Skocz do zawartości

Kawasaki ER-5 ( ER5 , Er 5 )


Rekomendowane odpowiedzi

ponadto wahacz jest pordzewiały, zwłaszcza w środku (pytanie jak bardzo) Ogólnie, moim zdaniem nie jest zła ta er5, tylko ta rdza. Trochę jej za dużo jak na 2003 rok.

 

Skoro moto z wysp to nic dziwnego, że jest na nim dużo rdzy. Oni już tam tak mają. Lampa faktycznie do wymiany.

 

Natomiast co do przebiegu to nie ma co liczyć na cuda. Tylko chyba w Polsce ludzie kupują motocykle żeby później stały w garażu. Bo jak inaczej wytłumaczyć przebiegi po 20 tys w 10-letnich motocyklach? Jak kupowałem w maju swoją kawe miała na liczniku 55 tys, teraz po moim pierwszym sezonie ma prawie 5 tys więcej. Sam nie wiem, kiedy się to nawineło ;) Parę wycieczek i już.

 

 

 

 

 

 

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Światło w tym moto z anglii jest symetryczne, nie wiem jak u innych - tak mi koleś napisał.

U was są światła asymetryczne zamontowane?

 

Jakoś mi się nie chce wierzyć. Albo nie ma pojęcia, albo kłamie. Poczytaj tutaj:

 

http://www.motocykl-online.pl/artykuly/Mot...elkiej_Brytanii

 

Co do napinacza łańcucha, to jest - jestem ślepy, ale już go zauważyłem na zdjęciu.

 

Z tego co widać na fotkach to raczej napęd dożywa swoich dni. No i tylnia opona jest mocno kwadratowa, czyli też do wymiany.

"Ja tylko nie wierzę w jednego więcej boga niż ty. Gdy zrozumiesz, dlaczego nie wierzysz we wszystkich pozostałych, zrozumiesz, dlaczego ja nie wierzę w twojego." Stephen Roberts

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli ma ograniczenie prędkości do 130km/h to jak będziesz go oglądać sprawdź nr ramy. jeśli w kodzie ramy jest ER500AC wtedy masz na dodatek 34KM, a jeśli masz ER500AD, wtedy masz teoretycznie 50KM. Jeśli z nr. ramy będzie wynikało, że ma 50KM mógłbyć wymieniany silnik lub moduł, skoro jest blokada.

 

Dostałem nr od właściciela. W numerze ramy wystepuje er500AC, wiec raczej sobie ten sprzęt odpuszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałem nr od właściciela. W numerze ramy wystepuje er500AC, wiec raczej sobie ten sprzęt odpuszcze.

Nie wiem co wymyśliliście z tymi numerami ramy? Ja mam kawe z 2004 roku i w numerze jest er500AC i faktycznie ma 36 ale kW!!! A kW to nie to samo co KM!!! 36kW=50KM. Najlepiej sprawdzić w dowodzie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Witam. Mam pytanie do użytkowników er-5. Czy robił ktoś z Was stelaż na kufry boczne i centralny? A może jest możliwość kupienia stelaży bocznych bo centralne są. No i jeszcze jedno pytanie czy ktoś z Was jeździł z załadowanym er5 na jakieś dłuższe wyprawy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja okazyjnie kupiłem na Alegro stelaże H&B. Jeździłem z bocznymi kuferkami 40L, ale z załadowanymi jedynie parę razy nad morze.

Nie jest źle, po prostu trzeba uważać i nie zapominać o szerokości motocykla (trzeba się przyzwyczaić).

 

Fotki stelaża:

http://picasaweb.google.com/lukasz885/HepcoBecker#

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie witam ponownie.

Tym razem już jako posiadacz Kawy. ;) Mam nadzieję że będę zadowolony, póki co wykorzystałem wczorajsze słoneczko i poćwiczyłem zawracanie i hamowanie na podwórzu, na drogę nie wyjeżdżam, bo nie rejestrowany jeszcze więc trochę mam strach żeby nie trafić pechowo na patrol czy coś, no i szkoda brudzić Erki.

 

Przejdę do sedna jaki olej lejecie, polecacie? W manualu napisali że 10W40 czyli raczej taki (półsyntetyk?), ale nie wiem co tam do niego lali wcześniej. No i jaki filtr oleju, bo mam znajomą firmę która ma jednak raczej samochodowe filtry i olej, ale jakbym miał nr to mi może załatwią, a kolega pomoże przy pierwszej wymianie, bo jednak mam trochę stres. :) Z góry dzięki za pomoc i niech nam słoneczko świeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

@damian_JA:

 

Lej dobrej jakości olej 10W40, na pewno znajdziesz coś w najbliższym sklepie moto, a jak nie to na alledrogo. Nie liczy się konkretna marka oleju, najważniejsze, żeby spełniał zadane przez producenta silnika parametry.

Filtr Hiflofiltro, jest wystarczającej jakości. Nr filtra HF303, kupisz w najbliższym Intermotors, sklepie moto, jak nie to allegro.

 

@jaco14:

 

Wygląda to mniej więcej w ten sposób:

 

http://picasaweb.google.com/lukasz885/ER5Z...718771590660530

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie :) Stoję w obliczu kupna kawy er 5 z 2004 jednak obawiam się czy przy moim wzroście 168cm, dam radę. Wiem, że logicznie byłoby przymierzyć się wcześniej, ale w okolicy nie ma ogłoszeń o sprzedaży er5.

 

Czy ktoś z Was ma podobny wzrost do mojego? Wiem, że 2004 wysokość siedziska to 81cm, ale jak jest z szerokością... Kawa, którą chce kupić jest 400km od mojego miasta stąd to pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli wysokość siedzenia jest taka sama jak w modelu '98 to myślę,że bez problemu :-) Ja jestem podobnego wzrostu (cóż, natura tyle dała;P ) i fazerem daję radę, kawą tym bardziej ;-)

 

 

PS. Dzięki za fotę zegarów :) kupiłem bez kubków, a okazało się,że było ułamane tam w zegarach ten plastik, ale juz wiem jak sie za to zabrać, dzięki :)

 

Pozdro :]

Edytowane przez jaco14
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...