Skocz do zawartości

TVN fakty - wczoraj


m16
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Wiadomosc od emzeta:

"policja chce wrócić do listków, przez rok byłoby sie młodym kierowcą i trzebaby mieć listek zielony na tylniej szybie. nie wolno już przekroczyć 21pkt takim kierowcą. dodatkowo policja planuje zakaz przewozenia młodych osób (nie pamietam dokładnie do którego roku życia) w godzinach nocnych bez obecności osoby dorosłej w samochodzie (czyli może byłoby mniej tych wypadków przy "odwożeniu z dyskotek"). dodatkowo ustalenie ilości alkoholu we krwi na poziom 0 promili dla młodych kierowców. takie coś mówił policjant na pewnym spotkaniu. widać że chcą z tym walczyć."

 

oo to bylo by lepsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co w przypadku kiedy mam prawko ale nie mam samochodu wlasniego tylko od rodzicow porzyczam... mam przyklejac i odklejac ten listek czy cokolwiek innego. Moj starszy sie w zyciu nie zgodzi na jezdzenie z naklejka mowiaca "niedoswiadczony kierowca" :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moj starszy sie w zyciu nie zgodzi na jezdzenie z naklejka mowiaca "niedoswiadczony kierowca"

Naklejka na magnesie takim jak na lodowke :mrgreen:

 

Mi sie podoba pomysl z listkami z tylu chociaz mam nadzieje uciec przed wszystkimi zmianami (jestem w trakcie robienia prawka)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak rozumię, cała dyskusja jest czysto teoretyczna, bo jak pokazuje życie i nasi koledzy na forum, przepisy przepisami a i tak młodzież jeździ bez papierów w ogóle, a A1 jest traktowane jak "prawdziwe" prawo jazdy. Więc skoro teraz olewane są przepisy, to co zmienią "zmiany"?

 

Taką mamy mentalność, że przepisy sobie, a życie sobie. I to tolerujemy (na tym forum też). Więc nie ma się co martwić, kto będzie chciał jeździć, to i tak będzie jeździł. I tak długo jak długo takie postępowanie będzie postrzegane w świadomości społecznej jako "nieszkodliwe", tak długo wszystkie regulacje, zmiany, ograniczenia będą miały zerowy wpływ na poprawę bezpieczeństwa na ulicach.

Tak jak np. choty przepis o 50 km/h w W-wie, czy z góry założone przez motocyklistów i 99 % kierowców że 90 km/h poza miastem to jedynie delikatna sugestia...

Mózg elektroniczny będzie za nas tak myślał, jak krzesło elektryczne za nas umiera... (S.J. Lec)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...