Skocz do zawartości

Enduro :]


 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. ;)

Mam taki problem,bo od dłuższego czasu chodzi mi po głowie aprilia rally tuareg 125 :) i mam zamiar kupić taki sprzet, ale nie jestem zdecydowany w 100% , dlatego chce prosić was o pomoc, tzn. mam pare pytań dotyczących tego moto, wiem nawet ze jedna osoba na forum ma taki sprzet ;) [ na dole link]. I tak, te pytania to :

-ile spala taka aprilia na 100km? przy średniej jeżdzie?[ tzn nie ciągle na maxa : ;) , ale tez nie zmulając motoru]

-jaki ma vmax?odblokowana na seryjnych częsciach[ ma coś koło 30km?]

-czy nie będzie za duża ,za wysoka na chłopca :mrgreen: o wymiarach 178cc , 60kg?

-czy ten duży zbiornik paliwa [19l....] nie będzie przeszkadzał w takich niewielkich skokach ? jakaś góreczka czy coś.., słyszałem ze to prawie to samo co rx..tylko ze bardziej zabudowany..., silnik ten sam, moc ta sama,zawieszenie chyba tez, wiec do lasu bedzie chyba spoko? a do miasta?

-dobrze by to się stawiało na przednim ? próbował ktoś?

-wiem że przewaznie mają kostki... i że na kostkach słabo sie pali gume, ale chyba nie bedzie podrywlo przedniego koła jak w dt?

- na gume pójdzie z gazu z 2? to prawda?oczywiscie jak sie dobrze poderwie

- jak z tymi dwiema lampami przednimi? nie swiecą za słabo ?

- czy to prawda ze aprilie są b. awaryjne? i ze częssci są droge..?

- jak to wogule chodzi? tzn chodzi mi o dzwięk... czy jak 50tka na sportowym wydechu [np.senda]czy jeszcze jakos inaczej?bo nie miałem okazji usłyszeć...., a moze macie jakies filmy z tym motorkiem????

-dla pasażera chyba tez będzie wygodny?

- czy dostane do niego opony szosowe ? czy tylko kostki maają te rally

To chyba wszystkie pytania.. sory ze takie banalne itp. ale nie mam dużej wiedzy na temat tego moto i dlatego pytam was.. .

Aha i mam na moto 4tys - 4.5tys , wystarczy mi na taką ape? czy moze polecacie mi cos innego ? bo na rx-a chyba nie starczy... na jakies SM tez raczej nie..., a moze af1 ?

 

Moto głównie mi będzie służyło do jazdy po miescie, nad jeziorko w wakacje, z kumplami zeby poszaleć , i czasami w las ;) . Czytałem gdzieś ze ona robi tylko wrażenie takiej cięzkiej i masywnej? to prawda? wiec chyba w las bedzie dobra... .

 

 

http://bikepics.com/pictures/097389/

 

 

http://bikepics.com/pictures/051486/

 

Pzdr. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-jaki ma vmax?odblokowana na seryjnych częsciach[ ma coś koło 30km?]

one nie były blokowane i fabrycznie mają pod 30km, a vmax to zalerznie od przełozen koło 130km/h

-czy nie będzie za duża ,za wysoka na chłopca  o wymiarach 178cc , 60kg?

mam tyle samo i mialem kontakt z tą aprilią - jest idealna

-czy ten duży zbiornik paliwa [19l....] nie będzie przeszkadzał w takich niewielkich skokach ? jakaś góreczka czy coś.., słyszałem ze to prawie to samo co rx..tylko ze bardziej zabudowany..., silnik ten sam, moc ta sama,zawieszenie chyba tez, wiec do lasu bedzie chyba spoko? a do miasta?

zbiornik paliwa nie bedzie przeszkadzał jesli nalejesz do niego mniej paliwa. tak, to samo co rx tylko oczywiscie wygląd inny i troche cięższy ale silnik, rama i zawieszenie to samo. do lasu idealny, do miasta też. na tor sie nie nadaje

- na gume pójdzie z gazu z 2? to prawda?oczywiscie jak sie dobrze poderwie

na 2 na pewno pojdzie ze strzału ze sprzegła

- czy to prawda ze aprilie są b. awaryjne? i ze częssci są droge..?

nie są awaryjne jeśli w odpowiednim czasie wymieniasz czesci i kontrolujesz ich zużycie. trzeba pamietac o naciągu łańcucha bo wtych apriliach łańcuchy lubiły spadać i niszczyć silnik.

- jak to wogule chodzi? tzn chodzi mi o dzwięk... czy jak 50tka na sportowym wydechu [np.senda]czy jeszcze jakos inaczej?bo nie miałem okazji usłyszeć...., a moze macie jakies filmy z tym motorkiem????

chodzi duzo lepiej niz 50cc zwlaszcza z założoną tuningową koncowka wydechu Arrowa

- czy dostane do niego opony szosowe ? czy tylko kostki maają te rally

bez żadnego problemu

Aha i mam na moto 4tys - 4.5tys , wystarczy mi na taką ape?

wystarczy, akurat po takich cenach one chodzą, czasem taniej ale to w gorszym stanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, podczepię się pod temat.

Mam zamiar kupić jakieś enduro 125 na pierwszy motocykl. Myślałem o DT lub tej aprilce. Co polecacie bardziej? Chodzi mi o to, żeby nauczyć się jeździć, po roku sprzedać i kupić coś mocniejszego (niekoniecznie enduro). Chciałbym, aby sprzęt był w miarę bezawaryjny i dawał radość z jazdy bez obawy o awarię. Mam ok. 5000. Z jakich roczników mógłbym za to wybierać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro podpisales sie pod temat, napsize co mysle. Pytasz czy DT ( myśle że 125 ? ) , albo Tuareg. Ja bym wybrał DT 125, jeśli chcesz sie nauczyc w terenie . Jak chcesz pojezdzic po polance a tak to zasuwać po mieście to wybierz Aprilie, takie jest moje odczucie, aprilia jest zdecydowanie ładniejsza choć gorsza do jazdy w terenie od Yamahy.

Osobiscie nie mialem kontaktu z tą Aprilią, ale z tego co słyszałem to tak jak juz wczesniej napisalem.

Mam nadzieje że ci nakreslilem sytuacje.

A jakie roczniki, heh myśle że z 1995 byś kupil za 5 tyś, ale nie jestem pewien, zobacz na allegro i otoMoto, tam jest dużo ofert.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Adam87 dzięki bardzo za pomoc :) ,czekałem od rana żeby mi ktoś odpisał i się doczekałem.

Tylko czy ktoś ma te filmiki z rally ? albo chociaż dzwięk na mp3 ?jak to gada ? ;) a no i ile to spala? nie

nie wiem na co mi będzie ten 19litrowy bak ;) , jak ja jade dt pod orlen, tankuje pb98 ;) za.....uwaga ;) góra 5zł i smigam cały boży dzień ;) .I na drugi dzień to samo.I tak w kółko.

dzb ja również polecam ci DT125jeśli chcesz sie nauczyc jeżdzic i smigać wmiare bezawaryjnie tylko licz się z tym że wszystko się psuje , nawet yamaha , ale myśle ze jak dobrze obejrzysz sprzet to bedzie spoko, jak przy mojej, jak kupiłem tak nie robiłem nic prócz wymiany całego napędu i oleju w dozowniku na lepszy.

Jeszcze raz dzięki Adam, pzdr. :( .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehe, nie no mam odblokowaną ;) ,przerobiona na 80cc, wał od 80tki, gażnik 17mm, wyjęty dławik a reszta seryjna :) idzie jak głupia ;) ,manetą szmyram jak szmyram :( chyba nie jest tak żle jeszcze ,a teraz nie powiem ale tata zalał mi za 15 ;),więc zaszalałem ;) , zimno ale cały czas latam.

 

http://bikepics.com/pictures/010024/ podobna do mojej ;) , ładna?

ps: dt ma bak 8 , 12 ? czy ilu litrowy ?

 

 

No ale nieważne, piszcie o rally i gdzie moge znalesc te filmiki znią?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam pytanie do was

to DT Łukasza to  DT 50 przerobione na 80

co o tym myślicie (czy to duża różnica w charakterystyce silnika, jaka wytrzymałość)

czy opłaca się ją brać :lol: ?

 

 

 

Nom 50 przerobiona na 80, bo na silniku mam wbite 50cc .. ale jak sie mechanik przejechał to powiedział ze nie możliwe ze to 50 :D bo 50 by tak nie szła.... mówił że leciał ponad 100[ a waży ponad 120kg 8O ] że mocny tez jest i takie tam ;), no i jak kupowałem to mi poprzedni własiciel powiedział więc luz.

Niechcesz to nie bierz ;) , mi nie zależy, i tak w mieście się kłócą o nią ;) .

Pzdr.

 

edit:

silnik napewno będzie mniej wytrzymały bo wkącu inne częsci bardziej dostają to normalne, ale jak jest wał tez wiekszy, gażniczek, to nie jest tak żle, przynajmniej mi sie nic nie je*ie, wiec spoko a wspomne też że moja dt była zablokowana cały czas i szła tylko 60 dopiero niedawno poprzedni własciciel ją odblokował a no i gdy była przerabiana na 80, wał gażnik , pierscienie tłok no wszystko było robione w tamte wakacje :) i mało jeżdzona była,więc luz.A dt idzie jak głupia :( , wszyscy chwalą , kumple, mechanik itp. wiec się ciesze. ;)

ALe to nie temat o dt ;) , więc piszcie o rally ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak!

Posiadałem aprilke jako swój pierwszy moto! Tuareg125

Moto pocieszne i poręczne w mieście! Dosć zrywne i szybkie! Moje pokazało 110Vmax

Miałem tłumik arrowa i dzwięk był nawet fajn! Po pewnym czasie musiałem go wypróżnić bo ssie zatkał w srodku! ;) W tedy w pracy dostałem ksywke Brzęczydupka! ;) Tak to brzmiało donośnie a zarazem przerażliwie że jak ją odpalałem po pracy aby jechać do domu matka stawiałe obiad na "piec"! A praca- dom jest jakieś 5km przez centrum miasta! ;)

 

Mile wspominam ale:

Najgorzej bo paliło 8100 tak w dosć ostrych warunkach miejskich! Do terenu raczej się nie nadaje! Łatwo ją zajechać! Po szutrach i lesie jeszcze idzie!

Jak zaczeła się sypać elektryka to juz była kaplica! Znaleść częsci do sprzeta to czysta makabra! Jak zawsze z italiancami! ;/ Myślałem że mnie krew zaleje i po roku załatwiania części i uruchomienia sprzedałem!

 

 

Podsumowując krótko spoko moto az nie zacznie sie sypać! Włoskie jest dobre jak jest nowe! Takie jest moje zdanie niestety!

Zraziłem się zaraz na początku mej kariery! ;(

 

Na pamiatke zostawiłem se ten mankament tego modelu! (impulsator lub jak kto woli cewki silnika)

Niewiem czy czasem nie odstraszyłem ale takie jest moje zdanie!

Powodzonka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więc tak!

Posiadałem aprilke jako swój pierwszy moto! Tuareg125

Moto pocieszne i poręczne w mieście! Dosć zrywne i szybkie! Moje pokazało 110Vmax

Miałem tłumik arrowa i dzwięk był nawet fajn! Po pewnym czasie musiałem go wypróżnić bo ssie zatkał w srodku! ;) W tedy w pracy dostałem ksywke Brzęczydupka! ;) Tak to brzmiało donośnie a zarazem przerażliwie że jak ją odpalałem po pracy aby jechać do domu matka stawiałe obiad na "piec"! A praca- dom jest jakieś 5km przez centrum miasta! ;)

 

Mile wspominam ale:

Najgorzej bo paliło 8100 tak w dosć ostrych warunkach miejskich! Do terenu raczej się nie nadaje! Łatwo ją zajechać! Po szutrach i lesie jeszcze idzie!

Jak zaczeła się sypać elektryka to juz była kaplica! Znaleść częsci do sprzeta to czysta makabra! Jak zawsze z italiancami! ;/ Myślałem że mnie krew zaleje i po roku załatwiania części i uruchomienia sprzedałem!

 

 

Podsumowując krótko spoko moto az nie zacznie sie sypać! Włoskie jest dobre jak jest nowe! Takie jest moje zdanie niestety!

Zraziłem się zaraz na początku mej kariery! ;(

 

Na pamiatke zostawiłem se ten mankament tego modelu! (impulsator lub jak kto woli cewki silnika)  

Niewiem czy czasem nie odstraszyłem ale takie jest moje zdanie!

Powodzonka

 

 

Eh, no odstraszyłeś troche ale wiesz dobrze że piszesz o tym bo lepiej żebym wiedział jak może byc z taką aprilią, :? ,dlaczego tylko 110 ? dużo pali... ale co tam, jakos bym dał rade,cieszy mnie to że po miescie fajnie się śmiga, las i szutry tez spoko, bo to mnie kręci, a nie skakanie czy ostre błoto.

Obawiałem się właśnie o awaryjność :? i części, mam przykre wspomnienia z motorynką heh, jako mały chłopaczek kupiłem , psuła się i jak najszybciej chciałem ją sprzedać..z dt jest inaczej : poprostu superrrr, bo wchodze pale ją i jade, 0 problemów , moze tez dlatego ze bardzo dbam o nią, wszystko powymieniałem ,poczysciłem, posprawdzałem i śmigam, co więc kupić za te pieniądze ? ;) , dt niechce bo nie podoba mi się za bardzo....a za tą kase tez młodej nie wyrwe... .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

za 4.500 znajdziesz jakaś honde XL600, suzuki DR600 (nie polecam- też przykre doswiadczenia kolegi) YamaheXT600! koło rocznika 85-90 i młodsze o mniejszej pojemności! Szukać szukać i jeszcze raz szukać!  

Powodzonka zycze  ;)

 

Thx.

 

Zapomnialem wspomnieć że mam tylko..... 16lat ;) i tylko karte motorowerową..., rally miałem jeżdzić bez prawka bo na A1 niemam.. . ALe teraz sam nie wiem co robić.. :? .[ to mi się podoba http://ww2.cs.fsu.edu/~aultman/Pictures/pic6.jpg ] ale raczej 125cc 2t.. , i napewno enduro ze względu na to prawko.. .

 

Co robić :? .. ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...