Skocz do zawartości

gilera mx1 125, maly problem


Gość misiek.ham
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość misiek.ham

gdy jezdzi sie spokojnie to wszystko jest ok, gdy jednak caly czas smiga na wysokich obrotach od swiatel do nastepnego skrzyzowania to w najmniej odpowiednim momencie sama gasnie, wyglada to tak jakby nie miala iskry mieszanki lub poprostu jakby sie zalala (jest to dwusow), ale gdy poczekam ok 10 sek wlacze ssanie odpala i znow wszystko ok, ma ona jak gilera dna bak pod silnikiem, czy mozliwe zeby pompa paliwowa ze wzgledu na swoj wiek nie zdazyla nabrac paliwa i to jest powod? wiem ze to wyglada jakby sie zalala ale czy jest to mozliwe gdy jezdzi sie na wyzszych obrotach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym raczej powiedział, że wygląda, to tak jakby brakłopaliwa. Gdyby ci się zalała, to za zadne skarby nie odpaliłby ci po dodaniu jeszcze ssania,jeszcze bardziej by sie zalał. Sprawdz przepustowaść kranika, drożność przewodów, pompę paliwa, poziom paliwa w pływaku, wyczyść gaźnik. Wykręć świece jak ci zgaśnie i zobacz ja wygląda, jaki ma kolor i czy jest sucha czy mokra. Może świeca się przegrzewa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość misiek.ham

kranik odpada bo go tam niema, gaznik sprawdze a nawet jesli swieca sie przegrzewa to czy jesli wymienie ja na lepsza ten problem zniknie? no i ta pompa, moze tez trzeba ja wymienic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z opisu wynika że zbyt wolno dochodzi paliwo.

Sprawdź czy wewnątrz gaźnika na dolocie nie ma malutkiego filtra paliwa.

Rozbierz i puść przez wężyk paliwo z innego zbiornika obserwując czy pełnym przelotem podaje.

Człowiek mądrzeje z wiekiem i zwykle jest to wieko od trumny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Miałem taki sam problem. Miałem bo teraz w mojej Gilerce KK 125 (starszy model Twojej) mam do wymiany cylinder tłok wał. Nie chcem straszyć ale sprawdź sobie ciśnienie sprężania. Jak Ci zacznie glosniej chodzić to rozbierz i zalookaj co z tłokiem i wałem. Nie jestem specjalistą ale miałem dokładnie takie same objawy. Gasła jak jej wstawiłem na wyższych obrotach tak jakby brakowało paliwa albo nie było iskry albo był zatkany całkowicie filtr powietrza.

 

Pozdro, malina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...