Skocz do zawartości

Wszystko o Yamaha DT 50, 80 i 125


Rekomendowane odpowiedzi

witam,

wczoraj stałem sie posiadaczem dt 125, i mam dylemat, ponieważ mam zamiar używać d do jazdy również po asfalcie wiec potrzebuje lusterek ;/ , i to moje pytanie jakie lusterka polecacie?

 

druga kwestia to osiągi: a mianowicie yamaha jest z 87 roku jaki powinien być v-max?

 

trzecia kwesta: jak polecacie wydech, ponieważ chciałbym włożyć coś co lepiej brzmi, i doda trochę mocy.

 

czwarta kwestia: opony szosowe, kupiłem z kostką a na asfalcie nie jeździ sie na tym z byt dobrze, jakie opony polecacie?

 

pozdrawiam Maderick :banghead:

Edytowane przez Maderick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech sie wypowie jakas osoba co ma dt 125 od 1997 do powiedzmy 2000 roku. czy odblokowanie koncowki wydechu cos dało? a moze ktos ma sachsa to jeszcze lepiej. bo mi motor idzie dobrze no ale zawsze by mogło byc lepiej :icon_exclaim: nie wiem czy jest sens oszpecac tłumik. tylko nie mowcie o dyfuzorze bo to jest logiczna sprawa. o koncówke mi chodzi bo tylko ona jest nienaruszona jeszcze

Edytowane przez guma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1.kup zwykłe lusterka przeznaczone do dt np w klasie

3.Najlepiej odblokuj ten co masz.

 

 

właśnie w tym jest problem, nie wiem czy ten co mam jest odblokowany czy nie?

można to jakoś sprawdzić?

 

a co do lusterek gdzie takiego czegoś szukać?

Edytowane przez Maderick
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niech sie wypowie jakas osoba co ma dt 125 od 1997 do powiedzmy 2000 roku. czy odblokowanie koncowki wydechu cos dało? a moze ktos ma sachsa to jeszcze lepiej. bo mi motor idzie dobrze no ale zawsze by mogło byc lepiej :icon_biggrin: nie wiem czy jest sens oszpecac tłumik. tylko nie mowcie o dyfuzorze bo to jest logiczna sprawa. o koncówke mi chodzi bo tylko ona jest nienaruszona jeszcze

Jesli masz odblokowany dyfuzor to mozesz sie w to bawic. ODczuwasz roznice tylko w kompletnie rozblokowanym wydechu. Sama koncowka nic nie daje.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

Mam problem z DT 125, otóż przerywa mi na wyższych obrotach. miał ktoś z was taki problem? Jakie mogą być przyczyny bo już nie wiem co szukać. Możliwe ze modół jeżeli jest nieszczelny to łapie wilgoć i dlatego tak się dzieje? Myśle że magneto wody nie dostaje, ponieważ uszczelka jest dobra a w środku wszystko wygląda ok. Gaźnik chyba też odpada. Niekiedy chodzi dobrze a niekiedy przerywa. Ostatnio jak wjechałem w kałuze to zaczął prychać. Aha a jeżeli modół to jest na nim blokada czy nie ( dt 96r) bo jak mam go uszczelniać to bym odrazu rozblokował.

z góry dzieki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siemka!

Mam problem z DT 125, otóż przerywa mi na wyższych obrotach. miał ktoś z was taki problem? Jakie mogą być przyczyny bo już nie wiem co szukać. Możliwe ze modół jeżeli jest nieszczelny to łapie wilgoć i dlatego tak się dzieje? Myśle że magneto wody nie dostaje, ponieważ uszczelka jest dobra a w środku wszystko wygląda ok. Gaźnik chyba też odpada. Niekiedy chodzi dobrze a niekiedy przerywa. Ostatnio jak wjechałem w kałuze to zaczął prychać. Aha a jeżeli modół to jest na nim blokada czy nie ( dt 96r) bo jak mam go uszczelniać to bym odrazu rozblokował.

z góry dzieki

miałem kiedys takie problemy w dt 80.prychał i sie przycinał jak deszcz padał i własnie najczęściej jak wjechałem w kałuże :biggrin:. powód byl taki ze pomiedzy fajką a swiecą nie miałem uszczelki i sie dostawala woda. innym razem po prostu swieca była stara. jak u Ciebie jest stara to zawsze mozesz sprobowac wymienic chyba ze wymieniałes niedawno. ale najpierw zalecam zerknąć czy masz tam uszczelnione wszystko. jak nastepnym razem wjedziesz w kaluze i Ci sie przytnie to zobacz czy nie masz wody po zdjeciu fajki na swiecy.a moze w innym miejscu..

 

wina gaźnika by była wtedy jezeli te przerywanie było zawsze przy wkrecaniu sie motora na obroty. sprawa regulacji by była.

 

do modułu (jezeli nic z nim nie robiles) to raczej nie mozliwe zeby sie co kolwiek dostawalo :) chyba ze było grzebane i niefachowo zapakowane spowrotem... ale jakos watpie zeby byla to przyczyna. na moje oko to by sie spalił szybciej albo po prostu przestał działać.

Edytowane przez guma
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...