Skocz do zawartości

Posiadacze Kawasaki VN 750 łączcie się!


Gość Maryanek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od niedawna jestem posiadaczem Vulcana VN 750.Nie wiele wiem o tym moto.Jestem z okolic Gliwic i jakby był ktoś z okolicy co ma już staż jazdy na takim sprzęcie to chętnie bym sie spotkał z nim w pogodny dzień gdzieś w plenerze i wysłuchał rad odnośnie eksploatacji i serwisowania sprzęta.

witam

widze ze znalazł sie ktos z okolic Gliwic, pozdrowienia i do zobaczyska

 

Ja mam 1990 i tez nie mam nic takiego, ale tak naprawde na jakiej zasadzie by to mialo działać, skoro w większosci przypadków dokonując manewru skretu nie skręcamy kierownicą. Odnosnie sakw to jest na allegro oparcie do vn z dwoma miejscami na kierunek tak jak na zdjeciu w tym artykule z mojego linka ( przydatne przy sakwach ).

witamw moim vulkanie jest automatyczne wyłaczanie kierunków, a działa to na zasadzie kontaktora który jest zamontowany w szybkosciomierzu, włanczasz kierunek i stoisz np na skrzyzowaniu, gdy ruszasz zaczyna działac magnes szybkosciomerza i włancza sie kontaktor który powoduje wyłaczenie po paru nastu metrach wyłaczenie kierunkow,......u mnie tak jest pozdro

Edytowane przez siwygliwice
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam

widze ze znalazł sie ktos z okolic Gliwic, pozdrowienia i do zobaczyska

witamw moim vulkanie jest automatyczne wyłaczanie kierunków, a działa to na zasadzie kontaktora który jest zamontowany w szybkosciomierzu, włanczasz kierunek i stoisz np na skrzyzowaniu, gdy ruszasz zaczyna działac magnes szybkosciomerza i włancza sie kontaktor który powoduje wyłaczenie po paru nastu metrach wyłaczenie kierunkow,......u mnie tak jest pozdro

 

Witam.

No to jest nas dwuch zawsze to raźniej.Z jakiego rocznika masz sprzęt bo mój jest z 1992.

Pozdr.i do zobaczenia na trasie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od jakiegoś czasu jestem czytelnikiem tego forum a w zasadzie tekstów o VN,od miesiąca posiadaczem VN750 z 86 roku. w zasadzie jest to mój pierwszy motor:)przygoda z tym modelem zaczęła się dosyć burzliwie..... kupiłem go od handlarzy z Nysy, był dosyć zaniedbany więc zacząłem od doprowadzenia go do jakiegoś względnego stanu...cieknące amorki...3 razy to rozbierałem....brak ładowania,...nikt na śląsko nie chciał mi przewinąć alternatora musiałem kupić nowa cewkę ...naprawa hamulców... bez problemów.....teraz stoi w serwisie Hondy w Gliwicach na regulacje gaźników ...jutro odbieram...... część tych prac wykonałem korzystając z tego forum a w zasadzie dzięki dyskusji jakie tu prowadzicie ,tak ze nalezą wam się podziękowania , jeszcze raz witam na forum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

od jakiegoś czasu jestem czytelnikiem tego forum a w zasadzie tekstów o VN,od miesiąca posiadaczem VN750 z 86 roku. w zasadzie jest to mój pierwszy motor:)przygoda z tym modelem zaczęła się dosyć burzliwie..... kupiłem go od handlarzy z Nysy, był dosyć zaniedbany więc zacząłem od doprowadzenia go do jakiegoś względnego stanu...cieknące amorki...3 razy to rozbierałem....brak ładowania,...nikt na śląsko nie chciał mi przewinąć alternatora musiałem kupić nowa cewkę ...naprawa hamulców... bez problemów.....teraz stoi w serwisie Hondy w Gliwicach na regulacje gaźników ...jutro odbieram...... część tych prac wykonałem korzystając z tego forum a w zasadzie dzięki dyskusji jakie tu prowadzicie ,tak ze nalezą wam się podziękowania , jeszcze raz witam na forum

Witaj , miło Cię gościć wśród posiadaczy VN. Bydgoszcz- pozdrawia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie jestem nowym posiadaczem vn-ki 750 z 94 roku. ale mam pewien problem. wmienilem swiece kable olej. jak jest zimny to chodzi dobrze ale przejade okolo 40km i zaczyna sie dusic i gasnie nie chce odp alic. co moze byc. ile generalka silnika kosztuje pozdrawiam z krakowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie jestem nowym posiadaczem vn-ki 750 z 94 roku. ale mam pewien problem. wmienilem swiece kable olej. jak jest zimny to chodzi dobrze ale przejade okolo 40km i zaczyna sie dusic i gasnie nie chce odp alic. co moze byc. ile generalka silnika kosztuje pozdrawiam z krakowa

witaj, tez mam vulkana od jakiegos czasu i u mnie taka sytuacja tez miała miejsce, tyle ze ja nie miałem ładowania i poprostu wyładowywało mi aku, ....moze od tego powinienes zaczac ...pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie - szaczunek dla wszystkich kolegów !

 

Od miesiąca jestem szczęśliwym posiadaczem Vn 800 c 97.

 

Chcę się więc przywitać i podzielić radością :bigrazz: z 3,5 tys km przejechanym tym zaj.... sprzętem !

 

Pozdrawiam i do zobaczenia na trasie!

Adam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki jeszcze raz za odpowiedź, w takim razie daje do swojego mechanika!

A co do zwojów to gość który oceniał mój alternator powiedział, że 2 zwoje mam dobre a jeden uszkodzony więc wynika z tego że są trzy, a co do grubosci drutu to nie mam pojęcia.

Pozdro

Witaj Ledzmar

Jak uporałeś się z problemem altka i jakie poniosłes koszty. Pozdro Maryo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich bardzo serdecznie jestem nowym posiadaczem vn-ki 750 z 94 roku. ale mam pewien problem. wmienilem swiece kable olej. jak jest zimny to chodzi dobrze ale przejade okolo 40km i zaczyna sie dusic i gasnie nie chce odp alic. co moze byc. ile generalka silnika kosztuje pozdrawiam z krakowa

 

Ja tak mialem przy suzuki Gsx550ef, po około 40 km potrafił zgasnąć i cześć aku rozładowany nie pojedziesz. Ale zauważyłem, że jak przestygł tak z 30 minut to zapalał i można był jechać. Jak się okazało awarii uległ moduł zapłonowy. Wysłałem go do naprawy (mam adres) i jak ręką odjął. Naprawa była niedroga jakieś 70 zł.

 

Kupię oryginalne wydech do vn750. Lub zamienię się mam puste.

Edytowane przez jaro_600
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich :-)

jeżdżę juz drugi sezon na tej wspaniałej maszynie, ale ostatnio zaczyna mnie wkurzac ;-(

 

potrafi zgasnąć podczas jazdy, wtedy muszę stanąć i ponownie odpalić. z odpalaniem nie ma problemu.

jednego dnia potrafi mi zgasnąć kilka razy w przeciągu 30 minut jazdy, a następnego dnia latamy bez żadnych problemów :-|

 

WTF ??

 

ma ktoś jakiś pomysł co to może być ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

witam wszystkich :-)

jeżdżę juz drugi sezon na tej wspaniałej maszynie, ale ostatnio zaczyna mnie wkurzac ;-(

 

potrafi zgasnąć podczas jazdy, wtedy muszę stanąć i ponownie odpalić. z odpalaniem nie ma problemu.

jednego dnia potrafi mi zgasnąć kilka razy w przeciągu 30 minut jazdy, a następnego dnia latamy bez żadnych problemów :-|

 

WTF ??

 

ma ktoś jakiś pomysł co to może być ??

 

Stawiam na moduł zapłonowy na 100%. Zadzwoń tu to prawdziwi fachowcy. Naprawili mi moduł, a za drugim razem od innego moto za sprawdzenie nic nie wzieli. Wysyłasz im go pocztą, wszystko trwa góra 5 dni.

 

Zakład Elektroniki "ELSERWIS"

Ul. Gomulickiego 4

07-410 Ostrołęka

tel/fax.(0-29)764-28-67

tel.kom.502-710-158

 

Powiedzcie mi jaką farbą pomalować silnik, kolor musi być srebny. Taka żeby się nie łuszczyła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.Ma ktoś z Was założony chlapacz na przedni błotnik.Jak tak to może się podzieli opinią czy warto ,jaki długi,z czego zrobiony ,a może są orginalne ale ja narazie na taki nie natrafiłem no i przedewszystkim jak to sie ma do wyglądu.Pogoda jak widac nienajlepsza ale czasem śmigne pare kilometrów no i zaczyna mnie lekko denerwowac ciągłe czyszczenie rozrusznika i chłodnicy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...