Skocz do zawartości

Jak ładnie pomalowac motocykl?????


DuroSiedlce
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

To zależy czy motocykl ma być odrestaurowany czy tylko pomalowany.

Po piaskowaniu małe wgłębienia powinieneś wyrównać cyną.

Tylko jedna mała sugestia postaraj się to robić przy pomocy kalafonii, na wypiaskowanej powierzchni nie powinno być problemu.

Jeżeli będziesz używał kwasu do lutowania to musisz później dokładnie obmyć gorącą wodą i szybko wysuszyć.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po piaskowaniu małe wgłębienia powinieneś wyrównać cyną.

cyna wyrownuje sie tylko wzery na tych powierzchnach na ktorych chcemy polozyc chrom

 

na powierzchniach malowanych wystarcza szpachla, jak sa niewielkie nierownosci to wystarcza szpachla natryskowa, przy wiekrzych wzerach trzeba nakladac szpachle stałą

 

na wypiaskowana powierzchnie nakladamy odpowiedni podklad do stosowania na goly metal (np. Cekor), na to szpachla, podklad pod farbe i farba

 

farbe nakladamy cienkimi warstwami, najlepszy efekt daje kilka cienkich warstw lakieru matowego, na to szparunki i kilka warstw lakieru bezbarwnego blyszczacego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Najlepiej wszystko wypiaskować....później jedna szkołą mói zeby daać szpachle najpierw a druga szkoła mówi żeby najpierw dać podkład.....ja zrobiłem u siebie tym drugim sposobem....nastepnie musisz to wyszlifować....jeśli będą duże"bruzdy" po piaskowaniu zastosuj szpachle natryskową...przeszlifuj daj podkład od lakier..dwie warstwy lakieru i lakier bezbarwny....efekt końcowy będzie zarąbnisty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po piaskowaniu małe wgłębienia powinieneś wyrównać cyną.

cyna wyrownuje sie tylko wzery na tych powierzchnach na ktorych chcemy polozyc chrom

 

 

 

coś pokręciłeś - cyny sie nie chromuje- po prostu sie nie da.

pod chrom w gre może wchodzic tylko napawanie , lub nadlewanie.

pod lakier można śmiało cynować.

co do szpachlowaniametalu , masz racje - powinno się szpachlowac na podkład , nie gołą blache.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Zależy jak chcesz pomalować swoją WFM jęsli wdł oryginału to mam propozycję Ja prysnąłem swoją SHL M06U sikensem akryl wisnia wdł oryginału wyglada super :banghead: Tylko został bak do skończenia tzn pierwsza warstwa Wisniowa już jest tylko reszta szparunki (w oryginale było wszystko lakierem zadnych naklejanych pasków ) nie wiem jak w WFM ale chyba tak samo bo ta moja sucha elka to większa WFM :evil: jak chcesz to mogę Ci podesłać fotki na e-maila . Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

w moim wypadku wyglądało to tak:

 

1. Piaskowanie

2. Podkład pod szpachle

3. Szpachlowanie wszystkich nierówności

4. Kilka warstw podkładu akrylowego

5. Podklad kontorlny (pryskasz ciemnym podkąłdem i sierasz go calkowicie tam gdzie zostanie znaczy że trzeba dorównać)

6. Wczoran baza w kolorzej krwistej czerwieni po świętach bede kombinował ze szparunkami pokryje to bezbarwnym klarem i wypoleruje na wyoki połysk.

 

 

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...