Skocz do zawartości

Posiadacze Kawasaki VN 750 łączcie się!


Gość Maryanek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Ktoś wcześniej poruszył temat SZYB w moto - pozwólcie, że wyrażę swoją opinię : - czym wcześniej się schowasz za szybą, tym dłużej będziesz jeździł - Matka Natura nie podaruje największemu twardzielowi, coś na ten temat już wiem.

Pozostaje jeszcze kwestia czy szyba ma być biała, czy przyciemniona. Osobiście mam przyciemnioną na lekki brąz - ładniej moto wygląda (moje), ale jest gorsza widoczność przy jeździe w nocy, szczególnie w złą pogodę lub z porozbijanymi na niej muszkami. Musiałem ją tak ustawić by móc w razie potrzeby patrzeć ponad nią. Generalnie uważam szybę za " + " dla zdrowia no i powiem, że niektórym sprzętom jest z nią " do twarzy ".

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy VN z małą szybką by dobrze wyglądał, jednak to nie sport - moja na zdjęciu wyszła dziwnie, bardzo szeroka - w rzeczywistości jest raczej smukła z wcięciem w połowie wysokości. no i brązowa. Jak znajdę inne zdjęcie to zmienię. Każdy ma swoje zdanie i styl i trudno tu cokolwiek doradzać.

 

Na tym też niezbyt dobrze widać !

Edytowane przez Starszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam!!

 

 

Nabyłem, przywiozłem i... czekam na blachę...

Pierwsza maszyna w życiu - Vulcan '87 w wersji niewiadomej mi jeszcze.

 

Trochę mnie szanowni (a pewnikiem i szanowani) forumowicze przerazili usterkami... mam nadzieję, że ten sezon przynajmniej przejdzie bez poważniejszych awarii.

 

Już nie mogę się doczekać końca formalności i... :crossy:

 

Pozdrowienia...

 

Lorniel

 

Ps.: Czy słyszeliście może o jakimś garażu do wynajęcia/kupienia we Wrocławiu?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...stroi ładnie - a osłania coś przed wiatrem ?

 

.....colin.... - masz widzę jakieś ładne gmole, gdzie takie coś można nabyć ?

 

- muszę do swojego coś założyć bo w minionym sezonie miałem kolizję z kuropatwą, czy innym bażantem - uderzył mi (przy ok. 100k/h) w dźwignię zmiany biegów, aż się wygięła do góry a później w nogę. Przez chwilę myślałem, że nie mam nogi - nie było mowy o zatrzymaniu, a dodatkowo przy VN-ach jest niebezpieczeństwo rozłączenia się cięgieł (w takim przypadku, lub przy lewym ślizgu!), które są wewnątrz skrzyni, trzeba uważać.

Podeślij jakieś wyraźniejsze zdjęcie co by było lepiej widać kształt i mocowanie. Z góry dzięki !

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam szanowne grono Kolegów!

Przyznam dawno mnie tutaj nie było, no cóż praca... Mój Vn 750 pracował w ubiegłym sezonie wspaniale , nic nie inwestowałem sprawdzałem czy warto , no i warto!

Poradzcie mi prosze jak zamocowac gmole . Mam fachowca od spawania chromoniklu podejmie sie wykonania gmoli tylko utknęliśmy nad mocowaniem .Może ktoś podeśle fotki jak ma rozwiązany problem u siebie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

starszy... ja muszę miec gmole .przesiadłem się z kawaski el 250 i zacząłem się bać vulcana ,dopiero zrobiłem pierwszą jazdę i wiem że musze się uczyć od nowa jeździć,jakiś za mały i za lekki wydaję się do tej maszyny, całe szczęście że nie kupiłem VN1500 a byłem już blisko.Jak chcesz to zrobie film i zobaczysz jak jest rozwiązane mocowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

......colin - jeśli możesz poproszę o zdjęcia - łatwiej mi będzie wydrukować i dać "specowi" - możesz na PW lub @, ale jak dasz tutaj, to na pewno ktoś jeszcze z tego pomysłu skorzysta (np. wiesiekh - pozdrawiam przy okazji), bo osłony są fajne.

 

Powiem Ci, że miałem wkiedyś takie same obawy odnośnie wielkości VN-a po przejściu z wirówki 535 i dłuższej przerwie. Szybko jednak się przyzwyczaisz - po 300 - 500 km. będziesz miał wrażenie, że jeździsz nim wieki! On się lepiej prowadzi niż niejeden mniejszy (np. w/w 535) - gdzieś wyczytałem, że jest najlepiej prowadzącym się w swojej klasie motorkiem i potwierdzam to. Musisz jednak uważać na dźwignię (układ) zmiany biegów - ja przy swoim to robiłem (kupiłem z takim uszkodzeniem), trzeba do tego rozebrać silnik, ale było warto - jeździ się nim świetnie. Jak chcesz, to poczytaj sobie o tym na forum Kawasaki - napisane przez Z.G. - nie będę się powtarzał. Teraz twierdzę, że na pierwsze moto (np. po długiej przerwie) wybrał bym właśnie VN-a - tak, że bez paniki, spokojnie dasz radę - a od niedzieli ma być ciepło !!!

Edytowane przez Starszy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...