Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Elo lakiernicy i amatorzy łikendowego farbochlapania.

Nadeszła potrzeba pomalowania topkejsa. Znany model H&B Gobi. Poobijany, malowany już raz  na czarno, co nie jest dobrym pomysłem. Nagrzewa się jak wydechy przy lejących gaźnikach. Wszystko co w środku ugotowane w krótkim czasie. Do tego dwie walizki alu turatecha. Z nimi rzadko jeżdżę ale jak już, to dobrze będzie w takim samym kolorze. I teraz pytanie: Raptor, "specjalna farba do kufrów HB", "ceramiczna powłoka ochronna" do alu, czy co się teraz stosuje?  Dobrze jak proces będzie nieskomplikowany😎.  Jakieś doświadczenie w nanoszeniu powłok mam.

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jaka powłokę/fakturę chcesz uzyskać ale jak malowany, poobijany, ma ubytki, to ja bym zrobił lekka struktura. Lakier oczywiście, zgodny z przeznaczeniem. Plastik, lakier do plastiku, Alu do Alu. Nie zapomnij też o odpowiednim podkładzie. Jak duże ubytki to szpachla samochodowa, twarda, dwuskładnikowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten topkejs to nie jest lalunia. Poniewierany, służy jako stolik, siedzisko, pralka... Jest odrapany ale bez poważnych ubytków. Alu stan dobry. To, że do plastików czy alu stosowną farbę to wiadomix. Bardziej o konkret chodzi: marka, typ czy co tam wyznacza jakość. By z pierwszym deszczem nie zeszło, było trwałe i siedząc na tym nie zostało na dupie.

pis(s) off🦆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Boll i ewentualnie K2. Oba też występują w strukturze. Od delikatnej, gładkiej aż do chropowatej. Malowałem 4 lata temu kufer plastikowy właśnie bollem i do dziś trzyma. Tam poszła taka średnia struktura bo jeden kufer był mocno pokiereszowany. Musiałem go kleić i szpachlować. Drugi był idealny ale żeby się nie odróżniał, to też dostał strukturke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...