Skocz do zawartości

Kaski na choppera / cruisera


Rekomendowane odpowiedzi

(...) zastanawiam się nad kupnem czegoś co bo pasowałoby do tego całego stylu, kask szczękowy własnię trochę nie robi ;/ macie jakieś pomysły ?

 

owszem, zastanów się czy interesuje Cię kask bezpieczny i komfortowy, czy stylowy? bo jeśli nie szczęka (i integral, które optycznie nie różnią się w sposób istotny; być może nawet integralny miałeś na myśli), to to ani komfortu ani bezpieczeństwa sobie nie zapewnisz; zwłaszcza niskim kosztem. przy większej gotówce można pomyśleć o kaskach typu j1 schubetha, ale jest on raczej nowoczesnym, niż stylowym jetem

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tym stylowym to chodziło mi po prostu coś pasującego na choppera :happy: a jeżeli chodzi o gotówkę to tak raczej kask za około pięć stówek :blush:

Na chopera jedynie kaski półotwarte, coś takiego ze sprowadzeniem 600 pln http://www.harley-da...&bmLocale=en_US

Żona niedawno zmieniła na ten http://www.harley-davidson.com/mcm/mcm_product.jsp?PRODUCT%3C%3Eprd_id=845524448770949&FOLDER%3C%3Efolder_id=2534374302285727&ASSORTMENT%3C%3East_id=2534374302285727&locale=en_US&locale=en_US&bmUID=1333996342501&bmLocale=en_US, koszt 600 pln

Edytowane przez łysy31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szczerze to nie podobają mi się :dry: wiem że zaraz dostane zjebke od was że chodzi o bezpieczeństwo, no ale tu płace głównie za firme za emblemat a nie za kask :rolleyes:

Nie emblemat tylko styl, jak kupisz w salonie w polsce to zapłacisz za znaczek, 600pln to mało za kask, przeciętny badziew w sklepie kosztuje drożej. Dla żony szukałem pół roku w końcu się zdecydowała ściągnąć z us i w tym kasku wygląda jak kobieta a nie jak kosmonautka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja po różnych eksperymentach z orzeszkami, jetami, integralami w różnych kolorach i cenach (także powyżej 1 tys.zł) w końcu zdecydowałem się na otwarty kask AGV czarny mat. Na choppera czy cruisera jednak tylko kas otwarty, bo integral ogranicza pole widzenia. Żeby spojrzeć na licznik nie muszę pochylać głowy. Jety są zwykle głośne i do tego wieje w uszy, bo szyba 3/4. Dobrze dobrać rozmiar, wybrać sobie ładny czarny kolor i za parę stów kupisz kask, który będzie wygodny i nie będzie furkotał na wietrze, dając ochronę twarzy pełną szybą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

(...) wybrać sobie ładny czarny kolor i za parę stów kupisz kask,

 

ba, przecież kolor czarny to podstawa! furda tam bezpieczeństwo, przewiane zatoki, zapalenie spojówek, czy w krytycznej chwili - nieistniejąca ochrona przed ca. 35% obrażeń - kolor! to jest siła. i stylowy wygląd...

po tym, jak "spokojnemu" mieszkańcowi mojego miasta zajechał drogę nieco gapowaty kierownik puszki - zalecam jednak kaski osłaniające dolną część twarzy. bo tamtemu człowiekowi nie pomógł stylowy wygląd, tylko po prostu wyrwało mu połowę twarzy, kiedy uderzył w asfalt. chyba warto o tym pomyśleć

jsz

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Nolana N43 air który niby spełnia wymogi dla integrali, a wizjer też ma duży i jakąś tam ochronę szczęki . Tylko ciężko będzie w tej kwocie . I w każdej chwili można szczękę wypiąć gdyby ktoś chciał 3/4. A tu masz coś ciekawego http://motoallegro.pl/kask-grex-j2-pro-nie-nolan-n43-air-wroclaw-i2263925540.html

Edytowane przez przemek96
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ba, przecież kolor czarny to podstawa! furda tam bezpieczeństwo, przewiane zatoki, zapalenie spojówek, czy w krytycznej chwili - nieistniejąca ochrona przed ca. 35% obrażeń - kolor! to jest siła. i stylowy wygląd...

po tym, jak "spokojnemu" mieszkańcowi mojego miasta zajechał drogę nieco gapowaty kierownik puszki - zalecam jednak kaski osłaniające dolną część twarzy. bo tamtemu człowiekowi nie pomógł stylowy wygląd, tylko po prostu wyrwało mu połowę twarzy, kiedy uderzył w asfalt. chyba warto o tym pomyśleć

jsz

 

Zupełnie niepotrzebna zgryźliwość kolego. Trochę poczucia humoru nikomu nie zaszkodzi. Bezpieczeństwo jest ważne, ale jazda motocyklem to ma być też przyjemność. Możemy sobie dyskutować o tym, że nawet jak założysz sto protektorów, to zderzenie z TIRem Cię zabije. Że najlepiej nie wychodzić z domu i siedzieć przed telewizorem. Że samochody dają większą ochronę, itp itd. Otóż, drogi Demonie Prędkości, nie każdego rajcuje jazda na jednym kole, rozpędzanie się w mieście do 120 km/h, slalom między autami. Czytaj trochę między wierszami i wyluzuj się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość komandosek

Ja tam nie widzę nic zgryźliwego w tym, co napisał jeszua. W "motocykliście doskonałym" podano, ile procent uderzeń w kask statystycznie spada na dolną szczękę, sugeruje sprawdzić i wyciągnąć wnioski

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja nie twierdzę, że nie ma racji. To oczywiste, że kask integralny jest bardziej bezpieczny niż kask otwarty. Nie trzeba o tym dyskutować. Bezpieczniejszy niż czarny będzie też jaskrawozielony. Ale temat tego wątku to "jaki kask na cruisera?". Uważam, że cruiserem i chopperem najlepiej jeździć w kasku otwartym, bo jest najprzyjemniej, więcej widać niż w integralu, jest bezpieczniejszy niż orzeszek i daje lepszą ochronę niż jet. To wszystko. Sprawa koloru czarnego to taki sam żart, jak ten że najszybsze samochody to te czerwone.

Pokój, bracia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę w miarę krótko, panolek ma rację w całym wymiarze, ciekaw jak chcesz czerpać frajdę z jazdy w kasku integralnym na motocyklu typu choper lub cafe

Mam kumpla co ubierał na siebie zbroje,kask za 3,5 tyś, rękawiczki z tytanem itd-tylko zapier...ł jak po..ny i przypierdolił na ścigu, połamany przez 1,5 roku w gipsie. Mówiłem mu mniej na siebie a więcej w głowie.

 

Ci kolesie tak śmigają od 40 lat i szczęki mają tam gdzie mieli jak sie urodzili.

http://www.youtube.com/watch?v=GvWBXHRIauA

Ja mam kask 3/4 z szybą i jest dobrze, a mam zamiar kupić

198.jpg

Kask Davida Speedster Two Tone

ps.Co do ciebie jeszua, zatoki itd lepiej zostaw moto i wróć na rower lub Mercedesa, chyba nie doszedłeś do tego że jazda na motorze nie ma żadnego rozsądnego argumentu, a całe te przesadne zabezpieczenia się sprawdzają - na torze, gdzie nie ma przystanków, puszek itd. Najlepszą ochroną dla nas jest rozsądek i szczęście w różnych proporcjach, zależnych od sytuacji. I proszę cie bardzo nie strasz dzieci mikołajem :biggrin: .

Edytowane przez łysy31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napiszę w miarę krótko, panolek ma rację w całym wymiarze, ciekaw jak chcesz czerpać frajdę z jazdy w kasku integralnym na motocyklu typu choper lub cafe

 

nie widzę korelacji między wydmuchanymi oczami i obawą o swoje zęby, a przyjemnością z jazdy. ale oczywiście decyzję każdy podejmuje sam - ja tylko wskazałem argumenty nieco inne niż "jedynie słuszna czerń"

jsz

 

ps. łysy, jak dorośniesz do dyskusji bez argumentów ad personam, to pogadamy. póki co nie zamierzam się zniżać do tego poziomu

„Warunkiem istnienia dyktatury jest ciemnota tłumu, dlatego dyktatorzy bardzo o nią dbają, zawsze ją kultywują.”
[R. Kapuściński]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej Łysy! Fajny ten Davida, ale trochę drogi. Rozważ Biltwella. O połowę tańszy, a to prawdziwa klasa. Dla mnie nr 1 :)

Postanowiłem ze kupię Davida ale w przyszłym sezonie razem z oponami z białym pasem :biggrin: .

Edytowane przez łysy31
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...