Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

tak to może być wina oleju....powinieneś wlac tam olej do przekładni motocyklowych z mokrym sprzęgłem, w tej chwili nawet nie wiadomo jaką lepkość ma ten olej... najlepszy by był chyba Motul Transoil Expert :icon_razz:

 

 

Terenowy wymiatacz a rozkręcałeś gaźnik i go czyściłeś???? bo to podstawa przy takich objawach, ja tak wczoraj miałem rozbiórka gaźnika czyszczenie go i przy okazji wyczyszczenie filtra powietrza pomogło :icon_twisted:

 

 

hatsan Spalanie przy spokojnej jeździ po ulicy wyniesie cię koło 5l ...ale to tak około bo wiem że wielu z tąd raczej mało jeździ po ulicy :notworthy: Co do chłodnic.....jeżeli jest chłodzona cieczą to musi mieć chłodnice taka jest zależność

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ..

dzięki serwisówce sprzęgło złożone :) prawidłowo

hm mam teraz taki problem ...

ze YAMAHA PO ROZGRZANIU .. :icon_mrgreen:

sprzegło ciągnie troszkę ..(ale tylko po dużym rozgrzaniu )

co może być przyczyną ...?

czekam na oleje od kolegi ...(trochę to potrwa )wiec

 

skrzynia zalana dexron -olej przekładniowy (wysokiej jakości ) z tym ze do skrzyń automatycznych ..

rzadki -czerwony ...

musiałem sprawdzić na czymś czy wszystko jest o.k

czy to moze byc wina oleju ...?

czy coś innego ....

pomocy !

 

dzieki z góry za pomoc

i czekam na info ...

tomaj

 

chodzi oczywiscie o yamaha dt 125 r

 

 

hola hola jak takiego oleju lejesz to nic dziwnego ze poszło sprzęgło do skrzyni lej taki olej jak do samochodu do silnika najlepiej 10w/30 chociaż ja mam 10w/40 full syntetyk ja też tak błąd zrobiłem że wlałem olej do skrzyni biegów i mało mi przez to sprzęgło nie poszło bo się tarczki skleiły

 

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy dt 125 ma dużą kompreche? znajomy chce kupić moto i mówił że kopniak schodzi bardzo leciutko, ale odpala za 1 razem

 

Nie wiem czy w DT 125 jest tak samo jak w 80, ale takie jest przełożenie kopniaka, że nawet z nowym tłokiem kopie się lekko. Ja sie ździwiłem jak pierwszy raz remont zrobiłem :wink: :bigrazz:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O ile wiem to klasa lepkości świadczy o tym jaki to olej(syntetyk, pol syntetyk czy mineralny)

 

" Klasa lepkości oleju - jest 6 klas olejów zimowych (SAE 0W, 5W, 10W, 15W, 20W, 25W) i 5 klas olejów letnich (SAE 20, 30, 40, 50, 60). Im niższa liczba przed literą W, tym olej może być stosowany w niższych temperaturach otoczenia. Np. 5W w temp. -35st.C, 10W w temp. -30st.C. Natomiast im wyższa liczba za literą W (oleje letnie), tym w wyższych temperaturach otoczenia może być olej stosowany. Np. SAE 40 w temp. do +40st.C. Oleje np. 15W40 są olejami uniwersalnymi - wielosezonowymi czyli posiadają cechy olejów zimowych jak i letnich. "

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam pytanie a propo starszej DT 125, ile taki silnik potrafi miec koni? i czy zawieszenie jest tak samo slabe jak w 80 LC2?? byc moze bylo ale w 240 stronach na prawde ciezko znalesc, z gory dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka.mam kilka pytanek.

1 ile wchodzi tarczek sprzegla to dt80lc2??

2 czy obojetne jak je sie wsadza??

3 czy po wsadzeniu nowych tarczek trzeba cos regulowac przy koszu??

4 jaki olej wlac do przekladni??

 

mam nadzieje zemi pomozecie

 

nara

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

siemka.mam kilka pytanek.

1 ile wchodzi tarczek sprzegla to dt80lc2??

2 czy obojetne jak je sie wsadza??

3 czy po wsadzeniu nowych tarczek trzeba cos regulowac przy koszu??

4 jaki olej wlac do przekladni??

 

mam nadzieje zemi pomozecie

 

nara

 

2 mają być na przemian czyli kosz sprzęgłowy,cierna,stalowa,cierna itd. a na koniec pokrywa kosza ze sprężynami

3 regulujesz punkt podparcia popychacza docisku sprzęgła, masz ustawić popychacz tak żeby opierał się o docisk ale jeszcze go nei podnosił ( bo sprzęglo będzie się ślizgać )

4 każdy leje syntetyczny 10W40 do silników samochodowych i jakoś to działa, Ja osobiście mam półsyntetyczny i gdyby nie fakt że nie uszczelniłem silnika to zanim wykapał bardzo dobrze się latało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam pytanie a propo starszej DT 125, ile taki silnik potrafi miec koni? i czy zawieszenie jest tak samo slabe jak w 80 LC2?? byc moze bylo ale w 240 stronach na prawde ciezko znalesc, z gory dzieki

 

ale jak stara DT125?? jak LC to odblokowana około 25-28KM....jak MX czyli chłodzona powietrzem to około 15KM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 mają być na przemian czyli kosz sprzęgłowy,cierna,stalowa,cierna itd. a na koniec pokrywa kosza ze sprężynami

3 regulujesz punkt podparcia popychacza docisku sprzęgła, masz ustawić popychacz tak żeby opierał się o docisk ale jeszcze go nei podnosił ( bo sprzęglo będzie się ślizgać )

4 każdy leje syntetyczny 10W40 do silników samochodowych i jakoś to działa, Ja osobiście mam półsyntetyczny i gdyby nie fakt że nie uszczelniłem silnika to zanim wykapał bardzo dobrze się latało.

 

 

 

a jak zaleje 15W40 mineralnym to bedzielatal??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak zaleje 15W40 mineralnym to bedzielatal??

 

15W40 trzebaby sprawdzić w jakich temperaturach otoczenia może pracować a minerał z tego co pamiętam jest stosowany w bardzo starych silnikach bo dobrze zatyka małe ubytki w bloku silnika to wkrzyni biegów pewnie pozatyka dziury na łączeniach karterów ale uprzedzam że takich rzeczy dowiedzialem się na kursie prawa jazdy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...