Skocz do zawartości

Pilne


Gość Sacharuk
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tego co wiem to od 1:30 (starsze dwusuwy) do 1:50 (nowe sprzęty), ale pewnie dlatego że kiedyś oleje były dużo gorszej jakości.

A co to znaczy powszechnie używany motocykl? Nie bardzo rozumiem...

SPOKOJNIE, POZWÓLMY DZIAŁAĆ NATURZE...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czesc,

Po pierwsze - jaki to motocykl - niektore powinny miec 1:33, a inne 1:50 - nie chodzi raczej o wiek moto ale o model

Po drugie - jak napisal Darek - starsze - wiecej oleju, ale UWAGA! Nie wszystkie starsze potrzebuja 1:33 np. Jawa (?), ale np. MZ ETZ, Simson - te silniki maja zalecane 1:50, nie wiem jak z nowszymi bo nie mialem z nimi stycznosci.

 

Lej tak jak zaleca producent, jesli kaze 1:50 polsyntetyk, to tak lej. Ja do Simka leje miksolek :twisted: 1:50 lub Orlenowski "semi-sintetic" ma kolorer jak Sthil tj. bordowy (wymierzam za pomoca butelki dla niemowlakow - -skala do 250 co 10) i przy rozgrzanym silniczku juz kopcenie jest b. male (chodzi o mikusia).

Proporcje wynikaja z budowy silnika.

 

Podsumowujac - lej to, i tyle ile kaze producent!

 

Pozdrawiam,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie wiem co autor pytania miał na myśli pisząc "powszechnie używane motocykle". A takiego pytania spodziewam się na bardzo poważnym i waznym egzaminie w dniu 6.11. To, że kiedyś stosowano proporcję 1:33 a dzis 1:50 to wiedziałem a szanowni ;) uczestnicy forum to potwierdzili. Sądziłem, że jeżeli zadam to pytanie fachowcom ( bo sam się za takiego nie uważam ) to może ktoś znajdzie odpowiedź w tekście źródłowym. Autor pytania chyba też musiał przepisać to z jakiejś książki. [/u]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...