Skocz do zawartości

Łaskawa Skarbówka??


grochu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich- i na początek pytanie! Z początkiem listopada kupiłem maszynę (XJ 600).Nawał pracy przedświatecznej spowodował, że nie zgłosiłem się z umową kupna do urzędu skarbowego. Czy naliczą mi za to jakąś karę?? I ile mogą mi zaśpiewać?? Dziękuje z góry za wszystkie odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Kiedyś mialem podobna sytuacje z samochodem.Spózniłem się kilka dni zapłaciłem odsetki i myślałem że to już koniec, odsetki były b. małe. Za jakiś czas przyszlo pismo ze muszę zapłacić jakby mandat urzędowy i to już nie było tak mało bo 400zeta a wartośc samochodu była 35tys.

Nie wiem czy to czeka każdego kto sie spóżnia, czy sprawdzili tylko mnie tak sobie wyrywkowo, ale nie bylo ciekawie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bedzie dobrze. Ja miałem pecha i mam nadzieje że u Ciebie sie takie coś nie przytrafi. Wiesz myśle ze jak trafisz na dobry dzień pani za biurkiem i nie bedzie ona "widzi mi siowa :D " to da sie to załatwić, zawsze można coś zagadac. Ja trafiłem na zakompleksionego typka który zacząl wypytywać skąd miałem kase na samochodzik i ogólnie takie glupie pytania, choć myśle ze powinno go to g..wno obchodzic i troche zdygałem ze może zacznie cos węszyć to nic nie gadałem, wypłaciłem i w długą.Wiadomo jak zatrudniają pracodawcy :D

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Dokładnie jak mówi Darek - raczej wychodzi że miał pecha. Sądzę że zapłacisz ustawowe odsetki karne (wyjdą śmiesznie mało) a reszta sprawy rozejdzie się po kościach. W pewnym okresie miałem zamiast faktur bardzo dużo umów kupna-sprzedaży i nieraz się spóźniałem do US, ale nigdy nic gorszego niż odsetki karne mnie nie spotkało.

Znaczy się IMO będzie dobrze.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

odsetki za 2 tyg z wartosci 100 zł nie przekroczą chyba nawet 2 ziutków :D a tak btw w urzędkach skarbowych w książkach, które pomagają w wycenie pojazdu ceny sa chyba niższe niż w przypadku eurotaxu. za dt płaciłem 80 zł, cena w ich książce 4400zł , obniżyłem ją o maksymalna stawke 400 zł, chciałem na skarbowce przyoszczedzic :D to było prawie 2 lata temu, a ostatnio w pzu sprawdzałem ceny eurotaxu, i przy tym samym modelu (teraz już o 2 lata starszym) jest cena 5,9 zł. a może motory są jak wino, im starsze tym lepsze (droższe) :D

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wezwą Ciebie i sprzedającego !!! do US dadzą długopis do ręki i każą pisać prośbę o samoukaranie 8O 8O Czyli masz sam zaproponawać jaki mandat chcesz sobie wystawić.

Ja w zeszłym roku sprzedałem XJtę, kupujący się spóźnił o dwa dni ze zgłoszeniem do US. Dostałem do nich wezwanie i babsko kazało mi pisać te pierduły :twisted: Napisałem że uważam te żądania za złośliwą urzędniczą szykanę, manadatu nie zapłacę i w ogóle niech podadzą mnie do sądu.

Minęło tak z sześć miesięcy i puki co pawiestki do sądu nie ma.

Podobno jest coś takiego jak odopowiedzialnóść solidarna.

 

Zbycho

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zbychu hmm dziwne. Mnie nigdy nic takiego nie spotkało... a naprawdę miałem sporo spóźnionych umów. Może to wina dużego miasta, w którym urzędasy mają kupę roboty i nie tracą czasu na jakieś oswiadczenia woli :?.

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...