Skocz do zawartości

Olej , cisnienie oleju , chlodnice - plyn


bronx
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jol ;)

 

A wiec tak mam wgniecione rurke co leci z olejem do chlodnicy oleju no i ta chlodnica tez lekko wgnieciona, czy wymieniac rure na nowa bo powoduje zbyrt duze opory przeplywu oleju i nadwyzreza pompe olejowa.

 

Drugie pytanie jak wykrece chlodnice oleju i wyleje z nij olej , chce zalac wszystko na nowo nowym olejem , (popoestu wymiana nnp nowa chlodnica i wymieniam olej ) jak to zrobic zeby silnik niepracowal bez oleju , przeca chlodnica musi sie napelnic ?? - albo zle rozumuje

 

No i teraz do chlodnicy plynu - zlalem wode , naprawiona , jak ja zalac ?? i czym zalewac typu borygo czy cos motocyklowego (co > ?? )

Jak zalac ta chlodnice zeby byl obieg i nic niepozostalo zapowietrzone??

 

Thx :smile2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do samej chłodnicy i przewodu, ciężko coś powiedzieć bez oblukania tej części.

Chłodnica się napełni, o to nie masz się co matrwić.

 

A co do płynu - zapomnij o Borygo (tym czerwonym) - to zabójca dla silnika, bo mimo zapewnień producenta o nieszkodliwości mam dowody, ze tak nie jest. Zalej każdy dobry płyn samochodowy, tylko markowy - Shell, Texaco itp.

 

Ogólna informacja co do wlewania płynu. Następuje tu wiele błędów, gdyz uzytkownicy wlewają płyn do zbiornika wyrównawczego i myślą, że prostą droga dostanie sie on do chłodnicy. Nic bardziej mylnego. Płyn wlewany oddzielnym korkiem znajdującym się na chłodnicy lub zazwyczaj umieszczonym nad silnikiem pod zbiornikiem paliwa. Bywają odpowietrzniki, spotkałem się z tym, ale zazwyczaj ich nie ma.

 

Pozdro, Pawel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...