Skocz do zawartości

Ćwoki na środkowym pasie


adas7
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

jak juz pisałem kilka razy i napisze jeszcze raz, u nas główne drogi są w stanie dobrym i bardzo dobrym a juz na pewno prawe pasy są w lepszej kondycji od środkowych. Ale co będzie jak ktoś hummerem podjedzie od tyłu na lewym pasie Twojego delikatnego koreana, może on będzie wtedy wszytko pierd...ł :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak juz pisałem kilka razy i napisze jeszcze raz' date=' u nas główne drogi są w stanie dobrym i bardzo dobrym a juz na pewno prawe pasy są w lepszej kondycji od środkowych. Ale co będzie jak ktoś hummerem podjedzie od tyłu na lewym pasie Twojego delikatnego koreana, może on będzie wtedy wszytko pierd...ł :D[/quote']

 

jestem tego zdania co adas7... przepisy jednoznacznie obliguja do jazdy prawym pasem... z moich obserwacji wynika, że w 90% prawy pas jest szybszy i lepiej zachowany niz pozostałe i takze z tego powodu śmigam głównie prawym pasem o ile to możliwe. niestety czasami żałuję że nie mam w aucie ramy i montowanej do niej kraty przed maską coby pogonić kota lewopasmowcom :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu sie z toba nie zgodze w Polsce nie ma nakazu jazdy prawym pasem jezeli sie myle to prosze mi zacytowac kodeks drogowy z takim paragrafem :P - niestety nie zmienia to faktu ze czesc kolesi zamiast dreptac prawym, jedzie srodkowym lub co gorsza lewym ale np w Wawie jadac Pulawska (3 pasmowa) kolo ktory jedzie lewym 50km/h jest na prawie i nic mu nie mozna zrobic :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tu sie z toba nie zgodze w Polsce nie ma nakazu jazdy prawym pasem jezeli sie myle to prosze mi zacytowac kodeks drogowy z takim paragrafem :P -

 

Art. 16. 1. Kierującego pojazdem obowiązuje ruch prawostronny.

 

2. Kierujący pojazdem, korzystając z drogi dwujezdniowej, jest obowiązany jechać po prawej jezdni; do jezdni tych nie wlicza się jezdni przeznaczonej do dojazdu do nieruchomości położonej przy drodze.

 

3. Kierujący pojazdem, korzystając z jezdni dwukierunkowej co najmniej o czterech pasach ruchu, jest obowiązany zajmować pas ruchu znajdujący się na prawej połowie jezdni.

 

4. Kierujący pojazdem jest obowiązany jechać możliwie blisko prawej krawędzi jezdni. Jeżeli pasy ruchu na jezdni są wyznaczone, nie może zajmować więcej niż jednego pasa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

najpierw musi to udowodnic - mozna sie roznie tlumaczyc np ze zachwile chciales skrecac , ze wyprzedzales lub do tego sie przygotowywales itp itd

Uwiez mi, nawet na znaku z ograniczeniem predkosci mozesz z nimi wygrac - to ONI musza udowodnic twoja wine a nie ty swoja niewinnosc :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto by pomyślał że to takie proste. A ja durny juz chyba z 2000 zł zostawiłem w życiu za mandaty.

 

Nie miałem pojęcia że sędzia wierzy kierowcom a glina jak nie przedstwi kasety video z zarejestrownym wykroczeniem to nic nie udowodni.

 

Więc moge jeździć nawalony, bo zawsze moge wpierd...ć glinom, zwyzywać ich, okraść, zostawić swoje namiary i co? i nic, bo jak mi udowodnią w sądzie że to ja ich pobiłem i przedwczoraj prowadziłem po pijanemu?

 

WIĘC LUDZIE NIE PŁAĆCIE, TYLKO ODRAZU NA KOLEGIUM DO GROCKIEGO, PRZECIEŻ NIC WAM NIE UDOWODNIĄ

 

a jak Was nakręcą tajniaki od tyłu, to wysiadać tak co by Was tylko kamerka nie zoczyła (przeważnie i tak juz wyłączona), powiedzieć im żeby się pałowali i jechać spokojnie do domu. A w sądzie, jak to w sądzie, powiedzieć sędziemu że to nie Wy a on pomacha do policmajtrów palcem i powie "co Wy mi tu kur.a pier....cie, wytrzeźwiejcie, przecież ten człowiek mowi że to nie on" i puści Was do domu, wraz ze zwrotem kosztów procesowych, straconego czasu i dojazdu, a gliny dostaną dyscyplinarkę za składanie fałszywych zeznań i nakaz oficjalnych przeprosin na pierwszej stronie GW.

 

 

oj Bodżyn Bodżyn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co z parkowaniem nieprzepisowym, z PRĘDKOŚCIĄ nieprzepisową, z całą resztą nieprzepisową!? Przestrzegacie? Bo ja w ramach bezpiecznej jazdy i uczestnictwa w ruchu - tak, ale życie wymusza na nas inne zachowanie niż przepisy nakazują, i to w dziesiątkach przypadków. I dlatego gdy ktoś korbi lewym szybciej niż ja (mój korean całkiem szybki jest) puszczam go i wracam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
ja raz wracajac kolo 2 w nocy od panny lecialem sobie przepisowa predkoscia gdyz wiedzialem ze w jednym miejscu czesto stoi patrol,jechalem lewym pasem ale nie bylem tylko ja i nikogo wiecej i co? zatrzymali mnie i pouczenie czemu to lewym pasem jechalem,mowie ze czemu nie skoro na prawym dziurska i koleiny a na lewym za mna nikt nie jechal a on zebym sie nie madzryl i chce wypisywac mandat :P  ale skonczylo sie na pouczeniu..teraz nawet jak nic nie jedzie to i tak prawym jezdze chociaz nie rozumie czemu nie moge jechac lewym gdy nic nie jedzie?

 

dlatego ze ktos za toba moze jechac tak szybko ze go nawet nie zauwazysz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...