Skocz do zawartości

Piaggio xevo 125 nie odpala


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Mam problem z piaggio xevo 125 2010rok. Motocykl nie odpala nie wiem co jest nie tak. Przed zimą chodził bez zarzutów a w tym sezonie jak chciałem go pierwszy raz odpalić nie dało rady. Najpierw myślałem że to akumlator ale go naładowałem potem zauważyłem że świeci sie kontrolka oleju więc go dolałem w ogóle dziwne zjawisko przed zimą był olej po zimie już go nie było ani kropli. Wyczyściłem filtr powietrza i wyczyściłem swiece zapłonową. Czy miałby ktoś pomysł co może być problemem bie odpalania skutera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na bagnecie nie było nic oleju? Bo tam nie ma opcji żeby olej magicznie zniknął jak silnik był nie odpalany przez zimę. 

Jeśli akumulator był zostawiony na całą zimę to na 99% to będzie przyczyną, nawet naładowanie nie pomoże bo pod obciążeniem daje za mało prądu. Po takich próbach kręcenia i zalaniu świeca też może być do wymiany nawet mimo czyszczenia. Najszybsza metoda to nowa świeca + próba odpalenia z użyciem powerbanka rozruchowego lub podać mu prąd z samochodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie akumulator zdjąłem przed zimą w domu i na bagnecie nie było ani kropli

Sytuacja wygląda tak świece sprawdziłem iskra jest. Paliwo jest problemem bo nie zaciąga go do góry do gaźnika jak odpiołem przewód paliwowy i ustawiłem go w dół paliwo zaczeło lecieć ale gdy podpiołem go do gaźnika i przewód był ustawiony w góre paliwo nie dochodziło tak wysoko. Nie wiem czy ta pompka paliwa jest za słaba żeby dopompować paliwo do góry czy co jest problemem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...