Skocz do zawartości

soczewkowe swiatelka...


Rekomendowane odpowiedzi

nie moglem nic konkretnego w archiwum na ten tamet znalezc no to zapytam sie jeszcze raz.....

jak jest z widocznoscia noca przy uzyciu takich swiatelek?? tam sa jakies specjalne zarowki czy standardowe....

i od kwestii przepisow...mozna cos takiego zakladac czy raczej niebiescy sie przyczepiaja do takich przerobek???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Jak zalozysz takie zwykle soczewki czyli halogeny do samochodow to bedziesz mial problem z glinami,kumplowi za to wzieli dowod rejestracyjny.Jesli juz chcesz miec koniecznie soczewki to kup takie specjalne do motocykli z homologacja.Dobrze oswietlaja droge i nie bedziesz mial problemow z niebieskimi.W Polsce mozesz je poszukac na bazarach bo oficjalnie w sprzedazy takich nie spotkalem.Najlepiej kup takie z katalogow Polo czy Louisa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ze dla ciebie dobrze droge oswietla, to nie znaczy ze kierowca tira nie stwierdzi, ze to pieszy z latarka idzie srodkiem ulicy-jezlei nie zauwazasz roznicy, to juz nie moja sprawa, ale mysle ze zamontowanie wiecej niz jednej soczewki, lub polaczenie jeje z jakism standartowym reflektorem, z pewnoscia bedzie skuteczne :banghead:

ja jestem zwolennikiem duzej ilosci swiatla na moto-i nawet zastanawiam sie czy wlasnie nie domontowac czegos jeszcze...wtedy jeden reflektor - prosto w powietrzy-zdecydowanie bardziej widoczny dla kierowcow, ale drogi w nim nie obejrze, a jakies punktowki, lub drugi na jezdnie....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Anonymous

Ludzie,myslicie ze swiecace soczewki nie sa dobrze widoczne dla nadjezdzajacych z przeciwka?Dla mnie to stwierdzenie jest smieszne!

Mirek,zakladaj soczewki z homologacja i na pewno bedziesz zadowolony i nie bedziesz musial zakladac dodatkowej lampy :banghead:

Kup najlepiej ta owiewke z soczewkami z Louisa.Taka sama ma 4umowy Spider,mozesz sie z nim skontaktowac w celu zaciagniecia opini.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja powiem tak- znam to z praktyki bo jeden sezon cały latałem na soczewach bez plastików CBRą...

Jeśli chodzi o policje to faktycznie bardzo często węszyli... na 5ciu 2och sie kapowala ze cos jest nie halo i mialem spore klopoty zeby sie wylgac(mialem nie homologowane do motocykla soczewki samochodowe wiec nie mam pretensji...).

To jak motocykl byl widoczny dla jadacych z naprzeciwka nie stanowilo problemu ani zagrozenia, wiecej- czasem nawet mialem wrazenie ze mimo ze nie oslepialy to bardziej zwracaly uwage z daleka niz konwencjonalna lampa jaka mialem w serii...

A co do widocznosci w cnocy.... no coz jezdzic sie dalo ale rewelacji nie bylo.

Bylo gorzej niz w serii.... moze nie tragicznie ale za miastem w bezksiezycowej nocy w totalnych ciemnosciach nigdy nie mialem odwagi na naprawde szybka jazde... szczegolnie kiepskie byly drogowe...

 

Ale mysle ze soczewki zaprojektowane spejcjalnie do motocykla(wiadomo inna wysokosc mocowania, inny rozstaw i szersze oswietlanie drogi...) beda jak najbardziej OK i raczej nie beda ustepowaly serii a kto wie moze nawet beda lepsze!?

Jak masz jeszcze pare zlotych ekstra to mozesz zawsze jeszcze zapakowac soczewki ale nie ze zwyklymi halogenowymi zarowkami tylko z xenonowymi- nie dosc ze oswietlaja droge naprawde wiele lepiej niz konwencjonalne zarowki to jeszcze swieca bardzo efektownie i robia wrazenie(motor na xencu!? zadki widok w polsce jeszcze...).

 

Pozdro i powodzonka zycze :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sam mysalalem o soczewkach do moto 2 lata temu byly po 250 zeta nowki sztuki tzn komplet skladajacy sie z 2 soczewek, jedna krutkie i 2ga dlugie no i mocowanie zarowek...sprawialy wrazenie na solidne

 

jesli ma to byc bajer to ok...ale mysle ze taniej byloby kupic do standardowego reflektora mocniejsze zarowki np 100w :) mialem taka w mz efekt super....ciekawe jakby swiecila 130 albo 160 :banghead: :) :) hehe 160 to przesada stopi sie wsjo ale 100 jest ok...aha jest bez homologacji ale i tak milicja niepowie "pokaz pan zarowki" :)

 

aha to np jakbym zamontowal soczewy to musialbym wozic jakies dokumenty ze niby ta lampa jest dopuszczona do ruchu?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tymi mocniejszymi żarówkami to ja bym był ostrożny i nie radze nikogo namawiac...

Widziałem już tyle róznych problemów w róznych pojazdach u różnych ludzi... spowodowanych właśnei takimi żarówkami że mała głowa.

Widziałem potopione kostki do reflektorwo, zniszczone od przegrzania wklady lamp(zbyt wysoka temperatura) a nawet popalone instalacje elektryczne... faktycznie swieca lepiej ale czesto na krotka mete. U jednego bedzie OK ale u dwoch nastepnych bedzie przez to spory problem.

O policji nie wspominam bo to oczywiste ze moga sie czepiac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

w tym sezonie wymieniłem seryjny reflektor na soczewki

załorzyłem dwie soczewki i wymodelowałem pod to owiewkę

jeśłi chodzi kwestię"jak to świeci" to u mnie lepiej niż oryginał, mam dwie żarówki H7, jedna soczewka światło drogowe druga miajnia

początkowo chciałem zrobić instalację żeby świeciły dwie równocześnie ale wtedy byłoby zbyt duż obciązenie

z policją nigdy nie miałem problemów

przegląd przeszedłem bez problemu nawet nie przedstawiając jakichkolwiek papierów (których i tak nie mam:)

jestem ze zmian zadowolony

świeci dobrze a wygląda znacznie lepiej niż serja

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wracajac do sprawy...

nasluchalem sie roznych opinii ... (np. ze xenony zjadaja duzo wiecej pradu i siada akumulator szybko..??!!??!!)

stanelo na ttym ze beda soczewki + jkaies xenonopodobne zarowki....

zastanawiam sie tylko czy warto inwestowac w jkaby nie brac podrobke xenonow....

ktos juz uzywal tego typu zaroweczek?? jka to swieci??

maja ta zalete ze nie trzeba przerabiac instalacji i nie potrzebuja zadnych specjalnych przetwornic...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...