Skocz do zawartości

Virago 535


Gość jarson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zgasła mi w czasie jazdy i dopiero jak wlałem z litr paliwa i pochechłałem ssaniem to zapaliła:)
To wyglada troche tak jakbys mial caly czas przelacznik ON/RES w jednym polozeniu :icon_twisted: czyt. przelaczik nie dziala, nie przelacza. Trzebaby go dokaldnie sprawdzic. Tylko wlasnie mysle jak to madrze zrobic :icon_twisted:

 

Pozdro

Konik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jak przekrecisz na off to silnik jeszcze troche podziala bo paliwo masz jeszcze w przewodach i gaznikach :icon_twisted:

 

 

A czy przypadkiem Virago nie ma kranika podciśnieniowego ?

 

W takim przypadku nie ma opcji off tylko: otwarty i rezerwa - gdzie paliwo leci tylko podczas pracy silnika, oraz „zalewanie” - czyli paliwo leci nawet na zgaszonym silniku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy to pompa paliwowa zasysa paliwo czy cos innego?
Trafiles w sedno. Jesli paliwo bedzie sie konczyc zauwazysz ze pompka potrafi tak nie 2-3 a 5-10sek trykac :icon_razz:

 

Pozdro

 

 

A czy przypadkiem Virago nie ma kranika podciśnieniowego ?

 

W takim przypadku nie ma opcji off tylko: otwarty i rezerwa - gdzie paliwo leci tylko podczas pracy silnika, oraz „zalewanie” - czyli paliwo leci nawet na zgaszonym silniku

To mnie wkurza bo nie wiem do dzis dokladnie jak taki kranik podcisnieniowy dziala

:icon_twisted: :icon_twisted: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: :icon_mrgreen: Ale z tego co wiem to kranik jest inny niz podcisnieniowy - poprawic jesli sie myle i wytlumaczyc :notworthy:

Pewnie piszesz o przelaczniku na PRI - no wlasnie tego w Virazce brakuje. Na kraniku jest tylko On i Off.

 

Pozdro

Konik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a juz myślełem że coś nie tak z moim virkiem hihi, a i jeszcze jedno kiedy rezerwa jest włączona: na "res" czy na "on"
Nie no Qdlaty rozwaliles mnie ROTFL Ja rozumiem ze sa łatwiejsze i cieższe dni w zyciu :icon_twisted:

Oczywiscie rezerwa jest włączona gdy przelacznik na RES :icon_twisted:

 

Pozdro

Konik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rezerwa mi cyka na włączonym silniku ale nie jestem pewny czy to cykanie świadczy o przełączaniu na rezerwe:)

 

no kurde same problemy z tą virówką:icon_twisted:

 

przejechałem na zbiorniku 170 km i dupa:P troszke dużo spaliła chyba ale może rezerwy nie wybiera...już sam nie wiem.....a napewno nie katowałem jej bo śmigam nader spokojnie...80-90 to chyba nie dużo :icon_twisted:

 

jak sprawdze co i jak to napisze wieczorem

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taa.... sprawdz dokladnie. Niemniej jednak 170km na baku (nawet jesli by nie przelaczala na rezerwe) to nadal jakies 6,5l/100km a to troche duzo. Tyle to potrafi wziac zaladowana na maxa Virazka i to jeszcze jak ja bedziesz palowac :icon_twisted:

I ponowie pytanie: to nie jest model '87-'88 prawda? Wtedy mialaby prawo po 170km sie zatrzymac :icon_twisted:

 

Pozdro

Konik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przejechałem na zbiorniku 170 km i dupa:P troszke dużo spaliła chyba ale może rezerwy nie wybiera...już sam nie wiem.....a napewno nie katowałem jej bo śmigam nader spokojnie...80-90 to chyba nie dużo :icon_mrgreen:

Masakrycznie dużo wzięła (mowa oczywiście o wersji z bakiem 13,5L) :icon_twisted: Moja 535 przy tej prędkości do rezerwy spokojnie przejeżdżała 210-240km. W tej sytuacji polecałbym regulacje gaźników.

Co do "brania" rezerwy to najlepiej w momencie jak skończy Ci się benzyna ściągnij wężyk przed kranikiem wychodzący z dolnego baku (niestety, pozycja niewygodna bo to na samym dole) i zobacz czy masz jeszcze paliwo czy nie. Jeśli będzie a rezerwę masz włączoną (RES) to znaczy że przełącznik nie działa :notworthy:

 

 

 

Swoja droga Krasnal cos ty za oponki zalozyc ze taki szczesliwy? :icon_mrgreen:

Metzelery (przód i tył) co prawda używki ale obie za w sumie 250 zeta :icon_twisted: Nie byłbyś szczęśliwy? :icon_mrgreen:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja 535 przy tej prędkości do rezerwy spokojnie przejeżdżała 210-240km.
Dokladnie. Moja bierze podobnie.
Metzelery (przód i tył) co prawda używki ale obie za w sumie 250 zeta :icon_twisted: Nie byłbyś szczęśliwy? :icon_twisted:
Pewnie ze bym byl. Ja moje opony zmieniam juz 2 miesiac i zmienic nie moge :icon_mrgreen: Zamowienie przedniej oponki zaginelo chyba gdzies w sklepie, tyl kupiony tyle ze kasa na zalozenie przepita :icon_mrgreen:

 

Pozdro

Konik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to swoimi słowami :icon_mrgreen:

 

sprawa wygląda następująco

 

przełącnik res\on działał dobrze ale nie dochodziła benzyna (ta rezerwowa) :icon_twisted:

rozebrałem przełącznik ( on\off) na dole pod zbiornikiem i przeczyściłem ten kanalik od rezerwy(był zapchany)

złożyłem spowrotem (zanim jednak to się stało sprawdziłem na akumulatorze czy się otwiera zwór) no i zamontowałem ponownie....działa bez zarzutu :icon_mrgreen:

 

tak więc jak wyjade całe paliwko to mam nadzieję że rezerwa zadziała dobrze teraz :icon_mrgreen:

 

pozdrawiam i dziekuje za pomoc :icon_twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

rozebrałem przełącznik ( on\off) na dole pod zbiornikiem i przeczyściłem ten kanalik od rezerwy(był zapchany)
No to czekamy na wiesci. Dzis zrobilem sie taki mega spamer ze oby z tego choc jakis porzytek byl :icon_twisted:

 

Pozdro

Konik

 

PS. Wiem, ten post to tez spam... ale jeden dzien mozna pospamowac :icon_twisted:

Edytowane przez Konik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...