Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Maderick jesteś z moich stron ja koło Działoszyna mieszkam :). Powtarzam pytanie: Jaka średnica gardzili jest w 125? (chodzi o gaźnik jak by ktoś nie wiedział)

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak juz wczesniej napisałem simering na wale wymieniłem i dalej jest to samo.Dzxisiaj jeszcze pojezdziłęm powoli i zauwazyłem ze sa momenty ze dt ma zajebista moc np.1>2>3 i gasnie , nacisjkam sprzegło i gazuje go to powoli sie odmuli ale to i tak na 5 sekund.Jade np 1 dam duzo gazu pociagnie zajebiscie i przygasa.Czy powodem moze byc to ze zalewałem olej do benzyny do pił motorowych(ojciec załatwiał za darmo z pracy:) )

i mocno zajebiscie kopcił i moze juz go nie da rady do konca spalac??? Jak ktos moze pomóc to z góry dzieki>>>>Pozdr.

Edytowane przez Yahus16
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zalewałęm olejem to pił i było ok, może sprawdź zawór wydechowy ale powinien chodzić tylko by mocy nie miał. WIesz co sprawdź jeszcze dopływ paliwa do gaźnika oraz wyreguluj gaźnik. Moto ci mocno teraż kopci. Bo wcześniej napisałeś że kocpił.

Edytowane przez Kamsel

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze takie małe pytanko ...

 

czy mocno rózni sie dźwięk yamahy dt 50,80 i 125 ?

i ile wytrzymują silniki w yamaszkach dt 125 (w kilometrach) mniej-wiecej?

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze takie małe pytanko ...

 

czy mocno rózni sie dźwięk yamahy dt 50,80 i 125 ?

i ile wytrzymują silniki w yamaszkach dt 125 (w kilometrach) mniej-wiecej?

 

Im wyższa pojemność ty dźwięk bardziej dojrzalszy, ale to też zależy od wydechu...

Nie da sie tego za bardzo określić, ale 15-20 tys km przy ostrej jeździe...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo wlasnie na allegro stoi piekna i zadbana yamaszka dt 125/50 z przebiegiem 30tys, to troszke mnie odstraszylo, niechcialbym po przejechaniu 2tys km robic remont silnika

 

moj tata powiedzial tak " jak mi powiesz ze sprzedasz twoj motorek na 100%, nawet puzniej, to wylozylbym ci na tą yamahe " jak myslicie sprzedam moją sende za 4500zł, w ostatecznosci za 4tys ;>

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanko

 

czy dam rade na yamaszce dt 125 ? niechodzi o jazde ale jej pchanie itp.

pchanie mojego moto czy przenoszenie go w miejscu sprawia mi juz problemy ,a senda jest o ok. 15kilo lżejsza od takiej dt

waze 50kg , pakerem to ja niejestem , co wy na to ;>

To tu, gdzie się błękit splata z betonem..

http://bikepics.com/members/grebur/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam jeszcze jedno pytanko

 

czy dam rade na yamaszce dt 125 ? niechodzi o jazde ale jej pchanie itp.

pchanie mojego moto czy przenoszenie go w miejscu sprawia mi juz problemy ,a senda jest o ok. 15kilo lżejsza od takiej dt

waze 50kg , pakerem to ja niejestem , co wy na to ;>

 

Pchanie będzie ci sprawiać kłopot. Motor jest duży i jak ktoś się zna na moto to zauważy od razu ze to jest 125. Gaźnik ma gardziel 28 jak sie nie mylę (lub 26mm)......to jest motorek juz cięzszy i mocniejszy ale jak uważasz, nie jesteś zbyt duży i ciężki a do tego młody, będąc twoim ojcem raczej nie kupił bym ci tej maszyny ....jakbyś miał lat 16 i 60kg juz szybciej .

 

Co do przepisów to nie wnikam bo to i tak duża cześć Forumowiczów łamie prawo ....

 

co do dźwięku wejdź sobie na tube i posłuchaj....dużo zależy od wydechu, moim zdaniem mniejsze DT chodzą niżej mają nieco niższy ton a duża DT chodzi bardziej na popcorn z kosiarka ....

 

niemniej ja uwielbiam dźwięk 2T :D zatem mnie tam wszystko co ma dwa suwy pracy odpowiada :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak kopciłó i kopci nadal tylko nie wiem z kad własnie tak duzo tego dymu skoro oleju do benzyny nalałem 1:50.Z tym gaznikiem to popatrze a gdzie jest ten zawór wydechowy?

 

Nie dasz rady go znalezc...Bo w DT 80 go nie ma :) Tylko seria YPVS go posiada czyli DT 125 i kazda RD od 125 w gore

Edytowane przez shiningami
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak kopciłó i kopci nadal tylko nie wiem z kad własnie tak duzo tego dymu skoro oleju do benzyny nalałem 1:50.Z tym gaznikiem to popatrze a gdzie jest ten zawór wydechowy?

 

Nie wiedziałem że w dt 80 nie ma zaowru, sorry. :icon_razz:

A nie zrobiłes przypadkiem zbyt bogatej mieszanki? Nie wiem jaka powinna być ale na 100% to od oleju mi tak kopcił na miksolu ale tylko raz go wlałem z powodu braki innego :icon_eek: pozdro.

motorynka -> aprilia pegaso 125 '98 -> kawasaki klx 250 '94 -> ktm exc 300 '01 -> sx 125 '06

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...