Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie: Czy magneto od dt 50 mxs jest takie samo w dt 80lc2 oczywiście w dt 50 mxs zapłon elektroniczny ;) i 2 pytanie : Ma ktoś takowe magneto na zbyciu !! !! !! Tylko do zaplonu elektronicznego bo do platyniaka mam 2 magneta ;]

chetnie też kupie caly zaplom od dt 50 mxs albo dt 80lc2 jeżeli wejdzie do silnika od dt 80 mx :biggrin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Zastanawiam sie nad DT 80 Lc II , mam 180 cm wzrostu czy nie będzie dla mnie za mały ?

 

 

To zależy, bo na allegro jest masa podwyższonych DT i wtedy napewno nie będzie za mała. W orginale nie jest wysoka przy tym wzroscie, jednak dlugie nogi czasem mogą być bardzo pomocne :( Co miałeś wcześniej?

 

DOBRA

Postanowione, robie szlif!!

Czy są podane rozmiary szlifów do każdego, jeśli tak to bardzo brosze podać, będę bardzo wdzięczny!

Pozdrawiam

 

 

Rozmiary tłokó pod szlif idą co ćwiartkę tj.: 49,00; 49,25; 49,50; 49,75; 50,00; 50,25; 50,50; 50,75 i 51,00 masz 8 rozmiarów do wyboru (teoretycznie :icon_rolleyes: ) chyba, że ktoś posiada wersję z silnikiem 72ccm to wtedy nominał jest 47,00mm. Rozmiar mierz u dołu tłoka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko:

ile macie luzu w kopce? (do momentu aż łapie) ja mam jakoś trochę ponad 10cm, to chyba trochę dużo?

 

ta zębatka miedzy sprzęgłem a walkiem kopniaka sie trochę bujała ale jak podłożyłem podkładkę pod nią i dałem nowe zabezpieczeni to sie niby nie buja, odpalić sie da ale dopiero po tym jak już będzie odpalona(choć na 2sek.)a tak żeby z kopki po dłuższym staniu to nie za bardzo chce, bo właśnie mam duży luz i jak kopne to mało razy tłok sie ruszy....

ale ten wałek kopniaka jest dobry wiec chyba tak ma być? jak jest u Was?

 

oczywiście mam DT LCII

 

 

Przyczyną powinna być właśnie ta zębatka, o której wspominasz. Każda Dt pózno łapie. Przy swojej też wymieniałem tulejkę pod tą zebatką i kiedy się rozleciała to też zapalał dopiero po wcześniejszym zapaleniu na pych. Radze zajrzeć pod pokrywę. Aha z pewnością jak przyechylisz moto na prawą strone przy odpalaniu to zlapie odrazu bez wczesniejszego pchania - u mnie tak było.

 

Również zastanawiam się nad DT 80 LCII, mam 185cm wzrostu i jeżdże na simsonie SR50 i tak tragicznie tez się nim nie jeździ, i czy po przesiadce na DT 80 będzie duża różnica w mocy?

 

 

Wiadomo, ze motocykl motoyklowi nie równy. Też miałe Simka przed DT, ale S51. Początkowo nie byłem zbytnio zadowolony, ale po wymianie tłoka i szlifie jest super. Mocy jak na 110kg wagi mu nie brak, szczegolnie przyjemnie jeździ sie na seryjnym wydechu - tuningowany nie daje tyle radości. Jak coś to gg :eek:

 

pytam bo słyszałem o wersjach z cylkiem 72 cm3 lub z cylkiem 79cm3

 

 

Masz zupełną rację ;) . Damiano pisze głupoty są wersje także z silnikiem 72ccm, sam taką posiadam i moge smiało polecić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czymś jeszcze się one różnią pawe125r??

 

 

Oj tak! Bo silmik 72ccm ma hiszpanska wersja, wtedy wymiar tloka jest 47,00mm, ale jesli jest potrzeba to mozna spokojnie przeszlifowac na 49,00 i wtedy juz mamy 79ccm :icon_biggrin: . Moja wersja różni się ponadto dodatkową osłoną z lewej strony baku, posiada zacisk dwutłoczkowy firmy BREMBO o wiele skuteczniejszy i sprzegło ma 5 tarczek - przy zwyklych są chyba tylko 4. Oto link ze zdjeciami:

http://www.bikepics.com/members/pawel80r/07dt80/

http://www.bikepics.com/members/pawel125r/

niedługo pewnie będę zmuszony wystawić jedną na sprzedaż :icon_rolleyes:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rozmiary tłokó pod szlif idą co ćwiartkę tj.: 49,00; 49,25; 49,50; 49,75; 50,00; 50,25; 50,50; 50,75 i 51,00 masz 8 rozmiarów do wyboru (teoretycznie :D ) chyba, że ktoś posiada wersję z silnikiem 72ccm to wtedy nominał jest 47,00mm. Rozmiar mierz u dołu tłoka.

 

Tak wiem że idą co ćwiartkę ale mi chodzi o cylinder, bo przecież musi być ciut większy od tłoka to ile powinien mieć średnicy do tłoka 50,25 bądź 50.50

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeciez ty sam tego nie bedziesz robil :) Oddaj do zakladu gdzie ci robia szlif i powiedz ze chcesz kupic tlok np. 50,25 i zeby oni ci pod ta wielkosc zeszlifowali cylinder. Zaklad zapewne nie pierwszy raz robi szlify wiec bedzie wiedzial jaka wartosc luzu zostawic. POZDRO

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wiem że idą co ćwiartkę ale mi chodzi o cylinder, bo przecież musi być ciut większy od tłoka to ile powinien mieć średnicy do tłoka 50,25 bądź 50.50

 

 

A czy forum to szlifiernia??? Jak zanieśiesz cylinder i konkretny tłok to oni już ci sami spaują, bo kazdy robi po swojemu w zalezności od sprzetu i wiedzy. Mówią, ze okło 3 setki ale tego nie nalezy się trzymać, bo nikt ci tego nie wykona;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

 

Zastanawiam sie nad DT 80 Lc II , mam 180 cm wzrostu czy nie będzie dla mnie za mały ?

 

 

 

Ja mam 186cm i Moja dt jest dlamnie troche za wysoka;P Mam nakładki na lagi i kostke pod bakiem:) hehe Chwilami troche dziko....:) ale juz sie przyzwyczaiłem;)

 

Ellloooooo:) Mam do was panowie takie pytanko : Niechce nikt sportowego tłumika Gianelli??? Mam cały układ sportowy,ale z checią go zamienie na oryginalny dyfuzor razem z koncówką.

 

 

Propozycje jakie kolwiek prosze na gg 5564241 ;)

 

dzieki!!! Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi powiedzieć jak wygląda sprawa z kupieniem Dt 80/50 po sezonie ?

Niby najpopularniejsze enduro ale jakoś mało jest ofert sprzedazy i ceny poruwnywalne do cen samochodów z tych samych lat czyli drogo .

Jak jest zawsze po sezonie napewno wiecej ludzi sprzedaje motocykle i niższe ceny bo np zimą mniejsze zainteresowanie ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mozecie mi powiedzieć jak wygląda sprawa z kupieniem Dt 80/50 po sezonie ?

Niby najpopularniejsze enduro ale jakoś mało jest ofert sprzedazy i ceny poruwnywalne do cen samochodów z tych samych lat czyli drogo .

Jak jest zawsze po sezonie napewno wiecej ludzi sprzedaje motocykle i niższe ceny bo np zimą mniejsze zainteresowanie ???

 

 

 

hm..... czy ja wiem :D ja tam swoją kupiłem pod koniec wakacji i ofert było mnóstwo:) a od początku roku przegladałem allegro i raczej tyle samo jest ofert przez cały rok. Kolega teraz na dniach kupił taką białą z allegro zarejstrowaną za 2400zł ;) A co dzien obserwuje alllegro (weszło mi to w krew) hehe:)

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie: Czy magneto od dt 50 mxs jest takie samo w dt 80lc2 oczywiście w dt 50 mxs zapłon elektroniczny :icon_twisted: i 2 pytanie : Ma ktoś takowe magneto na zbyciu !! !! !! Tylko do zaplonu elektronicznego bo do platyniaka mam 2 magneta ;]

chetnie też kupie caly zaplom od dt 50 mxs albo dt 80lc2 jeżeli wejdzie do silnika od dt 80 mx :biggrin:

wtarzam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...