Skocz do zawartości

Kłopot z olejem w simsonie


Riksza
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie.

DZisiaj z kuzynem probowalismy ożywic jego simsona , ktory stal 2 lata.

wlalismy 2,5 litra benzyny i powiedzialem kuzynnowi zeby mi podal mixol a on mi podal jakis selektol ( czy jakoś tak :D) naszczescie nie wlalem go zbyt duzo.Czy moze to spowodowac jakies klopoty w dalszym uzytkowaniu simsona ? :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie sadze aby nawet po odpaleniu byly wieksze problemy ( oczywiscie jesli byscie na tym nie jezdzili ) bo w razie jazdy na tym oleju moglby sie tlumik zaje......

sam jak mialem simsona i czasami w garazu kilka litrow bezyny bez oleju to lalem jaki popadlo ( a rozne to byly ).

oczywiscie robilem moze z pol litra mieszanki i na tym pomykalem na stacje - kupowalem miksol i dopiero rozrabialem reszte. nie bylo problemow.

a odnosnie simsona to jesli byl nie uruchamiany 2 lata to polecam strzykaweczka troche miksola do cylindra wlac przez otwor od swiecy tak dla lepszego smarowania na poczatku i na pych go bo zapewne z kopniaka to za duzo nie zdzialacie po takim zastoju :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stare dwusuwy w przeciwieństwie do nowych to mocne konstrukcje i mogą jeździć na czym popadnie więc jeśli ten płyn był olejem, nie powinno zaszkodzić. Oczywiście na dłuższą metę mogłoby to być szkodliwe, ale tak od razu silnik nie padnie. Teraz wlej do baku normalną mieszankę (z miksolem) i wymieszaj całość.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pogadaj z procem to ci podeśle programik przeliczający właśnie ile opleju musisz wlać np do mieszanki 1:30

podaj esz w nim ile masz litrów benzyny podajesz jaką chcesz ieć mieszanke np te 1:30 i wylicza ci ile musisz wlac oleju...Pogadaj z nim Miał to na polmocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez mam taki olej czerwony i leje go do kadeta :D fajny jest i lepszy niz mixol : :D ale leje go 1:30 a nie tak jak pisze z tylu i jest dobrze .

 

 

a simson nie chcial odpalic :/ pchalismy i nic . kuzyn kupi nowa swiece i przeczyscimy gaznik z kranikiem to moze pojedzie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

motoczlowiek lej 1:30 tak jak podaje serwisówka do twojego sprzeta.  

na tamtym oleju pisze 1:50 gdyz kazda pila motorowa powinna miec taka mieszanke a ty przeciez nie jezdzisz na pile motorowej tylko na motocyklu wiec lej tak jak podają dla danego moto.

zgadzam się

tylko czy ten olej do pił to nie jest syntetyk ? jak wczesniej lałes mixol a teraz zalejesz syntetyka to mozesz uszkodzic silnik, do syntetyk moze rozpuscic nagar i dojdzie do rozszczelnienia silnika :idea:

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie nagaru nie bylo bo razem z ojcem kolegi od ktorego kupowalem moto czyscilismy i sprawdzalismy wszystko ... a on lał dobre oleje z tego co wiem i z mixolu nie korzystal...

 

obecnie moim klopotem jest tylko rdzewiejący bak i zapchany z tego powodu kranik ale juz jutro to zrobie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...