Skocz do zawartości

Posiadacze Kawasaki VN 750 łączcie się!


Gość Maryanek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam koledzy jestem posiadaczem VN750 z 1990 roku, wersja amerykańska. Kupiłem go pod koniec tamtego sezonu i niestety zrobiłem dopiro tylko 700 km. Jestem z okolic Lublina. Jakby ktoś miał do sprzedania stelaże pod sakwy i sakwy chętnie zerknę. Pozdrawiam wszystkich forumowiczów Maciek2405.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czolem!

 

Cześć koledzy ,właśnie kupiłem vulcana 750 .Jest on z1987r. Właśnie wziąłem się za remont silnika.ma jak zwykle wywaloną panewke na korbie.Dałem wał do szlifu.Szlifierz dorobi panewki.Mam koledzy pytanie: Jestem mechanikiem noi w samochodach oczywiście robi się szlify wału ,ale jak w vulcanie, słyszałem że to może być lipa. Proszę o opinie . Pozdrawiam

 

Lepiej niech tu nie zaglada Piotr Dudek, bo Cie zje na sniadanie :clap:.

Generalnie w Japoncach nie szlifuje sie walow, z tego co czytalem na forum. Taka naprawa jesli zadziala, to na krotka mete. Poszukaj w Archiwum, byl ten watek poruszany.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Cześć koledzy ,właśnie kupiłem vulcana 750 .Jest on z1987r. Właśnie wziąłem się za remont silnika.ma jak zwykle wywaloną panewke na korbie.Dałem wał do szlifu.Szlifierz dorobi panewki.Mam koledzy pytanie: Jestem mechanikiem noi w samochodach oczywiście robi się szlify wału ,ale jak w vulcanie, słyszałem że to może być lipa. Proszę o opinie . Pozdrawiam

 

 

 

Witam

 

Napisz w dziale mechanika, i zajżyj na VROC, może tam ktoś Ci pomoże.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Vn-owców! :)

Zarejestrowałem się dzisiaj na forum i od razu chciałbym przywitać braci i kuzynów mojego motocykla.

Posiadam Kawasaki VN 750, rocznik 92, wersja USA. To dopiero drugi dla mnie sezon z tym motocyklem, ale wrażenia jak najbardziej pozytywne. Od początku posiadania nie miałem z motocyklem żadnych problemów,a przyjemność z jazdy duża.

Zainteresowanych wyglądem mojego motocykla zapraszam na:

 

http://www.motor.lap.pl/index.php?option=c...id=55&Itemid=15

 

Pozdrawiam Wszystkich i Przyczepności,

Marcin

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Vn-owców! :icon_mrgreen:

Zarejestrowałem się dzisiaj na forum i od razu chciałbym przywitać braci i kuzynów mojego motocykla.

Posiadam Kawasaki VN 750, rocznik 92, wersja USA. To dopiero drugi dla mnie sezon z tym motocyklem, ale wrażenia jak najbardziej pozytywne. Od początku posiadania nie miałem z motocyklem żadnych problemów,a przyjemność z jazdy duża.

Zainteresowanych wyglądem mojego motocykla zapraszam na:

 

http://www.motor.lap.pl/index.php?option=c...id=55&Itemid=15

 

Pozdrawiam Wszystkich i Przyczepności,

Marcin

 

Witaj Marcin-pooglądałem foty Twojej maszynki, jest zajefajna. Ja moją mam dopiero 1 sezon,rocznik 93. Latanie na niej naprawdę sprawia wielką frajdę --pozdrawiam Paweł.

 

ja%20na%20kawie.jpg

 

kawasaki%20vn%20750.jpg

 

moja%20kawa%20grudzie%C5%84%202007.jpg

A TO SĄ FOTY MOJEJ KAWY :

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie, a Ty Wobler masz konkretnie wyposażony swój sprzęt. Niesamowita osłona chłodnicy i też konkretne gmole. Widzę też że masz szybe dlatego od razu małe pytanie bo też chce sobie sprawić. Chciałbym kupić szybę uniwersalną z wstawkami chromowanymi coś takiego jak to: http://moto.allegro.pl/item295696641_szyba...duza_chrom.html

Ale ona jest całkowicie prosta, nie ma takich zagłębień na zegary i zastanawiam się czy nie będzie problemu żeby ją ułożyć dobrze, czy ona się tam zmieści między lapme i zegary tak żeby była w miare dobrze ułożona. Widze ze Ty też masz prosta tylko inne mocowania ? Jak to było u Ciebie z montażem i co sądzisz o tej uniwersalnej?

 

Do maćka2405: Jeżeli chodzi o sakwy, to te które są na zdjęciach były stosunkowo małe i nie miałem do nich stelaży, po prostu przywiązane były pod siedzeniem i nie było w związku z tym jakichś problemów. Ale sprzedałem je i kupiłem już dosyć duże. Jeszcze ich nie montowałem i tez się właśnie zastanawiam czy nie przydałyby się już stelaże, tylko rozgladałem się i nie za bardzo jest gdzie takie dostać. W zasadzie to jeżeli się nie wozi cegieł to mogłyby te sakwy wisieć, z tym że mogą się wycierać amortyzatory i tu jest trochę problem. Chociaż mój kolega w intruderze ma tak samo duże i jeździ bez stelazy. Pewnie lepiej byłoby je mieć, no ale cóż....:buttrock: Powinienem pewnie tez przenieść kierunki tak jak u woblera tylko w moim modelu nie ma drugiego miejsca na kierunki a nie chce za specjalnie kombinowac. Może się uda zostawić tak jak jest.

 

Acha, jeszcze o jednej rzeczy mi się przypomniało. Może ktoś spotkał się z takim problemem. Jak kupiłem swojego Vulcana to przy sprawdzaniu poziomu oleju oczko było całkowicie pełne, zarówno na zimnym jak i ciepłym silniku. Pomyślałem sobie że poprzedni własciciel musiał wlać za dużo przy wymianie. Kupiłem nowy olej, stary spuściłem dokładnie po wczesniejszym rozgrzaniu silnika, wykręciłem filtr, wlałem dokładnie określoną w książce wartość nowego oleju razem z filtrem, czyli 4 litry i jest dokładnie to samo. Czyli wskazuje cały czas tak jakby oleju było za dużo. I nie wiem czemu tak jest. Co prawda jeżdze tak cały czas odkąd go mam i jest wszystko w porządku ale sam ten fakt mnie trochę zastanawia. Bo to raczej niemożliwe zeby oczko było uszkodzone. Już nawet zacząłem się zastanawiać czy nie ma jakiejś drugiej śruby spustowej:). Może ktoś coś podobnego słyszał?

 

I chciałbym jeszcze zapytać...jaka jest średnica manetki na rollgaz? Chciałbym kupić manetki a nie chce mi się zdejmować i mierzyć, tym bardziej ze jestem na studiach a motocykl w domu. Oczywiście kierownica 22 mm, ale producenci na allegro podają czasem 24 mm na rollgaz, czasem 26mm. Ile powinno byc w Vulcanie?

Dzięki wielkie za podpowiedź! :icon_mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Znalazłem stelaże firmy highway hawk w cenie 200,00 pln za komplet : http://www.motocykle.katowice.pl/ ( jest w dziale akcesoria custom ). Oglądająć je na zdjęciu nie bardzo mogę sobie je wyobrazić w motocyklu ( dziwny kształt ). Manetki kupywałem dwa razy bo pierwsze były za krótkie, postaram sie jutro zrobic fotki i wrzucić jakis kontakt do firmy z allegro kosztwały cos ok 50,00 pln. Odnosnie tego linka zauwaz że nie wszystkie firmy wymieniają VN750 w katalogach a tam jest troszke akcesorii ( nawet szyba dla ciebie - jak cie cena nie przeraża ). Z highway hawka zamówiłem sobie katalog - mysle że w poniedziałek dojdzie bo kupiłem w czwartek za pobraniem zeby było szybciej. Nad szybą też się zastanawiam i myślałem o tej samej z allegro, mój kumpel ma w Virago tez najtańszą i jest zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie nie chciałbym za dużej kasy na szybę wydawać dlatego tez myślałem o tej uniwersalnej. A stelaże to po prostu ważne zeby była możliwość ich zamontowania do tych dwóch śrób które mamy w naszych vulcanach. A wygląd chyba nie ma znaczenia bo one mają bardziej pełnić rolę ochronną niż wizualną. Chyba że zamierzasz często zdejmować sakwy i jeździć bez, bo jeżeli o mnie chodzi to cały czas jeżdze z założonymi i nigdy nie zdejmuje. Jak będziesz miał możliwość przypomnieć sobie jaką średnice manetki na rollgaz kupowałes to bede wdzięczny i ewentualnie jaką długość masz manetki. Pewnie te ok 15,5 cm?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pewno nie kupuj manetek dlugosci 13,5 cm muszą miec jak dobrze mi sie kojarzy 15,5 cm ale jutro napisze dokladnie

 

myślalem o tych sakwach ale nie wiem czy nie za szerokie, ale przynajmniej widze jak wygladaja na vn-ie

 

http://www.allegro.pl/item296978315_kawasa...acz_warto_.html.

 

Jak masz swoje wieksze to pokaz zdjęcia, te z tego linka kosztuja cos chyba 270,00 pln

 

A stelaże mi się podobają tylko nie wiem czy to jakies zdjęcie poglądowe ( ewentualnie pomyłka ) bo sakiew tez bym nie zdejmował. Jak bys się zdecydował na szybe to daj znać, spróbujemy sie potargować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam właśnie dokładnie takie same sakwy jak na tym zdjęciu z allegro co pokazałeś. Wyglądają bardzo w porządku na motorze i to są właśnie te z tańszych ale za to bardzo praktycznych. Nie mam niestety zdjęć swoich jeszcze a nie mogę teraz zrobić bo jestem na studiach we wrocławiu a motocykl w domu stoi, ale są identyko jak te. A te stelaże co pokazałeś to są wporządeczku i nawet nie drogo jak na ceny z tego sklepu. Ja niestety nie zdecyduje się na szybe za tysiaka;) dlatego musisz sam walczyć o rabaty:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja mam właśnie dokładnie takie same sakwy jak na tym zdjęciu z allegro co pokazałeś. Wyglądają bardzo w porządku na motorze i to są właśnie te z tańszych ale za to bardzo praktycznych. Nie mam niestety zdjęć swoich jeszcze a nie mogę teraz zrobić bo jestem na studiach we wrocławiu a motocykl w domu stoi, ale są identyko jak te. A te stelaże co pokazałeś to są wporządeczku i nawet nie drogo jak na ceny z tego sklepu. Ja niestety nie zdecyduje się na szybe za tysiaka;) dlatego musisz sam walczyć o rabaty:D

 

 

Ja tysiaka za szybe tez nie wywalę, chodziło mi o te w cenie do 300,0 pln, choć w sumie nie wiem czy warto wyjśc na sknerusa targując się przy tak niewielkiej sumie. Wiem coś o tym bo sam sprzedawałem na allegro czesci samochodowe, ceny i tak były pominimum a ludzie sie targowali. Zrobiłem zdjęcia manetek wrzuce później bo dopiero z pracy wrociłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.wrzuta.pl/obraz/tIh5trJrWM/

 

http://www.wrzuta.pl/obraz/yUyeR5qzBu/

http://www.wrzuta.pl/obraz/29MmI4kKEf/

 

tam są zdjecia manetek, i na trzecim zdjeciu są numery i adres www, kosztowały 42,00 pln jestem z nich zadowolony. Napisz cos o tych sakwach, czy spełniły twoje oczekiwania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

właśnie o tego typu manetki mi chodziło! I są takie na allegro, tylko podają różne wersje prawej manetki na rollgaz, raz ze 24 mm raz jakies 26 i się zastanawiam jak powinno być w Vulcanie, chociaż to moze byc jedna bajka te 2 mm różnicy. Ewentualnie popatrze na tą strone co podałes i kupie takie same.

Co do sakw to kupiłem je juz po sezonie i zamontowałem tylko an chwilę zeby zobaczyć jak wyglądaja na motorze, nie miałem okazji się nigdzie z nimi wybrać dopiero czekają na przyszły sezon. Wyglądaja na motorze jak dla mnie ekstra, poszerzają go mocno jak się patrzy od tyłu ale mnie się to właśnie podoba. Mimo że ja w nich nie jeździłem to znam je dobrze bo kupiłem je od kolegi z którym jeżdze. No i w moim przekonaniu są super, przede wszystkim są duże, można w nie sporo wpakować, a dla mnie to ważne jak gdzies wyruszamy w trase. Jeżeli chodzi o trwałość to kolejny mój kolega ma takie same tez na intruderze już kilka lat bez żadnych zastrzeżen. No i są przede wszystkim tanie w porównaniu z innymi. Dlatego myślę że warto!

Tylko nie wiem czy przenosić kierunkowskazy gdzieś. W zasadzie to się mieszczą te sakwy przed nimi ale juz blisko podnóżek pasażera. A jak u Ciebie jest z kierunkowskazami? Masz w swoim vulcanie drugie miejsce na kierunki przy oparciu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...