Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem, mianowicie chcę podłączyć stacyjkę od simsona w mojej dt 125 r tylko stacyjka ma 8 przewodów i chyba wejść, a yamaha potrzebuje chyba 6, z tego co widziałem chyba, że mam niekompletną elektrykę. chciałbym sie dowiedzieć jak podłączyć przewody, jaki przewód powinien wchodzić do stacyjki, na 1 przekręcenie żeby obwód był zamknięty, a jakie przewody podłaczyć aby po 2 przekręceniu kluczyka żeby dane obwody były zamknięte.

 

 

Chodzi mi o taką stacyjkę: http://www.allegro.pl/item211496381_simson...rg_7_kabli.html

Edytowane przez bart90dt125
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich posiadaczy yamaha dt!!!

Dzisiaj padła mi moja niepsująca się 80 lc2 :icon_exclaim: Nie mam pojęcia co z nią jest, gaśnie na wolnych obrotach (nawet na ssaniu), nie chce w ogóle zapalać z kopa i szybciej się grzeje. Dodam jeszcze, że dziwnie śmierdzą spaliny. (świeca brązowa, filtr powietrza czysty) Co to może być,? proszę pomóżcie :icon_question:

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka!!! Mam kolejny problem a mianowicie to chodzi o predkosciomierz:/ po wypadku ma zbyt wolna reakcje np. po zatrzymaniu sie wskazówka dopiero powoli schodzi z 50km/h do zera i ze startem podobnie. oco moze chodzic?? i najwazniejsze: Co moge zrobic????

 

 

 

Prosiłbym o odp;) Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znalazlem na poprzednich stronach taka definicje docierania:

0-100km - maks do 5tys obrotów , mieszanka 1:25 (żadnych górek, jezdzij tylko sam)

100-200km - obr<6tys, miesz. 1:35

200-400km - obr<7tys, miesz 1:35

400-600km - obr<8,9tys miesz 1:35

600-800km - obr <10tys miesz 1:40

powyzej 800 to dasz ogień i mieszanka 1:45 i powinno być dobrze.

 

i moje pytanie brzmi:

 

czy te 5tys obrotow przez pierwsze 100km to nie za dużo?

co jakiś czas chyba trzeba mu dać jednak pizde na rozmułe? ale to chyba już powyżej 300km

po pierwszym odpaleniu ile motor ma chodzić na wolnych obrotach? (czas) ile u was chodził, czy od razu jeździliście, bo myśle ze wypadaloby żeby pochodził troche.

 

jakie jest serwisowe ustawienie gaźnika? na której pozycji iglica, jak śrubka mieszanki?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak. Odapl go pierwszy raz na 2 min. póżniej na 5, poźniej na 10 min, jak ostygnie to jedziesz sie przejechać, ale spokojnie, na początku nie możesz ani dawać w pizde, ani go przeciążać po dgórke redukuj bieg, z górki mnie hamuj silnikem. To chyba tyle?

 

Czarny punkt pewnie w twoim liczniku coś uszkodziło wewnątrz, chyba musisz go wymienić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a nie tak że odpalić go niech chodzi z godzine? tzn. tyle żeby nie weszła temp. na czerwone pole?

a potem ze sie przejechać to wiem że powoli i po płaskim

 

czarny punkt: spróbuj przesmarować linkę i ślimak przy kole

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie nigdy dwusuwem nie hamuj silnikiem a już w ogóle jak lejesz olej do paliwa bo silnik ma wymuszone obroty a przez zamknięta przepustnice nie ma smarowania....

 

A docieraj na mieszance nieco bogatszej może być 1:30 (chociaż to bardziej jak przy okazji docierasz też korbę) i po prostu przejeździj pierwsze 500km spokojnie nie kręć powyżej 5000 obr. .... tak jak pisał powyżej kolega te pierwsze kilka odpaleń, a potem jeździj i jeździj spokojnie jak już zrobisz jakieś 200-300 km możesz co jakiś czas na kilka sekund otworzyć przepustnice na maksa żeby silniczek poznał wysokie obroty ale to dosłownie na MAX 8-10s do gdzieś 10k obrotów ( około 400-450km możesz dokręcić do końca ) tylko nie co chwila...daj mu kopa potem znowu zrób spokojnie z 10km i znowu kopa tak od czasu do czasu...no i co najważniejsze...nie przegrzewaj i nie przeciążaj maszyny, czyli niskie przełożenia i kontroluj temperaturkę :P.

 

Ja aktualnie dochodzę do 500km przebiegu i silniczek już prawie dotarty ale na wszelki wypadek w miarę spokojnie jeszcze zrobię z 200km i potem się zobaczy jak to chodzi :evil: na razie jest całkiem fajnie obym nic nie spartolił :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...