Skocz do zawartości

Polerka silnika


Mati
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Zwiazku z tym że mój silnik leży umnie w piwnicy :P i jest w trakcie remontu chciał bym go wypolerować na lustro. :P Było o tym duzo na "małym" forum

ale jest ono od dłuzszego czasu nieczynne.Przekde do setna sprawy wytłumaczcie mi jak to sie robi, czym, i jakies porady czegonajlepiej uzyc itd :P :?: :idea:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myśle że ten temat już był tutaj poruszany, więc zerkinj do starszych tematów. Ja u siebie w charcie najpierw polerowałem papierem 2000, później pasta TEMPO i jazda :P wyglądało ładnie, ale po pewnym czasie nic nie było widać bo było brudne :roll: :arrow: :twisted:

 

 

Ps.: Jeżeli chodzi Ci o MF to juz działa pod starym adresem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mialem taka paste, ze nia se smarowala taka sztywna, no i filcem, tylko polecam najpierw wyczyscic drobnym papierem sciernym.

 

no i filc na wiertare i jazda, chyba ze szlifierke masz z regulowanymi obrotami, jak wiertarke - rub jej co jakis czas przerwy, bo sie spali, ja juz przy tym jedna sfajczylem, co prawda nie moja, ale zawsze....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat polerki był też ostatnio poruszony chyba w mechanice ogólnej. mysle że pasta tempo bedzie lepsza bo jest leciutko sciera polerowana powierzchnie

SPRZEDAM CZĘŚĆI HONDA XR XL NX 600 650, kontakt 600031499 lub [email protected]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

temat polerki był też ostatnio poruszony chyba w mechanice ogólnej

Tam było tylko jaka jest najlepsza pasta:(:P

A wiec moge wywnioskować że najpier nalezy silnik przetrzeć papierem 2000(na sucho??) a później paste nałozyc na silnik i jazda filcem tak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Witam

 

Jeżeli odlewy masz głatkie to wystarczy filc i pasta.

Najlepiej na małej boszce(szlifierka kontowa ) zakładasz filc zamiast kamienia ! (mocno skręcic bo inaczej sie rozleci) . Mocujesz na sztywno w imadle pasta (najlepiej zielona twarda) .Włanczasz i lekko pocierasz po filcu pastą ,bierzesz elemęt i robisz na wysoki połysk

Metoda sprawdzona wielokrotnie.

 

Polecam!!

 

 

 

POZDRO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Slyszałem o tej paście. Mam pytanko jak ona się nazywa i gdzie jej szukać.

 

Witam

 

Jak sie nazywa?niemam bladego pojęcia . :P

Gdzie szukac ?pytac w jakiejś galwanizerni , robią tym polerke tyle wiem ,sam widziałem !

 

Jest jeszcze pasta "FENIKS" w tubce do ręcznej polerki

 

 

 

 

 

Powodzenia :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

NIE  papier 2000 to papier wodny, nie ścieraj za długo i kontroluj sytuację, bo kumpel tak zjechał silnik że mu na aluminium powyskakiwały szare plamy  

Własnie sie dowiedziałem że aluminium nie powinno sie matować z wodą poniewaz lubi zczernieć dlatego wezme do zmatuje na sucho a najlepiej nie tak odrazu poprubuje na starych karterach i innych rzeczach aluminiowych Chciał bym zadac pytanie niedotyczace polerki silnika a niechce zakładac nowego tematu.Otuż nie moge zdjac karteru w ogarze 200 od strony pradnicy zdjełem wirnik,zebatke zdawczą i kopke a ten karter siedzi i niechcer wyjść. mysle że łozyska na wale sie tak mocno trzymaja.Lecitko pukałem młotkiem przez szmate ale nic sie niedzieje co mam zrobic potrzebny mi jakis sciągacz??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...