Skocz do zawartości

Alpy winlke non stop!!!


Zibi1963
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Startuję z Lublina we wtorek na dziesięć dni .Dolot Alpy Italia i Szwajcaria.Najważniejsze przełęcze po raz kolejny.Noclegi Booking,awaryjnie namiot na zadupku.

Żadnego zwiedzania ,tylko ogień po przełęczach.Wieczorem obowiązkowy browarek.

LWG Zbyszek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Zibi1963 napisał:

Witam.Startuję z Lublina we wtorek na dziesięć dni .Dolot Alpy Italia i Szwajcaria.Najważniejsze przełęcze po raz kolejny.Noclegi Booking,awaryjnie namiot na zadupku.

Żadnego zwiedzania ,tylko ogień po przełęczach.Wieczorem obowiązkowy browarek.

Z tym ogniem po przeleczach to sobie choc troche odpusc, bo mozesz wrocic po 4 latach 🤣 Oczywiscie wystarczy przekroczyc 40 km/h  🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ju re  lelkom, kak gawarjat naszyje druzja francuzy !  🤣

Jaka trase planujesz zrobic ? U mnie standardem jest rozpoczecie w okolicy Andermatt. TAka mala runda 69 km w kedna i druga strone.

 

🙂

Edytowane przez ks-rider
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, Zibi1963 napisał:

Dziękuję za ostrzeżenie.Mam 19 letnie doświadzenie jazdy w Alpach.Pozdrawiam.

Z tą ostrożnością ks-rider ma zupełną rację. Jeżeli twoje alpejskie doświadczenie opiera się tylko na przejazdach znanymi i głośnymi trasami( przełęczami )to się zgodzę. Pokory uczą dopiero te mniej znane i omijane przez ''doświadczonych alpinistów'' ze względu na trudność np. Passo Manghen i inne do których wiodą drogi kategorii SP

Pozdrawiam i życzę powodzenia🤞

  • Lubię to! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję zwiać z A1 przed Rusocinem gdzieś na Kartuzy i tamtymi winklami nad Morze dalej śmigać omijając całe "czerwone" trójmiejskie dukty.

Autem...

Z każdym kolejnym zakrętem wmawiałem sobie że kiedyś tu moto przyjadę.

No bajka. Nóweczki asfalty gładkie niczym nogi modelki, pusto i lewo, prawo, góra, dół, co jakiś czas senna wioska i dalej, dalej, dalej. W cieniu tuneli z drzew... Po kiego grzyba w jakieś Alpy aż się tarabanić 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, ste-fan napisał:

Z tą ostrożnością ks-rider ma zupełną rację. Jeżeli twoje alpejskie doświadczenie opiera się tylko na przejazdach znanymi i głośnymi trasami( przełęczami )to się zgodzę. Pokory uczą dopiero te mniej znane i omijane przez ''doświadczonych alpinistów'' ze względu na trudność np. Passo Manghen i inne do których wiodą drogi kategorii SP

Ja np na Groß Glockner czy Stelvio nie bylem do dzis. Z regoly w czasopismie Motorrad sa relacje z tras oraz mapka z tasa i widac dokladnie jaj " kretosc " i to jest to czego szukamTe wszystkie znane przelecze sa otwarte cyly rok, jak nieraz pisalem, w Alpy jedzie sie dopiero od 01.07. bo wtedy owarte jest wszystko, no czyba, ze zawieje albo lawina przejdzie.

 

1 godzinę temu, Piasek80 napisał:

Z każdym kolejnym zakrętem wmawiałem sobie że kiedyś tu moto przyjadę.

No bajka. Nóweczki asfalty gładkie niczym nogi modelki, pusto i lewo, prawo, góra, dół, co jakiś czas senna wioska i dalej, dalej, dalej. W cieniu tuneli z drzew... Po kiego grzyba w jakieś Alpy aż się tarabanić 😉

Piasek, wiesz, ze Cie lubie ale, byles kiedys w Alpach ? 

To jest totalnie inna bajka, lata swietlne...... ! 

Grzejedz sie kiedys, sprobuj, i mysle, ze wtedy dopiero zalapiesz bakcyla !   

W ALPACH warunek pierwszy to ostroznosc i pokora, w przeciwnym wypadku mozna tam bardzo szybko swoj zywot zakonczyc. 

Mnie raz wyniosko na parking, pierwszy dzien jazdy po przerwie, z tym, ze widzialem, ze jest zakladka i mozna zaryzykowac, skonczylo sie na delikatnym uderzeniu felgi - firma bez problemu naprostowala ( w pierwszej " K " ),

Deuga " K " na trasie Bersacon - Alpe de H'uezprzeszlifowalem lewy podnozek i zbroja prawie zafajdana,  gdyby nie to, to sbierano by mnie jakies 2 km nizej, bo spadochronu zapomnialem zalozyc !  

 

Niema co kozakowac, grunt aby zdrow i w jednym kawalku wrocic do domu !

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja właśnie wróciłem. przełęcze zaliczone: Stelvio, Gavia, Gerlos, Grossglockner, Stalle.

Stelvio zdecydowanie nie dla początkujących ze względu na duży ruch i ostre przewyższenia .

 

 

stelvio.jpg

 

 

p.s

"ogień" kolega miał na myśli raczej w portkach 😉 

Edytowane przez motif
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zrobiłem 2lata temu Großglockner i Stelvio no wrażenia mega były... a 2tyg temu bylem dosłownie na niedzielę (mam 500km) w Szwajcarii na St.Gothard pass, Furkapass i jeszcze jakieś mniejsze fajne jedna była cała wybrukowana, pięknie było.

Ja jestem słabym jeźdźcem i nie domykam opon ale jak widzę na tych przełęczach innych motocyklistów jak zapier.... to aż ciary przechodzą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, zygaXX napisał:

.... na St.Gothard pass, Furkapass i jeszcze jakieś mniejsze fajne jedna była cała wybrukowana, pięknie było.

Ja jestem słabym jeźdźcem i nie domykam opon ale jak widzę na tych przełęczach innych motocyklistów jak zapier.... to aż ciary przechodzą.

Wybrukowany to jest stary Gothard, nowy jest wyasfaltowany. Ten wybrukowany to hu**ia pelna ! A wyasfaltowany, zadna frajda.

Bez przesady, prz karach jakie maja nikt nie przekracza dozwolonej predkosci, to przekraczaja niepoinformowani.  🤣

Raz jeden jechalem za Francuzami 140 km/h ale komfortowo sie nie czulem !  🤣

 

🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...