Skocz do zawartości

Znowu do Krzysztofa hihi.


Peterek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich i mam pytanie do Krzysztofa, naszej skarbnicy wiedzy :) . Będę niedługo wymieniał uszczelniacze przednich goleni, kupiłem olej o nazwie Amortyzol 15WL 150. I mam pytanie czy wlać olej bez domieszek czy dodać coś, a jeśli dodać to co? Teoretycznie to wszystko jest ok. ale są różne szkoły i nie wiem co mam zrobić. Z góry dziękuję za wszelkie sugestie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć! Jesli olej nalewasz do MZ-tki to wczesniej musisz zaopatrzyc sie w simmeringi typu japońskiego(tylko zeby gruboscia sie zgadzały),z podwójna wargą.Oryginalne Mz-owskie sa słabe,pamietam ze po 2000km nowe uszczelniacze nam ciekly.Co do oleju to robilismy mieszanke 50/50 Amortyzol i Lux10.dawało niezle efekty,ale jak kto chce leje sam Amortyzol, albo robi inne proporcje. U nas (w 1988 roku) sprawdzilo sie-amorki byly nie za miekkie i nie za twarde, a potem MZ-tke ukradli(opisalem w innym poscie). Pozdrawiam.Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to MZ-tka to instukcja mówi o dodaniu molibdenu. Ja do takiego zawieszenia dodałem odrobinę (zależnie od stanu zużycia elementów sam musisz to określić) uszlachetniacza STP ( taki dodatek do oleju ) Ogólnie te dodatki mają poprawić smarowanie a tym samym trwałość elementów ciernch. Sam płyn jest dość "suchy "

Pamiętać należy z dozowaniem za dużo dodasz to będziesz miał sztywny przód

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły simmering przylega do lagi teleskopu po obwodzie w jednym miejscu tzn. jak byś założył np. gumkę recepturkę na lagę, a ten "japoński" przylega w dwóch miejscach po obwodzie tzn. dwie gumki recepturki. Po jego budowie odrazu widać, że jest przystosowany do pracy wzdłuż osi. Jeśli się mylę to niech mnie ktoś poprawi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Zgadza sie japonskie mają 2 "wargi " zbierającą i uszczelniajacą(albo przeciwkurzową jak kto woli). Kiedyś widziałem patent w Junaku po 2 uszczelniacze na teleskop odwrócone do siebie plecami- bylo to w Swiecie motocykli , niestety bez obrobki mechanicznej rury nie wyjdzie- trzeba przetaczac, ale nie wiem jak to w praktyce dziala. W "perzechodzonych sprzetach" sama wymiana uszczelniaczy już nic nie daje- trzeba wymienic rure nosna teleskopu( to samo przy krzywych teleskopach), mozna spróbować jeszcze skrócic sprezynki w uszczelniacu, ale efekt ???.Pamietajcie tylko o wlasciwym zalozeniu uszczelniacza, bo inaczej bedzie gonic olej na zewnatrz, no i nie zniszczcie przy montazu(delikatnie jak z kobiecą .......:-)))))))))))))))))) ). Pozdrawiam.Janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

skoro już mowa o olejach to słyszałem, że zamiast drogiego Motula można wlać jakiś tańszy "substytut", który zupełnie dobrze nadaje się do jazdy. Co to jest? Gdzie kupić i z a ile? :) No i z tego co tutaj przeczytałem to z czym to mieszać :evil: ?

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc! Ario , jesli masz nowoczesny sprzet to mieszac oleju teleskopowego nie radze, te wczesniejsze przemyslenia dotyczyly MZ, WSK, Junak i tym podobnych sprzetow. W japonii stosuj zawsze olej znanych firm, moze byc tanszy Aral, ale musi byc koniecznie taki jak w instrukcji. Mozna ewentualnie probowac utwardzic (kosztem skoku) zawieszenie poprzez dodanie tulejek dystansowych w rurach , a "zmiekczyc" tlumienie przez Niedolanie 10-15 ml. na golen. W ktoryms numerze Swiata Motocykli p.A. Kwiatkowski dokladnie to opisal jak to zrobil w swoim ZRX-sie, to bylo w 2000, 2001, lub 2002 roku, dokladnie nie pamietam. Lepiej nie mieszaj oleju, taniocha w japoncu na zdrowie nie wyjdzie. Pozdrawiam.janek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Krzysztof

witam.

Jeżeli będzie potrzebowali jakichś informacji na temat MZ to zapraszam na priv. Bedę dostepny tylko tam.

Podaje kontakty:

E-mail [email protected]

GG 4470475

 

Pozdrawiam wszystkich i zyczę sukcesów w naprawach i eksploatacji i szerokiej drogi..........

Krzysiek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...