Skocz do zawartości

Husaberg co o tym myslicie ??


giero
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

no wiec mam na celowniku KTM-a Adventure LC4

jednak znalazlem oferte sprzedazy Husaberga 650 2004

wlasciwie wiekszosc podzespolow lacznie z plastikami (chyba wszystkimi) to juz KTM

jedynie silnik jest chyba jeszcze zaprojektowany przez szwedow i sprzedajacy deklaruje ze ma okolo 70 koni co przy masie 103 kilo to jest maly szok

moto jest nowe i bez mozliwosci rejestracji

to jest brak homologacji czy co innego ?

w zasadzie motorek jest w pelni wyczynowy

czy takie enduro mozna na szybkiego przerobic na super moto zmieniajac tylko kola ?

czy jest raczej wymagany caly szereg przerobek ?

jakie Husaberg ma notowania, jak z zywotnoscia ich silnikow, cenami itd.

prosze o jak najwiecej informacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator
no wiec mam na celowniku KTM-a Adventure LC4  

jednak znalazlem oferte sprzedazy Husaberga 650 2004

 

Gdzie Rzym a gdzie Krym.

 

LC4 to enduro o zacięciu terenowym z dużą możliwością jazdy po mieście.

Husaberg FE650 to hard enduro, coś jak podrasowany KTMEXC520Racing. Pełen wyczyn, żaden asfalt, miasto itd. To dwa zupełnie rózne motocykle.

 

Musisz więc sobie odpowiedzieć na pytanie, po co Ci 650 ccm? Czy masz nadmiar testosteronu we krwi, czy nadmiar umiejętności? I wtedy wybrać.

 

Husaberg optymalny to obecnie FE550. Pięknie oddaje moc, znacznie łagodniej niż EXC525, a przy tym ma baaaardzo długo utrzymującą się moc. To jest power, ale świetnie dozowalny. Super sprawa. W tym roku czterech kolegów z Sokoła kupiło w miejsce KTMów Husabergi FE550, ale w wersji Force - malowanie czarno-żółte, rama niebieska, dużo dodatków.

 

Możesz wziąć też FE450 (ale ja do hard enduro wziąłbym mimo wszystko EXC450). Jeżeli chciałbyś takie wyczynowe moto i się pośpieszysz to załapiesz się na promocję - do tegorocznych modeli Husaberga dostaniesz gratis cały zestaw do supermoto (felgi, piasty, szprychy, nyple, adapter, tarczę itd, wszystko poza oponami). Taka promocja na koniec roku, sam o niej myślę, ino że mam pewne zastrzeżenia do Husaberga.

 

Owszem, waży 103 kg, ale np 450 czy 525 EXC model 2005 waży niewiele więcej bo raptem 109 kg. A dodatkowo Husaberg przeżywa niestety jeszcze wady wieku dziecięcego. Nie chcę o nich głośno mówić, żeby nie psuć marki, bo wiem, że za rok KTM to poprawi i będzie dobrze, więc po co psuć opinię.

 

Póki co KTM dał Husabergowi dobry gaźnik, ale i tak powinni go zmienić na lepszy, dał dorby rozrusznik, dał dobre zawieszenie WP, dał niekonwencjonalnie montowaną głowicę silnika, umieścił nisko środek cięzkości i jeszcze bardziej zaostrzył kąt główki ramy w porównaniu z EXC KTMa.

 

To dało wiele, owszem, ale dla mnie Husaberg jeszcze nie dorósł do tego, żeby w niego pakować 8700 euro za wersję FE450. Może za dwa lata.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po prostu mowie jak jest :buttrock:

mialem na mysli raczej to ze chcac brac udzial w rajdach powinienem raczej nastawiac sie na adventura ktora mimo wszystko jest KTM-em i posiada porzadne zawieszenie, porzadny silnik jednak jest to zestrojone bardziej na turystyke niz na wyczyn czy ulec pokusie "potarzania sie w blocie" a przy okazji miec maszyne wyjsciowa dla super moto

tak mnie ten husaberg zaskoczyl jednak chyba zostane przy pomysle zakupu adventure

 

a propo jesli nie chcesz pisac o wadach tego moto (tej marki) na forum to moze naskrobiesz mi na mail: [email protected]

 

z gory dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Administrator

Zawieszenie w Husabergu FE650 i w KTM serii EXC z silnikami 4T jest takie samo pod względem producenta - przód i tył to WP (dawna nazwa White Power). Oczywiście różne są ustawienie, sprężyny itd, ale idea podobna.

 

Poza tym masz rację - LC4 powiezie Cię daleko i spokojnie. O to się nie martw.

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...