wymagane zmiany w gaźniku Twojego motocykla.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żeby być dobrze zrozumianym. Nie zależy mi na podnoszeniu mocy, zmiany przebiegu momentu, ewentualnie na spadku spalania. Chodzi mi tylko i wyłącznie o to czy warto do Transalpa zakładać K&N, który jak wiadomo przepuszcza więcej powietrza i według opini niektórych więcej "syfu", co skraca żywotność silnika - a tego chciałbym uniknąć. Fakt jest taki, że K&N teraz w promocji kosztuje 52 euro = 220 zł, jest dożywotni, ale trzeba go czyścić i smarować (zestaw 16 euro), co 6 tys. km. Oryginał kosztuje 300 zł, starcza na 18 tys. km i trzeba znowu kupić nowy za 300 zł. Zależy mi najbardziej na żywotności silnika. Dzięki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

według opini niektórych więcej "syfu", co skraca żywotność silnika

Nie słuchaj bajkopisarzy ponieważ filtry K&N filtrują powietrze dużo dokładniej jak orginały to samo tyczy filtrów firmy BMC.

Do wielu modeli motocykli są produkowane filtry w 2 wersjach.

1. jako zamiennik orginalnego

2. jako wkład sportowy

i tylko od Ciebie zależy co kupisz i jak założysz.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie czytałeś to polecam chyba na temat K&N prawie wszystko tu powiedziano

 

http://forum.motocyklistow.pl/viewtopic.php?t=10050

 

pees. sam ostanio szukałem bo miałem taki sam dylemat jak Ty i ja bym brał na twoim miejscu K&N-a ;) a szczególnie jeżeli jest tańszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupowal DELO bez problemu. Uzywalem zarowno w Fazerze jak i w Seven Fifty. Tysiace motocyklistow nie moga sie myclic :lol: A co do oryginalu i wystarczaniu na 18 tys km, to hmm.... ja bym zmniejszyl ten przebieg o polowe. Ja co jakis czas i tak wyjmuje filtr i dmucham kompresorem i po nawet 2 tysiacach widac ile tam jest syfu. Takze przynajmniej co sezon nowy filtr. Jak dla mnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

popieram przedmówcę ! /kroolik/

Jeździłem Kawą prawie 20 tys na delo i przy regularnym czyszczeniu / + - co 6 Tkm/ sprawowały się ok. Delo jest produktem Louisa - w miarę tanim, ale raczej dobrej jakości... ;)

Pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym kupowal DELO bez problemu. Uzywalem zarowno w Fazerze jak i w Seven Fifty. Tysiace motocyklistow nie moga sie myclic :lol: A co do oryginalu i wystarczaniu na 18 tys km' date=' to hmm.... ja bym zmniejszyl ten przebieg o polowe. Ja co jakis czas i tak wyjmuje filtr i dmucham kompresorem i po nawet 2 tysiacach widac ile tam jest syfu. Takze przynajmniej co sezon nowy filtr. Jak dla mnie.[/quote']

ja używałem DELO cały poprzedni sezon i tez nie mogę powiedzieć złego słowa o nim,

może a przedewszystkim dla tego że kupiłem do za 1,5EURO :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...