Skocz do zawartości

MZ elektryczny zapłon (na rozrusznik)


belzebub
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

czy ktos z forum myslal nad zrobieniem takiego patentu w MZ ETZ 250 ??

ja wlasnie przegladajac allegro wpadlem na taki poroniony pomysl ze moze by dalo rade zamontowac SILNICZEK OD WYCIERACZEK pod kopniaka(starter).

tylko mam taki dylemat czy toto uciągnie i czy nada odpowiednia predkosc starterowi (oczywiscie chodzi mi o taka predkosc przy ktorej silnik załapie)

w sumie to bylby niezly szpan wsiadac na MZ - cyk i motorek pali hehehe :twisted: :twisted: :twisted:

czekam na odpowiedzi (a moze ktos ma inny patent ? )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość BULLSON FOREVER

Przede wszytskim elektryczny rozrusznik to sie nazywa, zapłon to co innego. Ten silnik nie da rady, rozrusznik ma zupełnie inne parametry. Daj se siana jak sie to mówi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greedo zryty to ty jestes hehe.

a poza tym nie mam ochoty z toba gadac.

 

A teraz nastepny pomysl.

kupic rozrusznik od jakiego japoncaa nastepnie:

do tej sruby mocujacej wirnik do walu dospawac zebatke ,przeciaz w jedym miejscu dekiel , a rozrusznik zamontowac kolo gaznika i doprawic zebatke takiej wielkosci aby mogla sie stykac z ta przykrecona do walu.

tylko czy dodatkowe obciazenie walu nie bedzie wplywalo na osiagi ??

o ile wiem to kiedys znajomy w malaczu kolo zamachowe toczyl zeby bylo zlejsze wiec patrzac na zbieznosc faktow mozna sadzic ze wplynie to nie najlepiej.

myslalem takze o zamocowaniu do zebatki przy koszu sprzeglowym ale wtedy to ku*estwo by zygalo olejem.

 

PZDR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Buahahahahah!!!! ja twoje posty zaczne kopiowac bo szkoda zeby taka radosna tworczosc przepadla :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: Poprawiasz mi humor tymi swoimi pomyslami (zmiana:idaho), a najlepsze ze ty o wprowadzeniu tego w zycie myslisz NA SERIO :lol: :lol: :lol: "wiec patrzac na zbieznosc faktow " - jaka gleboka retoryka, a to przenikliwe myslenie! No geniusz! :lol: :lol: :lol: Malo z krzesla nie spadlem jak to przeczytalem!!!!!!!!

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zamotowalbys tak jak mowisz, to wez pod uwage, ze przelozenie rozrusznik-wal, bedzie takie, ze przy np. 5000 rpm walu na rozruszniku bedzie kilka-kilkanascie razy wieksze... wyobraz sobie ze przy tej predkosci rozrusznik bedzie sie krecil np. 60 000 rpm to bardzo duzo... by wiedziec dokladniej musialbys obliczyc przelozenie.

 

Sprawa druga: ETZ to nie japoniec, i chocbys nie wiem jak sie staral to nie zrobisz z niej japonca...szkoda ETZ-ki, to stary dwusuwik na kopnika...taki klimat :)

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli zamotowalbys tak jak mowisz' date=' to wez pod uwage, ze przelozenie rozrusznik-wal, bedzie takie, ze przy np. 5000 rpm walu na rozruszniku bedzie kilka-kilkanascie razy wieksze... wyobraz sobie ze przy tej predkosci rozrusznik bedzie sie krecil np. 60 000 rpm to bardzo duzo... by wiedziec dokladniej musialbys obliczyc przelozenie.

 

Sprawa druga: ETZ to nie japoniec, i chocbys nie wiem jak sie staral to nie zrobisz z niej japonca...szkoda ETZ-ki, to stary dwusuwik na kopnika...taki klimat :)

 

Pozdrawiam[/quote']

 

Druga sprawa to ciekawe jak rowno przyspawalbys ta zebatke do sruby :lol: :lol: Widzisz Piotrze Buhne, ale taki np belzebub nadal mysli ze jak ma bak od jakies kawy, podniesiony tył i niepasującą do czegokolwiek kanape to jest trendy szpanerem na wiosce :lol: :lol: :lol: :lol: toc to szpan, naciskasz guziczek, silnik odpala(albo i nie) i wszystkie laski w okolicy twoje!!!!( to co ze odglos nadal ma starego dwusuwa) :lol: :lol: Prawdziwa japonia! XXI wiek!

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Greedo, tez uwazam ze to szpan, poprostu ETKI, simsony itp. nie nadaja sie do "tuningu"... Dlaczego? Bo to sa okazy, ktore mimo wieku wygladaja swietnie, i mimo dobrych checi (belzebub) efekty sa w 99% takie ze szkoda gadac...

Belzebub, dlaczego chcesz wstawic rozrusznik? Dla szpanu? Daj spokoj... Ale jesli ze wzgledow praktycznych, to mam rade: sprzedaj ETKE i kup cos co ma rozrusznik... Wydaje mi sie ze tak bedzie najleepiej...

 

Mam simka, na kopnika, dzis nie wytrzymalem i poszedlem do garazu, odkrecilem paliwko, poczekalem by do gazniczka nalecialo... ssanie, kop, zaplon, ssanie, kop i zagadal...po ponad miesiacu nieruszania. Musialem choc chwilke posluchac tego silniczka :D odrazu humorek sie poprawil :)

 

Dziala? Jezdzi? Odpala? Wiec po co to psuc?

 

Przemysl to, to nie jest zazdrosc tylko rady :D

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najwyrazniej jak cos działa to kurna, po co ma działac skoro mozna to zepsuc? To jest tok myslenia (albo raczej brak myslenia) belzebuba. Mysli moze ze z niego wielki mechanior.

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Belzebub, jak chesz, to pomoge ci policzyć przełożenie...rozrusznik/wał. Zrobie to żeby pośmiać się z tego co z tego wyniknie... Poważnie mówiąc, odpuśc sobie to stary, bo niebędziesz mial czym jeździć.

 

PS. Jak zaczniecie mi się tu mocniej wyzywać, to zaraz dostaniecie ostrzeżenia! 8)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

greedo mam takie pytanie ??

czy ty masz jakis uraz do spawarek skoro sadzisz ze niczego sie nie da prosto przyspawac ?? a moze masz po prostu ZEZA albo inna wade wzroku i po prostu nie umiesz czegos przyspawac tak jak powinno byc przyspawane.

wyobraz sobie ze inni ludzie potrafia przyspawac zwykla srubke do kawalka metalu pod katem prostym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widocznie przewyższasz mnie swoim geniuszem, bo ja jakos nie wyobrażam sobie zrobienia tego na oko i nie chodz i kąt prosty tylko o zbieżnośc osi sruby z osią takiej zębatki

Suzuki GSR 750, GS 400, GSX 750 S Katana, GS 850 G, DR 600 S

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Ja sie tam na rozrusznikach nie znam, ale wiem, jaki bedzie Twoj najwiekszy klopot belzebub.

Uruchomienie silnika przy pomocy rozrusznika to jeszcze male piwo i mysle, ze przy odrobinie samozaparcia odpalisz Etke z guzika.

Ale odpalenie to nie wszystko.

Musialbys zastosowac uklad mechaniczny, lub mechaniczno-elektryczny, ktory po odpaleniu silnika wycofywalby rozrusznik z pracy (cos na ksztalt wysprzeglenia). Inaczej to silnik zacznie napedzac rozrusznik, ktory w bardzo szybkim czasie trafi szlag. Juz nie wspominam o tym, ze moglby zrobic ladny bajzel w instalacji, gdyz (jak mi sie wydaje) taki pracujacy rozrusznik zamienilby sie w cos na ksztalt pradnicy i dostarczal prad do instalacji... :)

Takze tu zaczynaja sie schody, ktore moga okazac sie za strome dla Ciebie...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...