Skocz do zawartości

maly (?) klopot - GS500 i wyciek oleju


zbyhu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Czolem!

 

Dzisiaj troche pojezdzilem na moto i sie mocno zdziwilem, gdy po chwilowym postoju pod motocyklem znalazlem plamke oleju.

Okazalo sie, ze nagle jakims cudem zaczelo wyciskac olej z jednej z dolnych srub trzymajacych lewy dekiel...

I co Wy na to? Jakim cudem? Dlaczego wczesniej nic, a teraz nagle? Nic nie kombinowalem...

Jedyne co mysle, to temperatura... za niska...

Czy to moze byc cos powazniejszego (przedmuchy w silniku)? Czy po prostu zasmarkac gwint jakims siliknem i gra gitara? :buttrock:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz czy masz śruby dobrze dociągnięte, no i przede wszystkim co jest pod lewym deklem (u mnie akurat mokry alternator). Najprawdopodobniej skoki temperatury swoje robią i uszczelka może przepuszczać ale czasem wystarczy tylko lekko (z wyczuciem coby nie trza było gwintować!) dociągnąć śruby.

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Tak wlasnie ta temperature obstawilem, bo to bylo tak:

Odpalilem moto po dluzszym postoju, pogrzalem chwile na ssaniu, po czym pojechalem spokojnie pod blok (jakies 2 km max). Na ostatniej prostej jedynka do 8 tys :oops:, parking i do gory przebrac sie w cos cieplejszego.

Jak zszedlem, to pod silnikiem byla plamka oleju...

 

Nic, wytre i zobacze czy bedzie dalej smarkac :buttrock:.

A przy wymianie oleju wykrece i sie temu przyjrze...

 

Dzieki za pomoc!! :banghead:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj zbyhu nie ładnie tak katować GS-a. Najpierw trzeba go dobrze rozgrzać a później dopiero można katować :buttrock:. Po tych 2 km napewno nie rozgrzał się dostatecznie. Ja zawsze przez pierwsze kilometry jeżdzę max do 5 tys obr/min. a później daje mu w palnik. Ale to nic. Najbardziej rozbrajają mnie ludzie którzy odpalają zimny sprzęt i od razu gaz na maxa. Takim ludzikom życzę "długiej" eksploatacji ich sprzętów.

Pozdro :banghead:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Ja go dluzszy czas grzalem na ssaniu :buttrock:.

Obroty na ssaniu mam ponad 4 tys chyba i tak sie krecil, a ja ubieralem wszystko - rekawiczki, szalik, zapinalem sie, kask.

Potem ssanko wylaczylem i sprawdzilem, czy nie ma wahan obrotow. Nie bylo. Sprawdzilem reakcje na gaz - byla wporzo.

No to zajechalem spokojnie pod blok, tylko na koncu przycisnalem :/.

No nic. Bede uwazal nastepnym razem :banghead:.

Mam nadzieje, ze nie bedzie mi tam smarkalo wiecej...

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...