Skocz do zawartości

Strzelanie podczas zmiany biegu, blokowanie pomiędzy biegami


motobanda
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Od dłuższego czasu jeżdze motorowerem szosowym w 2 suv po terenie.

Nagle przy zmianach biegu np. Z 2 na 3 wskakuje pomiędzy bieg i muszę wcisnąć potem mocniej wajchę od zmiany biegu i dopiero zmienia bieg na 3, lecz wydobywa się dość głośne stuknięcie. Jestem początkowym motocyklistą nie wiem czy to powód do zmartwień czy nie 

Edytowane przez motobanda
Poprawki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • motobanda zmienił(a) tytuł na Strzelanie podczas zmiany biegu, blokowanie pomiędzy biegami

jak najbardziej powód do zmartwień, w sensie do przemyślenia. zacząć należy (bo oczywiście awarii mechanizmu zmiany biegów bądź elementów skrzynki przekładniowej nie należy wykluczać) od:

1. popracuj nad sobą - prawidłowa zmiana biegów czyli wkładanie ich a nie wkopywanie i właściwa synchronizacja z innymi kończynami (przymykanie przepustnicy i ewentualne liźnięcie sprzęgłem). o prawidłowej zmianie biegów już niejedno napisano więc nie będę się tutaj powtarzał

2. podstawowe sprawy "techniczne" np. prawidłowy naciąg łańcucha, brak luzu na wielowypuście/frezie wałka dźwigni zmiany biegów

Zestaw naprawczy zacisku hamulcowego Brembo BMW R850 R1100 K1200 K100 K1 K1100

https://allegro.pl/oferta/zestaw-naprawczy-zacisku-brembo-przod-bmw-r-1100-850-k-1200-gs-r-rs-s-rt-lt-14830948090

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...