Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

panowie co może być jest woda na drodze deszcz czy inne pieroństwo pojadę kawałek zaraz buuustzrzela prycha szarpie zrywa sie cuduje itp jedzie gaśnie jak zgaśnie postoji chwile i potem z buta pali i znowu .... a jak jest sucho to idzie normalni ;| co to może być ?? ?? ??

 

Przebicie i już :buttrock: sprawdź a najlepiej od razu wymień przewód wysokiego napięcia... potem sprawdź czy gdzieś jakiś kabelek się nie ukruszył przy cewce i sprawdź czy masz szczelna pokrywę magneta :clap:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! Czy w DT 80 lc2 '94 mozliwe jest skrucenie lancucha. Mysle ze tak, ale pytam dla pewnosci. I czy czynnosc ta mozna pzeprowadzic w garazu przy narzedziach, ktore posiada kazdy, czy moze zaprowadzic moto do typa co zajmuje sie rowerami, i mysle ze by to zrobil.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! Czy w DT 80 lc2 '94 mozliwe jest skrucenie lancucha. Mysle ze tak, ale pytam dla pewnosci. I czy czynnosc ta mozna pzeprowadzic w garazu przy narzedziach, ktore posiada kazdy, czy moze zaprowadzic moto do typa co zajmuje sie rowerami, i mysle ze by to zrobil.

 

Oczywiscie że sie da skrucic łańcuch musisz go rozpiac (zapinke) i nastepnie wybić ogniwko i ponownie założyć i naciągnąć łańcuch :clap:

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema! Czy w DT 80 lc2 '94 mozliwe jest skrucenie lancucha. Mysle ze tak, ale pytam dla pewnosci. I czy czynnosc ta mozna pzeprowadzic w garazu przy narzedziach, ktore posiada kazdy, czy moze zaprowadzic moto do typa co zajmuje sie rowerami, i mysle ze by to zrobil.

 

Oczywiście że można.. wszystko można tylko pytanie brzmi PO CO? jeżeli łańcuch jest za długi czyli się wyciagną trzeba go zmienić a nie skracać o ogniwka....

 

 

apropo łańcucha dzisiaj doszedł do mnie nowy łańcuch :biggrin: 112 ogniw .. w końcu założę większa zębatkę na tył 49 zębisków :D będę miał przełożenie 1:3.26 zamiast 1:2,73 :D hehe utnie mi to z 20km/h ale zbierał sie będzie dużo lepiej :D.... (jeszcze lepiej? :D ) poza tym na zamontowanie czeka nowiutka świeczka i do wlania świeży olej do skrzyni :D ... szkoda ze śniegowato trochę a ja bym sobie pojeździł.. echh może jutro ;> :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można.. wszystko można tylko pytanie brzmi PO CO? jeżeli łańcuch jest za długi czyli się wyciagną trzeba go zmienić a nie skracać o ogniwka....

apropo łańcucha dzisiaj doszedł do mnie nowy łańcuch :notworthy: 112 ogniw .. w końcu założę większa zębatkę na tył 49 zębisków :crossy: będę miał przełożenie 1:3.26 zamiast 1:2,73 :D hehe utnie mi to z 20km/h ale zbierał sie będzie dużo lepiej :D.... (jeszcze lepiej? :D ) poza tym na zamontowanie czeka nowiutka świeczka i do wlania świeży olej do skrzyni :D ... szkoda ze śniegowato trochę a ja bym sobie pojeździł.. echh może jutro ;> :D

 

 

 

Tak ale caly zestaw napedowy mialem kupowany i zakladany nowy. Poprostu nie ma juz mozliwosci naciagniecia go bo te ""naciągaki" sie juz skonczyly, dlatego chcem skrocic łańcuch.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co myślicie o włożeniu silnika od DT 125 LC2 do DT 80 LC2? Bo według mnie DT 125 LC2 z przed 89r. to, to samo co DT 80 LC2 po 90 r. Rama z zewnątrz wygląda na identyczną gabarytowo, silnik różni się tylko zewnętrznie(YPVS, wlew oleju, miejsce mocowania kopniaka, pokrywa magneta).A jak z wielkością? O wiele większy od 80 ccm? Zmieści się? Próbował ktoś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście że można.. wszystko można tylko pytanie brzmi PO CO? jeżeli łańcuch jest za długi czyli się wyciagną trzeba go zmienić a nie skracać o ogniwka....

apropo łańcucha dzisiaj doszedł do mnie nowy łańcuch :) 112 ogniw .. w końcu założę większa zębatkę na tył 49 zębisków ;) będę miał przełożenie 1:3.26 zamiast 1:2,73 :flesje: hehe utnie mi to z 20km/h ale zbierał sie będzie dużo lepiej :P.... (jeszcze lepiej? :D ) poza tym na zamontowanie czeka nowiutka świeczka i do wlania świeży olej do skrzyni :D ... szkoda ze śniegowato trochę a ja bym sobie pojeździł.. echh może jutro ;> :D

 

 

Jaa też mam nowy łańcuszeeeeek !!! :D:D:D " IGM spare parts 134 ogniwek :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz blokade przy zaworku, tlumik nie pamiętam jak to tam bylo ale możesz obciąć końcówkę pierdziaweczki ( tego siusiaczka :) ) i jakąś broszką / prętem przepychaj jak najmocniej zebys uslyszal ze tam sie cos lamie albo jak po prostu poczujesz ze przeszło dalej to wal kolejny raz i znów kolejny ( maja byc 3 efekty :( ) no i będziesz mial ładny dźwięk wydobywający sie z tłumika :> A czy moc daje to nawet nie wiem, pozder

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...