Skocz do zawartości

Jakie manetki do enduro??


Rekomendowane odpowiedzi

Hej,

Wiem ze byl juz taki temat ale sadze ze nie zostal do konca wyczerpany :)... Nadal nie wiem co i gdzie kupic... Do tej pory jezdzilem tylko na orginalnie montowanych gripach, ale teraz picuje motorek i chce kupic cos lepszego :D ... Napewno wiekszosc z was ma nieorginalne manetki. Opiszcie swoje wrazenie z jazdy. W teren lepsze miekkie czy twarde?? Co sadzicie o Ariete EXTREME PROFESSIONAL Off Road?? Gdzie kupic najtaniej.

Z gory dzieki za odpowiedzi :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Osobiście najbardziej przypasowały mi medium marki Domino.

 

Były to gripy montowane fabrycznie w EXC od 2000 do 2002 (połowa) roku. Były one świetnie dozowalne, a przy tym nie ścierały się zbytnio. Wada była taka, że się przesuwały na kierownicy i trzeba było je zdrutować miękkim i cienkim drutem (w taki sposób przejeździłem na tym jednym komplecie gripów 2 lata prawie).

 

W tym roku w moim skradzionym 450EXC jeździłem na próbę z miękkimi gripami Renthala. Fakt, dłonie bardziej odpoczywają, nie robią się takie odciski na dłoniach a co najważniejsze nie pęka tak szybko skóra między kciukiem a palcem wskazującym na ręce. Wada jest natomiast taka, że na tych miękkich gripach Renthala zrobiłem 1000 km i nadawały się do wymiany - starte do chromu kierownicy.

 

Osobiście polecam medium, jeżeli to możliwe to firmy Domino, jeżeli nie, to Renthale, ale medium lub twarde (różnią się kolorami - ciemny i jasny szary).

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm a ja powiem tak: wyszedł teraz nowy model domino takie czarno pomarańczowe ale ich nie testowałem, stare domino są takie ooo - przeciętne natomiast renthal są 2 rodzaje, pojedyncze i podwójna guma. Polecam te podwójne, są to najlepsze gripy jakie miałem - ręka klei sie do kierownicy jak by była przyklejona, nie ześlizguje się nawet na błocie itd, ale jak już Dominik wspomniał szybko się zużywają. Dlatego jeśli jeździsz amatorsko to polecam Domino a jak trenujesz ostrą jazde to wybierz Renthal. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok wielkie dzieki za odpowiedzi... Tego potrzebowalem. Kupie w takim razie chyba Domino medium, ale teraz pytanie gdzie je dostac?? Wszedzie tylko Ariete Harris z modelami motocykli (jak dla mnie nie wygodne i nie trzymaja).. W necie niczego innego nie ma, a w jedynym sklepie motocyklowym u mnie tez jedynie ta firma...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...