Skocz do zawartości

Virago 535


Gość jarson
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

heja ludziska witam po malej przerwie:) po uwzglednieniu waszych uwag wypocilem cos takiego is zczerze mam nadzieje ze jest to wersja ostateczna bo nie wiem kiedy znowu znajde czas zeby do tego usiąść. takze prosze o komentarze i ewentualna liste chetnych na taka naszywke. na dniach bede mial ceny to sie porowna z tym co ma KaKa. pozdrowienia

 

i zapomnialem o linku:)

http://eksces.freehost.pl/virago%20b.jpg

Witam,

 

Obserwuje temat naszywki i sam jestem zainteresowany ale prosiles o komentarze wiec napisze nad czym trzeba jeszcze popracowac i to naprawde z uczuciem.

Po pierwsze cylindry sa za cienkie, ja wiem, ze to tylko 535 ale naprawde bez przesady to jest V i przecież chodzi o to aby byc dumnym z tego silnika nawet jak ma niewielka pojemnosc a nie jeszcze pokazywac jakis silnik od motoroweru :P)). Tak, ze postulowalbym zeby jednak przerobic te gary na cos co wyglada jak V :icon_razz:)).

Po drugie plomienie raczej wygladaja jak anemiczna, rozjechana, czerwona meduza, sorry za porownanie ale to przypomina raczej te obskurne tjuningowe naklejki plomieni, ktore mozna kupic w malych sklepikach samochodowych i ktore przyklejaja na polonezy :icon_mrgreen:)).

Sam pomysl i wzor jest przedni ale napisales, ze nie masz czasu a tu naprawde potrzeba troche przysiąść. przecież mamy to przyszyc do kurtek i z duma pokazywac. Jak juz pisalem sam bylbym chetny na taka naszywke ale wedlug mnie trzeba ja naprawde dopracowac. Jak by co nikogo nie chcialem obrazic swoim postem i jezeli obrazilem to przepraszam ale sam chciales komentarze. Podaje link do strony goscia malujacego aerografem i tam w galerii jest bak mojej Virowki z plomieniami, mozna spokojnie z tego skorzystac http://www.aerografia.pl/

 

Pozdr

 

BAT

 

PS.Moze ktos jest z Wawa i chcialby sie spotkac zeby pojezdzic Virowkami wieczorami po miescie to chetnie sie spotkam pogadac i pojezdzic w wiekszej grupie Virago :)))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, dzieki za komentarz. chcialem zauwazyc ze to ma byc naszywka, logotyp, a nie malunek. dlatego z plomieniami wiele sie nie zrobi, robienie jakichkolwieg tonów spowoduje rozmycie konturu i zgubienie kształtu. a co do cylindrów - moim skromnym zdaniem jak beda szersze, czy wieksze, to przestana grać z resztą napisu i bedziemy mieć zamiast Virago napis "irago" a chyba nie o to chodzi. musisz zaczac traktować to jako symbol.

ale jesli ci sie nie podoba to szkoda. rzecz gustu:) pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej, dzieki za komentarz. chcialem zauwazyc ze to ma byc naszywka, logotyp, a nie malunek. dlatego z plomieniami wiele sie nie zrobi, robienie jakichkolwieg tonów spowoduje rozmycie konturu i zgubienie kształtu. a co do cylindrów - moim skromnym zdaniem jak beda szersze, czy wieksze, to przestana grać z resztą napisu i bedziemy mieć zamiast Virago napis "irago" a chyba nie o to chodzi. musisz zaczac traktować to jako symbol.

ale jesli ci sie nie podoba to szkoda. rzecz gustu:) pozdrawiam.

 

Wszystko sie zgadza ale z logotypu mozna tez zrobic trojwymiarowy wzor i bedzie wszystko gralo, co do szerszych garow to Vka zawsze pozostanie Vka i kazdy wiedzacy o co chodzi przeczyta Virago, bez wzgledu na to jak szeroko bedzie uklad garow. Pamietaj ze wszyscy maja z duma ten symbol nosic on ma byc tak zrobiony zeby zapamietal go nawet gosc wiozacy pralke na zlom. Noszenie symbolu swiadczy o tym, ze sie z czyms utozsamiasz i sie tym chwalisz. Dlaczego nie zrobic symbolu, ktory zapamietaja wszyscy w zalewie milionow chlamo-symboli.

Podoba mi sie zalozenie ale dopracowanie wzoru wedlug mnie nie jest na takim poziomie jak moglo by byc.

 

Pozdr

 

BAT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no myślę, że wszystkie Wasze opinie pozwolą dopracować ekscesowi ostateczny wzór, więc ludziska dawajacie opinie i kończmy sprawę aby jak najszybciej naszyć na kurteczkę naszą naszywkę!!!

Edytowane przez qdlaty2004
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tak tylko szybko :crossy:

Naszywka pierwsza klasa! Tylko kwadratowa obwodka napisu "POLAND" jak na razie srednio mi podchodzi ale spoko.

Wiedzialem ze angolom nie pokarze ale co tam :biggrin:

Jakby byla lista to oczywscie sie zapisuje. Z netem u mnie roznie, z czasem jeszcze gorzej wiec jakby co to mnie zapisac.

 

Pozdro

Konik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich!

 

Wybralem Virago 535 jako swoj pierwszy motocykl :-).

 

Ale mam dylemat ktora sztuke wybrac:

 

Model A: rocznik 1999, przejechane 45.000, rok temu sprowadzony z Niemiec, od roku oferowany w sprzedazy, ale sprzedawany przez osobe zajmujaca sie zawodowo sprowadzenim motocykli, cena 12.000zl

 

Model B: rocznik 1994, przejechane 15.800(?!), sprowadzony do kraju ok 2 lata temu, przez 2 lata stal w garazu, w Polsce zarejestrowany niejeżdzony, sprzedawany przez duży komis w Wwie, cena 9.000 zl ale historia (i km) nie wygladaja najlepiej (tzn brak)

 

Motocykle wizualnie prezentuja sie podobnie, tzn widac ze byly uzytkowane, ale nie widzialem niczego coby je dyskwalifikowalo (aczkolwiek patrzylem okiem laika)

 

Moj dylemat:

Model A - czy 45.000 to bardzo duzo w sensie serwisowania + zawodowiec

Model B - historia motocykla "calkowicie nieznana, wlasciciel nic o nim nie wie, stal w garazu"itp, ale mowiona przez czlowieka z komisu ktory ma chyba jakas renome...

 

Najwazniejsze dla mnie jest abym nie marnowal pieniedzy i przedewszystkim czasu na naprawy.

 

I pytanie:

ktory wybrac? :crossy:

 

Dzięks za pomoc :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z samego opisu intuicja podpowiada mi że skłaniajbym się ku modelowi A :icon_mrgreen: Cena, rocznik i przebieg jak najbardziej realny. W tym roku sprzedałem swoją 535 (rok 2000) z identycznym przebiegiem za podobne pieniądze :lalag:

Co prawda dużo zależy od człowieka który jak piszesz "zawodowo zajmuje się sprowadzaniem". Może gdybyś napisał kto to, to może znajdzie się tu ktoś kto miał z nim do czynienia i będzie mógł napisać jakąś opinię.

Na forum można było sporo przeczytać o handlarzach, jakie to "trupy" sprowadzają i po naprawie czysto wizualnej pchają dalej :icon_mrgreen:

Co do modelu B - czy wiadomo z jakiego powodu stało 2 lata w garażu? Coś mi to nie wygląda dobrze. Moto nie sprzedało się przez dwa lata? Widocznie kupujący mieli jakieś zastrzeżenia.

 

Jeśli chodzi o serwis to z tego po pamiętam to przy 50tys km serwisówka zaleca wymianę pierścieni i łańcuszków rozrządu. Oczywiście po kupnie od razu wymiana oleju i filtra.

 

 

Najważniejsze jednak to wziąć do ogądnięcia moto znajomych (im więcej tym lepiej) którzy znają się na moto. Napisz coś więcej (gdzie i kiedy) to może znajdzie się ktoś na forum kto pomógłby Ci w oglądnięciu sprzęta :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to tak na szybko:

-slasher! - to jest właśnie ten sam problem co mój! dzięki za namiar, tylko boję się tego larssona.... ale co tam, może zaryzykuję i nie będę czekał miesiąca

 

-naszywka - bardzo mi się podoba! fajnie ci ta laska wyszła eksces, tylko tak jak bat, mam prośbę o wykończenie. te płomienie są troche kwadratowe. można je smiało zaokrąglić. mogę zrobić to ja, lub przyjaciel grafik (tylko prześlij mi plik). no i mam taką małą prośbę. raczej nigdzie, na żadnych logach, nie ma czegoś typu 'eks06'. my wiemy, że ty to zrobiłeś, że masz do tego prawa, kłaniamy ci się nisko :icon_mrgreen: ale zachwowajmy to dla siebie. w anglii nikmu to nic nie powie, a przecież nikt nie powie, że osobiście to zrobił :icon_mrgreen:

 

oczywiście, naszywkę biere

 

pozdrawiam!!

bartic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po małej przerwie :P już jestem

naszywka coraz fajniejsza ale Bartic ma rację może niech to jeszcze ktoś z zewnatrz obejrzy(z dystansu)

 

Eksces kawał dobrej roboty :crossy:

ja piszę się na 3 sztuki

 

pozdrawiam

KaKa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no wróciłem zwiedziłem zachodniopomorskie i teraz czekam na naszywka!!!

i jeszce pytanko mam taki problem czasami przy naciśnięciu startera słyszę takie klekotanie, gdzieś przeczytałem, że to może spowodować tzw. zapaść startera, ale co to znaczy to nie wiem!? piszcie jak znacie odpowiedź.

 

mam nadzieję, że naszywke w tym sezonie jeszce przyszyjemy cooo!/?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...