Skocz do zawartości

Suzuki DR 650 SE Problem z odpaleniem


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, potrzebuję pomocy z moim Suzuki DR 650 SE 1997r. Problem polega na tym że nie chce odpalić bez dodania gazu. Czasem zdarzy się ze odpali bez gazu ale to rzadkość. Nie ważne czy silnik jest rozgrzany czy zimny czy ssanie włączone problem jest ten sam. Rozwiązanie problemu zacząłem od wymiany świec, regulacji zaworów i czyszczenia gaźnika. Filtr powietrza jest czysty i nasączony. Przy wymianie oleju nie zauważyłem żadnych opiłków metalu. Mieszankę ustawiłem zgodnie z serwisem. Po odpaleniu pracuje bez zarzutów, wkręca się na obroty i ma moc. Czy ma ktoś jaki pomysł co jeszcze mogę zrobić ? Dodam że ktoś chciał zrobić modyfikację airboxa i wyciął u góry ogromną dziurę którą potem zatkał kawałkiem plastiku bo motocykl się dławił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy to ma jakies znaczenie ze odpala z gazem? Wg mnie zadnego. Moj stary Triumph odpala inaczej za kazdym razem w zaleznosci od tego czy jest zimny, czy goracy czy ledwo cieply ( wowczas najtrudniej ). Jesli silnik dziala dobrze oprocz tego to nie ma co narzekac. Mysle ze ta "modyfikacja " Airboxu tutaj zadzialala i moze oryginalny otwor byl tak skalibrowany zeby motocykl odpalal bez gazu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Adam M. napisał:

Czy to ma jakies znaczenie ze odpala z gazem? Wg mnie zadnego. Moj stary Triumph odpala inaczej za kazdym razem w zaleznosci od tego czy jest zimny, czy goracy czy ledwo cieply ( wowczas najtrudniej ). Jesli silnik dziala dobrze oprocz tego to nie ma co narzekac. Mysle ze ta "modyfikacja " Airboxu tutaj zadzialala i moze oryginalny otwor byl tak skalibrowany zeby motocykl odpalal bez gazu?

Mówiąc szczerze nie przeszkadza mi to jakoś bardzo aczkolwiek myślałem ze jest to jakaś usterka i chciałem dowiedzieć się czy miał ktoś może podobną sytuację i zna jakieś rozwiązanie bądź przyczynę.
Dziękuję bardzo za odpowiedź.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest usterka,aczkolwiek tak by nie powinno,żeby motocykl odpalał tylko z gazem. Moim zdaniem przyczyna lezy w gazniku,uchylając przepustnicę gazu dajesz mu tym samym więcej paliwa i wtedy odpala,więc dysza wolnych obrotów ,i ssanie do sprawdzenia,w szczególności kanały paliwowo powietrzne. Być może jest też żle wyregulowany ten gaznik.Mam nadzieje ,że ten gażnik w ultradzwiękach czyściłeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...