Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

A mam jeszcze jedem malutki problem. Musze wymienic uszczelki w kraniku bo mi przecieka i znalazłem taki zestaw naprawczy w sklepie motocyklowym jednak na zdjeciu brakuje mi jednej uszczelki a druga(oring) jest jakby za mała.

 

oto link: http://www.sklepmotocyklowy.pl/podglad.php?p=EMjE3Nw==M

 

Moze ktos z was zamawiał juz ten zestaw, a moze znacie jakis inny sklep online gdzie bym to znalazł(uzywałem juz google:D)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A mam jeszcze jedem malutki problem. Musze wymienic uszczelki w kraniku bo mi przecieka i znalazłem taki zestaw naprawczy w sklepie motocyklowym jednak na zdjeciu brakuje mi jednej uszczelki a druga(oring) jest jakby za mała.

 

oto link: http://www.sklepmotocyklowy.pl/podglad.php?p=EMjE3Nw==M

 

Moze ktos z was zamawiał juz ten zestaw, a moze znacie jakis inny sklep online gdzie bym to znalazł(uzywałem juz google:D)

 

Nie wiem skad to wytrzasnoles ale to wlasnie sa uszczelki :) Rozbieralem kranik i sa te same krztalty i rozmiary ale chyba lepsze bylyby plaskie ( no chociaz ta mieszy kran a bak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem własnie cos odpowiedniego jest to zestaw od yamahy yz 125 tez rok 97 jak moja dt, ale nie wiem czy uszczelki beda pasowac rozmiarami, a wywalic tak 50 zł w błoto mi sie nie kalkuluje:(

 

http://www.sklepmotocyklowy.pl/podglad.php?p=EMjE1NQ==M

 

Nie wiecie czy w yz były montowane te same kraniki jak w dt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem własnie cos odpowiedniego jest to zestaw od yamahy yz 125 tez rok 97 jak moja dt, ale nie wiem czy uszczelki beda pasowac rozmiarami, a wywalic tak 50 zł w błoto mi sie nie kalkuluje:(

 

http://www.sklepmotocyklowy.pl/podglad.php?p=EMjE1NQ==M

 

Nie wiecie czy w yz były montowane te same kraniki jak w dt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

YZ i DT to całkiem inne motocykle więc raczej nie podpasujesz tych uszczelek

 

Może i inne, ale niektóre części pasują, ja do swojej jak nie mogę czegoś znaleźć to kupuje od YZ 80 albo YZ 60 i pasują, ale oczywiście z tych starszych roczników.

 

PS. A co do poprzednich wypowiedzi o KLASIE to Jackuzy ma racje! Ten sklep jest naprawdę bardzo porządny, ceny części są przyzwoite, a teraz jest wiosenna promocja to już wogole... Naprawdę bardzo polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka ja mam takie pytanko ktora wersja dt 125 jest najmocnijesza i czy jest jakos oznaczona ?

 

wszystkie DT 125 mają takie same silniki, generalnie różniły się nieco instalacją zapłonową :buttrock:....odblokowana ma 27KM i wiecej bez tuningu (no co to znaczy to chyba wiadomo) nie będzie miała....

 

 

 

Mam Nadzieje że ktoś to będzie wiedział!

 

Jakie sprężyny można wsadzić do DT tzn mam na myśli sprężyny sprzęgłowe poza MEF 101-6 Lucasa? i gdzie je kupić żeby były od ręki ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć!

 

Kolejny raz prosze Was o pomoc. Wiem że o oponach do dt 125 bylo juz pisane X tazy ale kompletnie nie wiem co mam dopasowaś do swojej dt 125!!! ;)

 

Kiedy ja kupiem az do teraz ma opony: przód 80/100/21 i tyl 14/80/18 (jest za szeroka =bieżnik wadzi o oslone lańcucha)

 

Mam do wydania nie pelne 400 zl - chce kupic komplet opon (z bieżnikiem cross)

 

glównie jeżdzę po asfalcie ok 70 % czesm wybieram sie w teren( glównie drogi polne i las(sporo miękkiego piachu, troche blota)

 

Wydając te pieniądze nie chce kupić Gó*** z któego będą odpaday mi kostki po 100 km

 

Pomóżcie mi coś dobrać (może macie jakieś linki do takowych opon?) z góry wlk. dzięki wszystkim za pomoc!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Powinna być ale między uchwytem a śrubą i to najlepiej sprężynowa bo tam są spore drgania i może się sama odkręcić.

 

Mam z dwóch stron podkładkę sprężynową ale gdy silnik wchodzi na wysokie obroty przemieszcza się po tej śrubie w lewo i prawo (Musiałbym co chwilę dokręcać śrubę żeby tak się nie działo). Pomyślałem, że włożę jakąś podkładkę wtedy silnik nie będzie miał miejsca aby się przemieścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam z dwóch stron podkładkę sprężynową ale gdy silnik wchodzi na wysokie obroty przemieszcza się po tej śrubie w lewo i prawo (Musiałbym co chwilę dokręcać śrubę żeby tak się nie działo). Pomyślałem, że włożę jakąś podkładkę wtedy silnik nie będzie miał miejsca aby się przemieścić.

 

No to zrób to :lalag: dodatkowa podkładka nie zaszkodzi, a co do sprężynujących to polecam zamiast tego założyć samo kontrująca nakrętkę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...