Skocz do zawartości

YAMAHA MT 125


Jarek2468
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, 

Posiadam Yamahe MT 125 2019r do nauki, mam pytanie jak odblokować obroty i czy opłaca się to robić, bo jak podejrzewam nie bez powodu jest blokada, niechciałbym, aby coś działo się z silnikiem.

Podczas jazdy na biegu 1, 2, 3 ,4 wkręca się do 10k obrotów, na 5 do 8k, a na 6 do 7k. Maksymalne możliwe obroty do osiągnięcia zgodnie z licznikiem to 12k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jaką prędkość obecnie osiąga na 6 biegu przy 7000 obr?

Myślisz że motocykl posiada blokadę obrotów by zabezpieczyć silnik przed uszkodzeniem? Blokada rozpoznaje bieg i dobiera maksymalne obroty?

 

 

Edytowane przez Stefan Kowalski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy od warunków ale jeżeli nie ma wiatru to na 6 leci te około 120km/h.

Może jest to blokada, która zakładana jest na dotarciu? Motocykl jest w miarę nowy i może nikt tego nie zdejmował? Mam dwóch znajomych co mają Yamahę yzf 125 i obroty wkręcają się normalnie do 12000 obr. 

Tak zależy na którym biegu jadę, 1, 2, 3, 4 to max 10000 obr, 5 to 8000 a 6 7000.

Moja myślenie jest takie, że jeżeli lecąc np na autostradzie  z wrzuconym biegiem 6 i trzymając obroty na 10000-12000 silnik może się dużo szybciej zużywać np wał przez to założona jest blokada i nie wkręci się na więcej niż 7000, aby chronić silnik przed remontem.

Nie znam się za bardzo na tym to mój pierwszy motocykl dlatego przyszedłem tu o poradę, myślę że w serwisie są w stanie zdjąć taka blokadę lecz czy to mi się opłaca, nie chce robić remontu, a wiadomo jeżeli będzie sie wkręcał normalnie do 12000 to będzie się z tego korzystać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To łatwo policzyć, jeśli przy 7000 obr/min jedzie 120km/h, to przy 12000 obr/min prędkość wynosiłaby około 205 km/h.

Poważnie podejrzewasz że motocykl o mocy 14KM nie osiąga tej prędkości, bo ma blokadę obrotów? I w serwisie takie blokady zdejmują?

To dość niezwykła teoria, ale jeśli dwóch znajomych to potwierdza, to musi być prawda.

Choć ja bym się skłaniał do podejrzeń że Twoi znajomi gadają głupoty, a Twój motocykl nie ma żadnych blokad.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak jest, ja mam przekłamanie około 10% przy 110 km/h według gps. wtedy mam 120 na blacie, i przy 15 koniach muszą to być obroty bliskie max na czwartym biegu, bo na piątce kiśnie. W życiu żadna 125 nie pojedzie 120 km/h realnych na nad biegu, przy relatywnie niskich obrotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...